24° Wtorek
21 Sierpnia

Śr

Czw

Pią

Sob

Nie

Pon
Animal Rescue Poland

Uratowali sarenkę, która ugrzęzła w płocie

Do zdarzenia doszło 22 maja przed godz. 8. Pruszkowscy strażnicy miejscy zaalarmowali ratowników z Animal Rescue Poland o sarnie zakleszczonej w ogrodzeniu. Nie obeszło się bez pomocy strażaków.

To nie była łatwa akcja, a działać trzeba było szybko. Zwierzę z chwili na chwilę było coraz słabsze. – Wczoraj przed 8 rano do Służby Ochrony i Ratownictwa Zwierząt Animal Rescue wpłynęło zgłoszenie od Straży Miejskiej w Pruszkowie o zaklinowanej w ogrodzeniu sarnie. Zwierzę było coraz słabsze. Trzeba było podjąć decyzję o przecięciu prętów furtki – poinformowali ratownicy z fundacji Animal Rescue Poland.

Żeby uratować sarnę potrzebna była pomoc strażaków, którzy z chirurgiczną precyzją wycięli pręt z ogrodzenia. – Zgłoszenie otrzymaliśmy o godz. 8.40. Sarna była uwięziona między dwoma prętami. Jeden z nich wycięliśmy używając sprzętu hydraulicznego. Działania trwały około 40 minut – powiedział nam st. kpt. Karol Kroć, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie.

Następnie pruszkowscy strażnicy wraz z ratownikami z fundacji uwolnili zwierzę. Sarnę przeniesiono na łąkę. Tam swobodnie mogła wrócić do swojego naturalnego środowiska.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 3

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Nie wiadomo, czy przeżyła. Te zwierzęta pod wpływem silnego stresu potrafią umrzeć na serce. Trzeba było ją poobserwować przez dwa dni pod opieką weterynarza - czy je i pije - i dopiero puścić. Już ją pewnie udusił jakiś pies.

Daro

A ja myslalem ze to Marcin.W jest w plocie! A tu...

Bagbian John

biedna sarenka coraz mniej miejsca w środowisku naturalnym i tak się dzieje z dzikimi sarenkami