25° Wtorek
18 Września

Śr

Archiwum

Ustawiali przetargi na posiłki do szpitali

Jedną z placówek, w której doszło do zmowy przetargowej dotyczącej dostawy posiłków był Szpital Powiatowy w Pruszkowie. Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko osobom zamieszanym w proceder.

Robert K. i Radosław M. w imieniu konsorcjum starającego się o udzielenie zamówienia wchodzili w porozumienie z osobami, które zajmowały  się organizowaniem przetargów na dostawę posiłków w szpitalach w Puławach, Pruszkowie, Biskupcu oraz usług utrzymania czystości i dezynfekcji w placówce w Ostrołęce. Mężczyźni nakłaniali do wprowadzenia do dokumentacji zapisów korzystnych dla określonych podmiotów. Ponadto Robert K. i Radosław M. zostali oskarżeni o udzielenie dyrektor szpitala ZOZ w Puławach Joannie H. korzyści majątkowej w wysokości ponad 116 tys. zł.

Należy wspomnieć, że zarzuty dotyczą lat 2013-2014. – Oskarżeni o zmowę przetargową (wejście w porozumienie z wykonawcą) zostali także: Joanna H. – pełniąca funkcję Dyrektora SP ZOZ  w Puławach, Wojciech M. – Dyrektor Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce, Roman K. – inspektor ds. inwestycji w Szpitalu Powiatowym im. Jana Mikulicza w Biskupcu oraz Urszula O. – sekretarz w komisji przetargowej Szpitala Powiatowego w Pruszkowie. Rolą tych osób było podjecie czynności mających na celu doprowadzenie do wyboru oferty konsorcjum. Ponadto osoby te oskarżone zostały o złożenie w dokumentacji przetargowej fałszywych oświadczeń, iż nie pozostają z żadnym z wykonawców w stosunku prawnym lub faktycznym, który mógłby budzić uzasadnione wątpliwości, co do ich bezstronności, tj. o czyny z art. 233 par. 6 kodeksu karnego –  poinformował dział prasowy Prokuratury Krajowej.

Robert K. i Radosław M. działali z myślą o zapewnieniu jak największych korzyści finansowych podmiotom, z którymi współpracowali. Wartość zamówień w przypadku Szpitala Powiatowego w Pruszkowie wyniosła ponad 700 tys. zł. Zdecydowanie większe sumy dotyczą pozostałych placówek. W przypadku szpitala w Puławach to ponad 14 mln zł. Wartość zamówień w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym im. Józefa Psarskiego w Ostrołęce wyniosła ponad 19 mln zł, a w szpitalu im. Jana Mikulicza w Biskupcu ponad 2,5 mln zł.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 12

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Ania

Za karę kazała bym im podawać w więzieniu do jedzenia to co dostałam na śniadanie na porodówce. Nawet trudno powiedzieć że było to po taniości. Jak mi to dawano to mnie przeproszono chociaż ja wiedziałam że personel nic do tego nie ma.

Gość

podobno Rodowity Mirosław jest tak naprawdę kobietą

Gość

Widzę, ze Rodowity Mirosław (Donald, Donek) przeciwko Gołosiowi. A to ciekawe, przecież popiera pis.

donald

a pod kogo podlega szpital W Pruszkowie obrońców p.golosia co !!!!.starostwo do likwidacji natychmiast a gołoś do wolomina tam .

Gość

Co ma Gołoś do tego tematu. ? A swoją drogą to skąd ten news, bo chyba wcześniej nic o tym nie było pisane.? Czy jest już sprawa w sądzie? Jakie kary grożą wymienionym osobom? Mam nadzieję że będziecie trzymać rękę na pulsie i na bieżąco informować

Gość

starzynski tez nie mieszka w pruszkowie

Donald

Czy to prawda ze gołos nie mieszka w Pruszkowie'jak tez nie jest zameldowany tez.

Gość

Do Donek: ale to było za czasów Smolińskiej z PO

Pacjent

Korupcja w tego typu placówkach jest wszech obecna i nie jest żadnym njusem. Zweryfikujcie co, w jakim celu i za ile przepisują doktory siedzący w kieszeni firm farmaceutycznych.

Donek

Co na to p.staroca golos gdzie się chwali co juz zrobił na wrzesinku.zlikwidowac starostwo natychmiast.

Jerzy

Ładne rzeczy za Smolinskej

Gość

no ładne buty, już niektórym się w du... przewraca