19° Sobota
22 Września


Czytelnik Krzysztof

Utopili przenośne toalety. To wandalizm

Mieszkańcy Pruszkowa przechadzający się Parkiem Potulickich raczej nie spodziewali się takich widoków. Kilka dni temu w głównym stawie pływała przenośna toaleta. – Już ją wyciągnęliśmy, ale to nie jedyny taki przypadek – mówią nam pruszkowscy urzędnicy.

Brak zajęcia, nuda, a może zwyczajna głupota – co kierowało osobami, które wrzuciły toaletę do stawu nie. Tego nie wiadomo. W ubiegłym tygodniu do głównego stawu w Parku Potulickich ktoś wrzucił wychodek. Kilka dni później kolejna przenośna toaleta również została zatopiona w wodzie. Tym razem w rzece Utracie. – Do stawu wrzucono toaletę, którą ustawiliśmy z myślą o uczestnikach biegu Parkrun. Obiekt już został wyciągnięty z wody. Druga, która pływa w Utracie to zapewne toaleta, która zniknęła wykonawcy z placu budowy parku Anielin. Ta również zostanie wyłowiona – mówi nam Elżbieta Jakubczak-Garczyńska, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Pruszkowie.

Sprawa została już zgłoszona straży miejskiej. – To są zwyczaje akty wandalizmu. Niestety kamery nie obejmują swoim zasięgiem miejsc, z których zginęły toalety. Szalety są ubezpieczone, ale nie o to tu chodzi. Ktoś zrobił sobie z tego rozrywkę. I to nie jedna osoba, bo toalety nie są lekkie – dodaje naczelnik Jakubczak-Garczyńska.

Czy jest możliwość lepszego zabezpieczenia toalet przenośnych przed wandalami? Okazuje się, że nie. – Nie możemy ich zamontować na stałe, bowiem wywóz nieczystości odbywa się poprzez zabranie całej kabiny. W jej miejscu ustawiana jest nowa – mówi naczelniczka Wydziału Ochrony Środowiska. – Mamy nadzieję, że akty wandalizmu się skończą – podkreśla.


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 25

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Do Gość00 2017.10.31 20:35 Zmontować kamery w stolicy, przyjeżdża gość na "wpr" i też strzał w tył głowy. Jak ci się Pruszkowska młodzież nie podoba daj jakiś namiar na siebie, zrobimy porządek.

Gość123

A jaką macie inną rozrywkę dla młodzieży ? bo chyba nie kino, teatr, i parki rozrywki. Olewacie młodzież, to macie efekty. Młodzież płaci w podatkach grubą kasę za jakiś standard życia, a wy oferujecie im SYF w postaci "CDK".

banialuka

Hehe zwodowali kibel. Ciekawe czy nadali mu jakieś imię przez zwodowaniem. Np ORP Lech.

Gość

a kupa ciśnie

Gość

Obydwa toitoie wrzucił Piotr Burkot wraz z Ireneuszem Bieniadą. Pozdrawiam widziałam to jak wracałam z pracy

Gość

PISowskie mendy są wszendy widać po wpisach. Nic nie robiący radni malkontenci - i z powiatu i z miasta.

Gość

i sprawa się wyjasniła,znaleść tylko oosbe o nicku krystyna i mamy sprawcę

Gość

Wracałam w dniu dzisiejszym z długiej podróży trasa A2. Musiałam pilnie skorzystać z takiej toalety , po zjechaniu z wiaduktu ujrzałam ten przybytek w parku Anielin. Oczy mi się roześmiały na ten widok, ale zaraz po wejściu do środka oniemiałam! ŹLE ustawiona kabina bujała się na wszystkie strony, aż strach było z niej korzystać! Co z tego,że nawet był tam papier- strach przed wywróceniem się z kabiną wraz z całą jej zawartością był okropny. Nawiązując do komentarza p.Krystyny- ja nie zgłaszałam nigdzie mojego przypadku, nie wrzuciłam ani sama ,ani z mężem kabiny do stawu, ale byłam bardzo zniesmaczona. I chyba potwierdza się fakt, że coś jest nie tak z tymi kabinami a są one ludziom potrzebne!

Gość

moglas glowe wlozyc do szamba to pewnie lepiej by poskutlowalo

Gość

toaleta w potuliku,toaleta w utracie przy parku anielin to klasyczny szlak na żbików tam szukałbym sprawców tego niecnego występku

Gość

Te kible smierdzace szpeca miasto urzedasy nie widzicie tego? Toytoye zostaly wymyslone jako przenosne toalety a nie stacjonarne miejskie kible! Prosze wybudujcie toalety stacjonarne utrzymujmy my pruszkowianie w nich czystosc i nic juz do stawu czy rzeki niewpadnie. Przenosnym kiblom w miescie mowimy nie!

Głos

Coś takiego stało stało w parku?hahaha dobre,taką toaletę to ja postawiłem na działce jak mi stawiali murarze dom...Trochę obciach że coś takiego stawia się w tak nowoczesnym i mądrze zarządzanym mieście za jakie chce uchodzić Pruszków...Ale co tam budujmy place zabaw dla psów! Stawiajmy tory kolarskie! Tego chce i najbardziej potrzebuje lud!

przecież to takim typom funduje się nowe piękne mieszkania komunalne- ,, brak zajęcia , nuda , zwyczajna głupota ,, , pożar na narodowej i pięknej to oczywiście przypadek

Socha

Niestety pruszkowska patologia znalazła sobie nową rozrywkę. Dla nich nie ma ładnych miejsc oraz porządku, a całe społeczeństwo płaci za ich wybryki!

Dziarska babcia Józe

Tak jak Krystyna niżej - wyznam samokrytycznie: to ja. Z zemsty. Za to, że toalety nie są zaznaczone na żadnej mapie i nie wiadomo, gdzie ich szukać, gdy człowiek w potrzebie. Krysia jedną, a ja drugą. Dodam, że mam prawie 80 lat.

Gość

Proponuję ustawić podgląd na wszystkie toiki w mieście na wszystkie wprost na biurko Jana. I co niedasie?

Świat zwariował

Czyn może i nikczemny ale jak czytam komentarze ze słowem niedasie albo PIS PO to robi mi sie niedobre...

Krystyna

Ostatnio, gdy korzystałam z takiej toalety mocno wiał wiatr. Bujnęło i przewróciło toaletę wraz ze mną w środku. Wylało się śmierdzące szambo. Zdenerwowałam się i zgłosiłem do straży miejskiej, ale mnie zignorowano. Musiałam uprać ubranie oraz dokładnei się umyć. Więc wrzuciłam wraz z mężem tę toaletę do stawu aby zajęto się problemem. Jak widać zadziałało i jest artykuł w prasie lokalnej. Może teraz ktoś się zajmie tym problemem, że toalety są nieodpowiednio dociążone i w razie wiatrów mogą się przewrócić. Krystyna z Pruszkowa

Gość

Juz ja wyciągnęli. No to brawo. Wykazali sie urzędnicy. Zastanowić sie chyba należy jak w XXI wieku w mieście liczącym ponad 60 tys mieszkańców i wydającym ok 100 milionow na dom kultury mogą funkcjonować przenosne toalety. Wiem , wiem Niedasie i wszystko jasne.

lubie_pruszkow

"Brak zajęcia, nuda, a może zwyczajna głupota" - Redakcja bardzo łaskawa w ocenie sprawców... Moim zdaniem nie należy jednak bać się prostej prawdy i pisać o sprawcach bardziej wprost: "kretyni, prymitywy i troglodyci".

Rasull Allah

Za takie cos powinna byc publiczna kara chłosy i przez rok czyszczenie kazdego toi toia w Pruszkowie. Tak sie uczy rozumu a nie jakis tam kurator za moje podatki.

Zen

Straż miejska sie tym nie zajmie, zajeci sciganiem źle zaparkowanych samochodów na osiedlu...

Gość

Serdeczna prośba o większe kabiny. Na przykład przy cmentarzach potrzebne są całoroczne a nie tylko w okolicy 1-go listopada.

Gość

Mamusia pewnie dumna. I tatuś też

Gość00

Zamontowac kamery tak żeby było widać te toalety i pod kamera zamontować karabinek podchodzi debil przewraca a tu strzał prosto w ten zakuty łeb i po kłopocie to jest bezstresowe wychowywanie