19° Czwartek
18 Października

Pią

Sob
Gmina Nadarzyn Facebook

Utrudnienia na budowie „ósemki”

Ważna informacja dla mieszkańców i kierowców. W najbliższy czwartek, 10 maja, wykonawca prac na drodze krajowej nr 8 planuje zamknięcie przejazdu w Ruścu, co spowoduje duże utrudnienia w ruchu.

Nie ma wątliwości, łatwo nie będzie. – Jak informuje wykonawca DK8, 10 maja zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu. Zamknięte zostanie skrzyżowanie Stara Wieś oraz przełożenie ruchu w kierunku Warszawy na jezdnię lewą. Tym samym wykonawca przebudowy DK8 planuje zamknięcie przejazdu Rusiec-Nadarzyn (skrzyżowanie przy hotelu George), kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Alternatywą dla zamkniętego przejazdu będzie dojazd nową drogą serwisową w kierunku węzła Młochów. Na tzw. łącznicy (przed „Atlasem”) kierowcy będą mieli możliwość dojechania do Nadarzyna przez Starą Wieś ulicą Południową (kolor żółty) oraz w kierunku Warszawy (kolor zielony) – czytamy w komunikacie urzędu gminy w Nadarzynie.

Zamknięte skrzyżowanie będzie można pokonać jedynie pieszo. – Przejście dla pieszych na zamkniętym skrzyżowaniu przy Hotelu George będzie nadal funkcjonowało. Natomiast przystanek autobusowy Rusiec 02, linii 733 (kierunek Warszawa,dotychczas zlokalizowany na wysokości ul. Szkolnej w Ruścu), zostanie usytuowany przy tzw. łącznicy za węzłem Młochów (jadąc w kierunku Warszawy). Trasa autobusu linii 733 w kierunku Warszawy będzie przebiegała ul. Południową, Grodziską i Mszczonowską – zaznaczają nadarzyńscy urzędnicy.

Jak mogą poruszać się kierowcy? Z ul. Mszczonowskiej pojedziemy tylko w prawo (kierunek węzeł Młochów). Na węźle Młochów kierowcy mają możliwość zawrócenia w kierunku Warszawy lub kontynuowania jazdy w kierunku Wrocławia. Dojazd do ul. Szkolnej został poprowadzony przez drogę serwisową P-11a (pomiędzy węzłem Młochów a skrzyżowaniem Stara Wieś). Pojazdy wyjeżdzające z miejscowości Rusiec ul. Szkolną będą miały możliwość na wysokości istniejącej zawrotki w km ok 436+800 jazdy w kierunku Warszawy lub Wrocławia.

Mapkę można pobrać tu.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 9

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

nadarzynianin

@Gaciu 18:20 - a nie przyszło ci do łebka, że lepszym rozwiązaniem są ślimaki niż światła? Gadasz bzdury... Zobacz jak wygląda węzeł w Grodzisku Mazowieckim. TERAZ ZROZUMIAŁEŚ ???

Gość

@Gość 18:20: A nie można tam było zrobić porządnych skrzyżowań wielopoziomowych zamiast stawiać światła? Może wystarczyło zrobić ronda, bo one się same regulują? Tak samo, jak w Puchałach - zjazd z S8 jest podporządkowany do drogi lokalnej. Zdarza się, że kolejka do zjazdu zaczyna się na prawym pasie S8.

Gość

Mapka by sie przydała. C\11

Gość

@nadarzynianin - a nie przyszło ci do główki że na węźle Pruszków ślimaki (bo takie są) na A2 krzyżują się z droga DW718 i dlatego sa światła bo w innym wypadku nie wjechałbyś na DW718.

nadarzynianin

oby tylko nie zrobiono tam takich bubli budowlanych jak w przypadku węzła Pruszków - ( gdzie zamiast ślimaków postawiono korkotwórcze światła )

none

A kiedy koniec prac? Czy już oficjalnie wiadomo, że termin październikowy jest nierealny, czy póki co tylko wiedzą o tym tylko wykonawca i burmistrz Nadarzyna?

Gość

Czy redakcja WPR24 ma jakiś problem z wklejeniem mapki objazdów? Nie wszyscy poruszający się tą drogą znają nazwy tam znajdujących się ulic. Ten chaotyczny opis objazdów na pewno nie ułatwia poruszania.

Gość

A nie prościej wrzucić mapkę?

sss

Redakcja mogła sie wyslilic i załączyć mapke poglądową. A nie pisac kolor żółty kolor zielony droga P-11a - wszystko wiadomo.