19° Czwartek
18 Października

Pią

Sob
Gmina Nadarzyn Facebook

Utrudnienia na budowie „ósemki”

Ważna informacja dla mieszkańców i kierowców. W najbliższy czwartek, 10 maja, wykonawca prac na drodze krajowej nr 8 planuje zamknięcie przejazdu w Ruścu, co spowoduje duże utrudnienia w ruchu.

Nie ma wątliwości, łatwo nie będzie. – Jak informuje wykonawca DK8, 10 maja zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu. Zamknięte zostanie skrzyżowanie Stara Wieś oraz przełożenie ruchu w kierunku Warszawy na jezdnię lewą. Tym samym wykonawca przebudowy DK8 planuje zamknięcie przejazdu Rusiec-Nadarzyn (skrzyżowanie przy hotelu George), kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Alternatywą dla zamkniętego przejazdu będzie dojazd nową drogą serwisową w kierunku węzła Młochów. Na tzw. łącznicy (przed „Atlasem”) kierowcy będą mieli możliwość dojechania do Nadarzyna przez Starą Wieś ulicą Południową (kolor żółty) oraz w kierunku Warszawy (kolor zielony) – czytamy w komunikacie urzędu gminy w Nadarzynie.

Zamknięte skrzyżowanie będzie można pokonać jedynie pieszo. – Przejście dla pieszych na zamkniętym skrzyżowaniu przy Hotelu George będzie nadal funkcjonowało. Natomiast przystanek autobusowy Rusiec 02, linii 733 (kierunek Warszawa,dotychczas zlokalizowany na wysokości ul. Szkolnej w Ruścu), zostanie usytuowany przy tzw. łącznicy za węzłem Młochów (jadąc w kierunku Warszawy). Trasa autobusu linii 733 w kierunku Warszawy będzie przebiegała ul. Południową, Grodziską i Mszczonowską – zaznaczają nadarzyńscy urzędnicy.

Jak mogą poruszać się kierowcy? Z ul. Mszczonowskiej pojedziemy tylko w prawo (kierunek węzeł Młochów). Na węźle Młochów kierowcy mają możliwość zawrócenia w kierunku Warszawy lub kontynuowania jazdy w kierunku Wrocławia. Dojazd do ul. Szkolnej został poprowadzony przez drogę serwisową P-11a (pomiędzy węzłem Młochów a skrzyżowaniem Stara Wieś). Pojazdy wyjeżdzające z miejscowości Rusiec ul. Szkolną będą miały możliwość na wysokości istniejącej zawrotki w km ok 436+800 jazdy w kierunku Warszawy lub Wrocławia.

Mapkę można pobrać TUTAJ.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 6

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

@11:12 - a czy nie jest to DLA CIEBIE przynajmniej zastanawiające, że droga wyższa rangą , czyli autostrada nie ma tak nowoczesnych rozwiązań jak właśnie budowana ekspresówka S8 ? Już nie nawiązując do polityki ...POMYŚL

none

A kiedy koniec prac? Czy już oficjalnie wiadomo, że termin październikowy jest nierealny, czy póki co wiedzą o tym tylko wykonawca i burmistrz Nadarzyna? @Parzniewianin: nie będzie świateł, będą ronda - np. do tego istniejącego już w Nadarzynie dobudują jeszcze 3 kolejne w linii. Tutaj masz rozrysowane co i jak będzie w Nadarzynie: http://www.s8radziejowice-paszkow.pl/files/Rys_2_ark_20A_Syt_PZT_Wezel%20Nadarzyn.pdf.pdf pozostałe ryzunki są na tej samej stronie.

Gość

@Parzniewianin. No to w Grodzisku Mazowieckim za czyich rządów zbudowano na A2 ten nie bubel???? Zanim coś napiszesz - pomyśl.

Gość

do Gość 2018.05.09 21:27 kazał się zapytać czy z główką u ciebie wszystko ok?, a też śmie w to wątpić, bo instalacja ci nawaliła

Parzniewianin

mam tylko nadzieję, że ta nowa droga nie będzie takim bublem budowlanym jak autostrada A2 i węzeł Pruszków, gdzie zamiast wybudowac bezkolizyjne ślimaki, jak np. w Grodzisku Maz, to postawiono korkotwórcze światła ...i codziennie żeby wbić się na A2 trzeba 20 min. postać w koreczku ! BRAWO GDDKIA ! Brawo PO, bo to za ich czasów zbudowano w okolicy najwięcej bubli budowlanych !

Gość

co na to spadochroniarzy z kobyłki pyta nadarzyniak