27° Środa
19 Września






Maciej Bochnowski

Utrudnienia na kolei przedłużają się...

Opóźnia się zakończenie prac modernizacyjnych na posterunku odgałęźnym Warszawa Włochy. W związku z tym pasażerowie muszą przygotować się na utrudnienia, a te wystąpią na warszawskim węźle kolejowym.

– W związku z nieukończeniem w terminie prac związanych z modernizacją posterunku Warszawa Włochy od 14 maja wystąpią na węźle warszawskim utrudnienia w ruchu pociągów. Od dnia 6 maja działa Regionalny Zespół Zarządzania Kryzysowego w PKP PLK w celu opracowania tymczasowej awaryjnej organizacji ruchu i minimalizacji opóźnień. Nadal nie ma możliwości przejścia przez posterunek Warszawa Włochy liczby pociągów zaplanowanej od dnia 8 maja – poinformowała nas Jolanta Maliszewska z biura rzecznika prasowego Kolei Mazowieckich.

Wprowadzone zostały zmiany w organizacji ruchu pociągów na linii Warszawa - Skierniewice (odcinek Warszawa - Grodzisk Mazowiecki) i Warszawa - Łowicz Główny (odcinek Warszawa - Błonie). Niektóre pociągi na wskazanych odcinkach zostały odwołane, bądź kursują w skróconej relacji. Wprowadzono dodatkowe zatrzymania pociągów PKP IC.  Łącznie odwołanych zostaje 7 pociągów w całej relacji, 2 pociągi będą kursować w skróconej relacji,

Wprowadzono nadzwyczajne wzajemne honorowanie biletów KM oraz IC m.in. na odcinku Warszawa – Skierniewice. Zmiany obowiązują w okresie 14-18.05.2018. Wykaz zmian pobierzecie w formacie Exel klikając TUTAJ.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 13

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Autobusem szybciej i wygodniej. Nie głosuję na Jana, bo blokuje od lat połączenie dw-zachodni - os staszica

Gość

No przecież każdy o tym wiedział że tak będzie bo w Polsce nic nie ma w terminie. Taki kraj. Tylko niech nie piszą bzdur że zamknięto linię Włochy-Grodzisk którymi podróżowało kilkadziesiąt tysięcy. Ktoś jest głupi pisząc takie brednie. Chyba tylko po to aby zrobić wodę z mózgu innym zmniejszając skalę absurdu. Przecież wszyscy mieszkańcy zamkniętych stacji wiedzą dokładnie że z tej trasy korzystało kilkaset tysięcy osób. Brak mi słów na włodarzy miast, w których zamknięto kolej. Mam nadzieję że poniosą konsekwencje. Przecież prace na tym odcinku idą tak mozolnie że nie potrzebnie zamykano dwa tory. Ja będę głosował na pewno na kogoś innego.

Gość

Dla mnie to mogą nie wracać.Autobusy są wygodniejsze mogliby je zostawić

Pamella

Przerabiaja na TGV ???

Marco

Kurcze Wwa - Sochaczew tez :( To nie pojade do Zelazowej Woli :(

Wilku

@wbr Posterunek odgałęźny Warszawa Włochy. Panie Sewerynie, bez "odgałęźny" informacja jest jak widać dezorientująca.

wbr24

JAKI POSTERUNEK ? - Budują posterunek policji przez który będzie można przechodzić ?

Gośćxxxx

Tylko WKD panie jeździ,tylko WKD.

Aro

OOO Powiat się rozwija jak widać, można już poczytać o Warszawie, zaraz będą info co się wydarzyło w Gdańsku Krakowie itd.......

Gość

żenada to całe pkp i mam nadzieje ze wyp......la to towarzystwo nierobów i leni. zeby człowiek nie mógł dojechac do pracy normalnie.

Gość

No nieprawdopodobne, kto by się spodziewał xD

silver

Format Exel. Jakaś nowość? Człowiek się starzeje i nie nadąża za nowinkami.

Gość

Nie widzę zdziwienia.