25° Wtorek
18 Września

Śr

Maciej Bochnowski

Utrudnienia na linii WKD [AKTUALIZACJA]

Około godz. 8.00 na linię średniego napięcia, która zasila pociągi Warszawskiej Kolei Dojazdowej osunęło się drzewo. Wprowadzono wzajemne honorowanie biletów.

Drzewo spadło w rejonie stacji Podkowa Leśna Główna, w kierunku do Grodziska Mazowieckiego. –  Nastąpiło osunięcie się drzewa na sieć średniego napięcia 15 kV zasilającą podstacje trakcyjne. Osuwające się drzewo uszkodziło sieć zasilającą – brzmi komunikat WKD.

Uszkodzona sieć wymaga naprawy, ponadto aby ją przeprowadzić należało wyłączyć napięcie. Oznacza to utrudnienia. Ruch pociągów na odcinku Podkowa Leśna Główna - Grodzisk Mazowiecki Radońska zostaje wstrzymany do odwołania. Szacowany czas naprawy sieci wynosi ok. 1,5 godziny.

Co więcej, ruch pociągów na odcinku od Podkowy Leśnej do Warszawy może odbywać się z opóźnieniem, niektóre pociągi mogą ulec odwołaniu lub skróceniu do stacji Komorów.

Na odcinku Warszawa Śródmieście – Grodzisk Mazowiecki wprowadzono honorowanie biletów WKD w pociągach i pojazdach zastępczej komunikacji autobusowej uruchamianych przez spółkę Koleje Mazowieckie.

AKTUALIZACJA GODZ. 12.30

Ok. godz. 12.25 zakończono czynności zabezpieczające w rejonie stacji Podkowa Leśna Główna i załączono napięcie zasilania w sieci trakcyjnej na szlaku Podkowa Leśna Główna - Grodzisk Mazowiecki Radońska. Od godz. 12:30 możliwe wznowienie ruchu na szlaku Podkowa Leśna Główna - Grodzisk Mazowiecki Radońska oraz wznowienie ruchu po obydwu torach na szlaku Podkowa Leśna Główna - Komorów.

Rozpoczęto przywracanie rozkładowej organizacji ruchu pociągów na linii WKD.

 

AKTUALIZACJA GODZ. 11.05

Autobus komunikacji zastępczej podjedzie na stację Grodzisk Maz. Radońska około godziny 11.10 i kursować będzie na trasie Grodzisk Maz. Radońska - Podkowa Leśna Główna.

W związku z decyzją podjętą z udziałem przedstawicieli UM Podkowa Leśna oraz Straży Pożarnej w rejonie stacji Podkowa Leśna Główna prowadzone są czynności związane z zabezpieczeniem drzewostanu mogącego stanowić zagrożenie dla bezpiecznego prowadzenia ruchu kolejowego.
 


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 15

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

dżewa mordercy swieta panienko ratuj i ojcze rydzyku xddd

Kret

proponuję wyciąć wszystkie drzewa wzdłuż linii WKD a "posadzić" plastykowe takie jak np palma w centrum Warszawy , spadną nie zrobią szkód , podlewać nie trzeba , opryskiwać nie trzeba

Gość

Przywróćmy lokomotywy na węgiel. Wtedy wszyscy bedą szczęśliwi i nazwy nie trzeba będzie zmieniać WKD - Węglowe Koleje Dojazdowe (w nawiazaniu do pierwszej nazwy EKD - Elektryczne Koleje Dojazdowe).

Gość

sądząc z nagłego (jak zawsze) wysypu trolli (Tych trolli) pan starosta już chyba podjął decyzję.

Gość przejezdny

Czy to nie jedno z tych "świętych drzew", o które boje toczyły niewyżyte ekolożki płci obojga? A nawet trojga? No bo przecież barbarzyństwem były plany wycięcia wszystkich drzew i krzaków zagrażających linii kolejowej - 15 m od skrajni torów.

Gość

Spadło na sieć 15 kV, która jest zawieszona na wysięgnikach słupów sieci trakcyjnej 3 kV. Jeżeli siła upadku drzewa byłaby większa, zerwałoby ono sieć i drzewo znalazłoby się na torach. Tak więc w tej sytuacji sieć zasilająca 15kV "uchroniła" tory i sieć trakcyjną przed jeszcze większymi szkodami.

podkowianin

do Gości: nie wypisujcie bzdur. Drzewa mają to do siebie, że jak każdy żywy organizm starzeją się, z czasem obumierają i przewracają. Nie potrzeba do tego ani deszczu, ani wiatru, czasem wystarczy susza i upał jak widać. Zapewne lepiej pozostawi jest stare struple wzdłuż torów. Jak drzewo runie na jadącą kolejkę i stanie się nieszczęście, to co wtedy powiedzą wszyscy "ekolodzy" i "miłośnicy przyrody"? A żeby nie było wątpliwości to NIE jestem za wycinką drzew jak leci w myśl kolejowego rozumowania, tylko za przeprowadzeniem kontroli ich stanu i ewentualnym usunięciem tych, które zagrażają bezpieczeństwu i życiu ludzkiemu.

kret

jak to co się stało, to my krety zrobiliśmy krecią robotę, podgryźliśmy korzenie od dołu i drzewo runęło

Gość

WYCINAJĄ!!!!!!

Gość

już wycinają. powoli robi sie Ursynów

Gość

A co na to zidiociali przeciwnicy wycinania drzew w odległości do 15 metrów? Tym razem nikt nie zginął, ale kolejnym razem pasażerowie mogą mieć mniej szczęścia.

Benek the Roman

a co z niebieskimi tablicami??? komunikują właściwie o zaistniałej sytuacji jak przystało w XXIw czy standardowo świecą "na szaro" - no item???

Gość

Proponuję obsadzić drzewami pasy startowe na lotniskach, a do samolotów zapakować mieszkańców Podkowy Leśnej. Niech startują najbogatsi ludzie w Polsce.

Gość

to spadło na tory czy na sieć zasilającą? bo jak na tory to napięcie wynosi 3kV, a jeśli spadło na sieć 15vK to chyba nie na tory bo ta sieć nie biegnie nad torami. to istotne bo jeśli żadne drzewo nie upadło na tory to warto nie pisać takich komunikatów bo to będzie woda na młyn zwolenników wycięcia drzew przy torach.

Gość

ciekawe co się stało? ani wiatru ani deszczu chyba ktoś bardzo chce wyciąć drzewa wzdłuż linii WKD mam nadzieję, że Starosta nie da sie nabrać na te sztuczki