18° Piątek
19 Października

Sob

Anna Zwolińska

Utrudnienia na WKD. Awaria sieci trakcyjnej [ZAKOŃCZONE]

Dla podróżnych korzystających z Warszawskiej Kolei Dojazdowej mamy złe informacje. Zaczyna się popołudniowy szczyt, a na linii doszło do awarii sieci trakcyjnej.

Szykują się bardzo duże utrudnienia, kolejki kursują bowiem tylko po jednym torze. – Warszawska Kolej Dojazdowa informuje, że ok. godz. 15.40 na odcinku Michałowice - Reguły wystąpiła awaria sieci trakcyjnej nad torem nr 1 (tor prawy w kierunku Grodziska Mazowieckiego). Do czasu usunięcia awarii sieci ruch pociągów WKD na szlaku Warszawa Śródmieście WKD - Komorów będzie odbywać się dwukierunkowo wyłącznie po torze nr 2 (tor prawy w kierunku Warszawy) – czytamy w komuikacie przewoźnika.

Sytuację na linii będziemy śledzić na bieżąco, a artykuł aktualizować.7
 

AKTUALIZACJA GODZ. 19.15
 

Ok. godz. 19.00 przywrócono rozkładową organizację ruchu pociągów.


AKTUALIZACJA GODZ. 17.25

Ok. godz. 17:25 ze stacji Komorów po torze nr 2 (tor prawy w kierunku Warszawy) został wyprawiony pociąg do stacji Warszawa Śródmieście WKD. Rozpoczęto przywracanie rozkładowej organizacji ruchu pociągów.

AKTUALIZACJA GODZ. 17.10

Wznowienie ruchu pociągów po torze nr 1 (tor prawy w kierunku Grodziska Mazowieckiego). Wszystkie pociągi oczekujące dotychczas na tym torze na możliwość wznowienia ruchu kontynuują przejazd w kierunku stacji Komorów.

Ok. godz. 17:25 po torze nr 2 (tor prawy w kierunku Warszawy) zostanie wyprawiony pociąg ze stacji Komorów w kierunku stacji Warszawa Śródmieście WKD (szacowany przyjazd ok. godz. 17:55). Aktualnie skład oczekuje na dojazd pociągu poruszającego się po torze nr 2 w kierunku stacji Komorów i zwolnienie szlaku.

AKTUALIZACJA GODZ. 17.05

Zakończono naprawę sieci trakcyjnej w miejscu uszkodzenia. Po zjeździe pociągu sieciowego do stacji Komorów po torze nr 1 (ok. godz. 17:20) oraz po dojeździe pociągu poruszającego się po torze nr 2 od stacji Warszawa Śródmieście WKD do stacji Komorów, ok. godz. 17:20 rozpocznie się przywracanie ruchu pociągów po dwóch torach na szlaku Warszawa Śródmieście WKD - Komorów.

AKTUALIZACJA GODZ. 17.00

Ok. godz. 16:50 po torze nr 2 wyprawiony pociąg ze stacji Warszawa Śródmieście WKD w kierunku stacji Komorów. Przyjazd do stacji Komorów ok. godz. 17:20.


AKTUALIZACJA godz. 16.25:

WKD poinformowało, że ruch pociągów na szlaku Warszawa Śródmieście WKD - Komorów może być prowadzony z częstotliwością co ok. 60 minut dla jednego kierunku (kierunek Warszawa lub kierunek Komorow).


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 8

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Te tablice informacyjne na peronach to po co są? Nie było na nich żadnej użytecznej informacji. Ba, nawet wprowadzająca w błąd, aby śledzić te tablice. A nic się nie zmieniało na nich nawet jak pociągi zaczęły już jeździć.

Gość

Jak tylko zobaczyłem, że jest awaria, to wsiadłem w pociąg i pojechałem na dw Zachodni, aby pojechać do Pruszkowa SKMką. Jakie było moje zdziwienie, gdy okazało się, że nie ma torów. Rozumiecie? Torów nie było !!

Gość

Czy w takim wypadku bilet miesięczny WKD obowiązuje w autobusach? Zwykle w komunikacie na wkd.pl piszą taką informację, a wczoraj nie.

Benek the Roman

Ten system sygnalizacji to największa durnota i pieniądze w błoto. Wyświetla tylko wtedy jak wszystko idzie programowo. Logiczne że ludzie stojący na peronie wiedzą na który pociąg wyszli. Wystarczy awaria, opóźnienie i koniec informacji!!! Ciemny ekran!!!

Gość

Idiotyczne barierki przed peronem stawiać potrafią. Wstawić rozjazdów już nie.

Gość

I przydało by się więcej rozjazdów ??? Co godzinę pociąg ! Śmiech na sali !!! Może jednak trzeba lepiej poszukać pieniążków ? Co na to gminy ? Idą wybory. My wyborcy będziemy głosować !

Niewiemconapisac

Zrozumiałym jest że takie wypadki się zdarzają, kwestia w jaki sposób kolej reaguje na takie zdarzenia. Na rakowie ok 17:40 połowa ludzi stoi na peronie nr1 - po cholere ten elektroniczny system informowania skoro nie można napisać że pociąg odjedzie z sąsiedniego peronu. Brak informacji o tym czy zastępcza komunikacja została uruchomiona czy nie. Brak informacji ile może potrwać usuwanie awarii. Ogólnie informacyjne dno i wielki minus dla przewoźnika z mojej strony.

Gość

Kłania się brak rozjazdów. Powinny być co drugą stację.