18° Wtorek
24 Kwietnia

Śr

Czw

Pią

Sob

Nie

Pon
Internautka/ TOZ Piastów

Uważajcie na zwierzęta! Ktoś rozkłada pokarm naszpikowany haczykami!

Na ul. Różanej w Piastowie znaleziono kiełbasę pociętą na kawałki i naszpikowaną metalowymi haczykami. Tym razem żaden zwierzę nie zdążyło ucierpieć z tego powodu, ale zwróćcie baczną uwagę na swoich czworonożnych pupili.

– UWAGA!!! Przy ulicy Różanej (okolice placu Słonecznego) rozkładane są kiełbaski z HACZYKAMI!!!! – grzmi na Facebooku piastowski oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Skontaktowaliśmy się z TOZ-em w Piastowie. W jakich okolicznościach znaleziono śmiercionośny pokarm? – Moja koleżanka zauważyła pod płotem przy ul. Różanej grubo pokrojone kawałki kiełbasy, a w każdym metalowy haczyk. Zaalarmowaliśmy o tym zdarzeniu policję. Wstaliśmy zdjęcia na naszą stronę facebookową i wydrukowaliśmy ogłoszenia, które będą rozwieszone. Na szczęście żadnemu zwierzakowi nic się nie stało – mówi nam Alicja Matysiak z TOZ Piastów.

W sprawę zaangażowało się również Piastowskie Stowarzyszenie Bezpieczny Pies. – Do sprawy doszło w niedzielę, 11 czerwca. Policjanci rozmawiali z okolicznymi mieszkańcami, którzy twierdzili, że to nie jest pierwszy raz gdy ktoś rozrzuca kiełbasę wypełnioną gwoździami, czy tam innym żelastwem. Ale nikt nie widział sprawcy. Cała ulica jest postawiona na nogi, w tym była policjantka. Każdy sprawdza, na swój sposób monitoruje tą okolicę – wyjaśnia Anna Kowalewska ze stowarzyszenia Bezpieczny Pies.

Policjanci wiedzą o całej sytuacji. – Funkcjonariusze byli tam na miejscu, rozmawiali z paniami z obydwu stowarzyszeń. Rozpytali też mieszkańców okolicznych domów, ale nikt nic nie wiedział. Jeżeli ktoś zauważy coś podejrzanego, np. jak ktoś rozrzuca taki pokarm, to prosimy o kontakt – tłumaczy podkom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie. 


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 28

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

XD

I BARDZO DOBRZE! Ile można słuchać ciągłego szczekania? Chyba się też przyłączę do zabawy!

Gość

"Przystojny adonis" jest tylko obleśnym facetem jeśli sika na ulicy. Wygląd nie ma nic do rzeczy. Źle zrozumiałeś.

Gość

>A co z obleśnymi facetami sikającymi sobie bezstresowo na widoku publicznym? Czyli przystojni adonisi już mogą sobie lać beztrosko na drzewko?

Gość

Szanuję czystego chaosa

Gość

Obecnie zabicia psa, lub znęcanie się nad nim jest przestępstwem. Czasy, kiedy można było zabić zwierze, bo przeszkadza lub sra, minęły. Niestety widzę, że jest jeszcze wielu nieuświadomionych. Ten prymitywny sadysta powinien siedzieć. A poza tym istnieją portale, na których można wymienić się spostrzeżeniami o takich bydlakach i ludzie potrafią sami takiemu "wytłumaczyć" że czasy się zmieniły.

Mareo

A jak dzieci walą do piaskownicy, czy gdzie popadnie, to nie śmierdzi? Często widuję rozkosznych rodziców "wysadzających" słodkie dzieciaczki na słodką kupeczkę w parkach, czy po prostu przy chodniku. Niedługo może zaczną sprzedawać worki na ludzie kupy? A co z obleśnymi facetami sikającymi sobie bezstresowo na widoku publicznym? Niektórzy wolą co prawda ukryć się w jakimś przejściu podziemnym, lub przy murze. A potem syf i smród, że nie można przejść. Ich też należałoby zabić w męczarniach jak psy?

Alf

Zaczynam powoli mieć po dziurki w nosie właścicieli psów. Szanowni państwo - zwrócić uwagę, jak piesek sra gdzień popadnie nie wolno, oburzenie, że jak, że co to za ludzie zwierząt nie lubią. Pieski do piaskownicy, do wody tam gdzie dzieci itp. Psiarze myślą, że wszystko im wolno, często nie przestrzegają przepisów, a potem cierpią biedne zwierzaki. Ludzie zastanówcie się.

piastowianka

Karolina i zwolennicy - macie racje pisząc że za swojego pupila trzeba ponosić odpowiedzialność ale czy przez chwilę pomyśleliście o innych zwierzętach - bezdomnych, zagubionych, wyrzuconych przez nieodpowiedzialnych ludzi? Poza tym - niektórzy mają innych milusińskich tj. koty które nie sposób trzymać na uwięzi. One także mogą stać się ofiarą. Wiem że najłatwiej patrzeć tylko na siebie ale może warto mieć więcej empatii... A co do "autora" pułapek - myślę że nie zasługuje na miano człowieka

moni

Karolina - cudownie to napisałaś.

odbytnik

Jak sraki walą kupą na każdym chodniku to taka karma.

Gość1

@Gość 2017.06.13 18:02 - nie ma prawnego obowiązku prowadzenia psa w kagańcu. @Karolina - owszem, ja też odpowiadam za swojego psa, zawsze wychodzę z nim na smyczy i po nim sprzątam. Pies nauczony jest, że nie bierze pokarmu z ziemi. Ale nigdy nie można mieć 100% pewności. Tak samo na smyczy ktoś lub coś może chwilowo odwrócić naszą uwagę, a pies korzystając z tego może chapsnąć coś wyjątkowo pięknie pachnącego. Dodatkowo w Piastowie ciężko jest o wybieg dla psów, więc w niektórych miejscach to dla mnie nic strasznego, że ktoś spuszcza psa ze smyczy, jeśli np. mieszka w bloku. Niestety - może się skończyć to tym, że taki piesek ulegnie słabości. Poza tym taki argument to tak jakbym np. powiedziała: no to co, że srają na trawnikach, wystarczy po nich nie chodzić. Czy to jest rozwiązanie problemu? Nie. Dziada trzeba znaleźć. Mam nadzieję, że nasza psia społeczność będzie czujna i nie damy się temu zwyrodnialcowi. Trzeba mieć teraz oczy i uszy otwarte i jak najbardziej zgłaszać (choć TOZ itp. na pewno bardziej się przejmie niż policja).

Kuba

W Polsce jest prawo, że nie można puszczać psa bez kontroli. Koniec w temacie. Tak więc wzburzeni właściciele czworonogów was też powinno się ukarać. Oprócz schwytania i wsadzenia świra, który roznosi te chore pułapki na zwierzęta, powinno się na was nałożyć wysoką grzywnę za cierpienie psa, który bez kontroli zjadł coś czego nie powinien. Jeśli macie odpowiedzialność na poziomie czterolatka, to powinno się wam zabronić posiadania psa. Jak można być tak nieodpowiedzialnym? Zwierzęta jak zwykle płacą za ludzką głupotę i bezmyślność.

Firefox

Karolina - nic dodać nic ująć. Sam chciałem napisać taki komentarz.

Alicja

Do Karolina Trafione w punkt. Pozdrawiam

piastowiak

Piastów już od dawna stał się siedliskiem różnego rodzaju patologii niestety...

Gość

W Polsce powinien byc nakaz sprzatania po swoich szczurach. Kazdy z piesełkiem na spacerze powinien miec woreczki do sprzatania odchodow i SM powinna wyrywkowo sprawdzac, czy szlachta z blokow ma przy sobie w/w, czy nie. Prosty i skuteczny sposob na bezkarną chołote.

Karolina

Ludzie, ja nie widzę żadnego problemu!! Gdy wychodzę z psem na spacer to odpowiadam za niego, czyli trzymam go na smyczy, patrzę co robi i co żre! Gdyby coś wziął do pyska to bym zaraz mu to wyrwał. Gdy zrobi kupę to sprzątam po nim. Wielkie larum robicie bo nie jesteście odpowiedzialni za swoje zachowanie! Wypuszczacie pieski na spacerki i nie interesujecie się nimi, tom co robią, co żrą z trawników, gdzie srają! Ja kocham mojego psa i odpowiadam za niego, nie pozwolę mu nadziać się na jakąś zatrutą kiełbasę. Jednocześnie sprzątam po nim kupę, nie pozwalam aby sikał na kwiaty uprawiane przez innych, czy na prywatne parkany. Jeśli wyje po nocach to szukam przyczyny i uspokajam psa. Żadna Policja Wam nie pomoże jeśli nie macie podstaw wychowania i zajmowania się psem!!! Czy Towarzystwo Opieki nad zwierzętami uczy takich postaw? Nie bo uczy postaw roszczeniowych a to błąd. Zacznijcie od siebie, od trzymania psa na smyczy, od sprzątania po nim, od nakarmienia i napojenia psa przed wyjściem. Problemy znikną same.

Gość

Buce, trzymajcie psy na smyczy to będzie dobrze! Biedoto!

Gość

Janusz i Grazyna po szczurach nie sprzatali, Teraz je w ogrodku, w ziemi zakopali. Janusz i Grazyna tacy byli cwani, Oni nie sprzataja. Chcesz? to zrob to za nich, Janusz i Grazyna teraz zaplakani, Ktos ich się posluchal i zrobil to za nich. Także animalsie - wniosek tu przylukaj, Sprzataj po swym szczurze, albo szpadla szukaj

jola

oby ten ktoś umarł w ciężkich męczarniach

Gość

Zwyrodnialec

pio

U nas stare baby sypią chleb dla ptaków a przy okazji karmią szczury . Jeden idiota obok z bloku karmił ptaki rosołem i kośćmi wylewając to w ziemię.

Gość

Jak pies wyprowadzany zgodnie z kodeksem wykroczeń - na smyczy/w kagańcu mógłby stać się ofiarą takiej karmy?

Gość

Jeśli ktoś złapie sprawcę to mam prośbę: nie wzywajcie policji - szkoda czasu. Nakarmcie go tą kiełbasą.

Azor

Złapać łajzę i nakarmić tym co podłożył

Gość

co za idiota tak robi. Nie mieści mi się to w głowie

Gość

Jak złapią autora "przekąski" nakarmić tym rarytasem

Gość

Złapać i kazać mu samemu to zjeść. Podobno człowiek ewolucyjnie zszedł z drzewa, ale jak widać niektórzy koniecznie próbują się na nie wdrapać z powrotem.