°


Arkadiusz Kosiński

W Brwinowie pojawią się nowe ścieżki rowerowe

Gmina Brwinów ogłosiła przetarg na budowę i przebudowę dróg rowerowych oraz ciągów pieszo-rowerowych. Zmiany pojawią się na ul. Wilsona, Sportowej i Sochaczewskiej. Szczegóły w tekście.

Przetarg podzielono na dwa zadania. Pierwsze dotyczy przebudowy ścieżki rowerowej i ciągu pieszo-rowerowego w ul. Wilsona i ul. Sportowej w Brwinowie na odcinku od skrzyżowania z drogą wojewódzką 719 do skrzyżowania z ul. Lilpopa. – Przedmiotem zamówienia jest robota budowlana polegająca na przebudowie ścieżki rowerowej w ul. Wilsona na odcinku od ul. Lilpopa do ul. Sportowej o długości ok. 473m i szer. 2,0m, przebudowa ciągu pieszo-rowerowego o długości ok. 215m i szer. 3,0m na odcinku od skrzyżowania ul. Sportowej i ul. Wilsona do granicy pasa drogowego drogi wojewódzkiej nr 719 ul. Obwodnica w Brwinowie, budowa ścieżki rowerowej długości ok. 42m o zmiennej szerokości w zakresie 1,5m - 3,0m stanowiąca połączenie przebudowywanej ścieżki rowerowej w ul. Wilsona z ul. Sportową zgodnie z zatwierdzonym projektem budowlanym i zgłoszeniem wykonania robót budowlanych – napisano w dokumentacji przetargowej.

Ale to nie wszystko. – Wykonanie kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej i uzgodnienie jej  z Zamawiającym oraz budowa ciągu pieszo-rowerowego w rejonie skrzyżowania ul. Sportowej z drogą wojewódzką nr 719 ul. Obwodnica wraz z przebudową sygnalizacji świetlnej na drodze nr 719 (w tym uzyskanie niezbędnych opinii, zatwierdzeń i braku sprzeciwu do zgłoszenia wykonania robót budowlanych nie wymagających pozwolenia na budowę), w systemie projektuj i buduj – czytamy dalej.

Zadaniem drugim jest budowa ścieżki rowerowej wzdłuż drogi gminnej z Brwinowa do Grudowa, czyli w ciągu ul. Sochaczewskiej. Ścieżka będzie miała długość około 855 m i szer. 3 m. Na krótkim odcinku zaplanowano zwężenie do 2,5 m.

Prace mają zostać wykonane do 17 września.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 10

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Dostali dotację i starają się ja wykorzystać...Jak to ciężko zrozumieć ...co za placzki !oddam wszystkie pieniądze z podatków jak będzie zbierane na ścianę płaczu bo strasznie wam pasuje żeby nic nie robić...to nie z waszych podatków tylko dotację!!!!!Ręce opadają....

KIKI

no proszę, a skąd raptownie w gminach są pieniądze na inwestycje ? Czyżby bat w postaci rządów PiS był potrzebny ? NAJWYRAŹNIEJ TAK

Danka

Wreszcie ktoś myśli i nie robi tego z kostki jak w Pruszkowie -pozdrawiają jeżdżący na rolkach i hulajnogach

Gość

Grudów to zadupie w polu a w środku miasta chodniki stare i zniszczone

Gość

Po co ta ścieżka do Grudowa jak tam jest prawie zero ruchu i prawie zero mieszkańców?tylko wiatr chula w polu.Wywalanie forsy w błoto i nie tam gdzie trzeba

Gość

Bardzo fajnie ale korzenie drzew w ciągu roku wywalą tę ścieżkę do góry, stwarzając zagrożenia dla zdrowia i życia rowerzystów. Myślenie nie boli.

Gość

Fajnie. ścieżki są potrzebne. Będzie bezpieczniej. Ale co do stanu zaśmiecenia ulic gminy Brwinów to można to określić jednym słowem SYF. Ulica Pruszkowska im bliżej tunelu tym błoto większe. Parzniew ul.Główna od Rzecznej w stronę torów ,gdy nie ma mrozów na ulicy czarna maż. Wykonawca remontu torów powinien chyba sprzątać po sobie. Gdzie jest straż miejska i polcja. Przcież to jest łamanie przepisów o ruchu drogowym. Mało tego, Ulica Główna w Parzniewie niedawno remontowana a właściwie wybudowana na nowo. A po niej jeżdżą maszyny budowlane typu walce czy pojazdy gąsięnicowe. Asfalt to wytrzyma.Wyżej wymienione organy NIECH SIĘ WEZMĄ DO ROBOTY. OD TEGO SĄ JAK..............................itd.

Gość

A ciekawe co z ul. Różaną w O T R Ę B U S A C H ??? Kiedy tam nawierzchnia będzie normalna ??? ścieżki się asfaltuje , a ulice nadal piaskowo-żwirowo-destruktowe !!! śmiech na sali XXI wiek. Ale zbliżają się wybory... Obserwujemy działania i pójdziemy na głosowanie !!!

Głos

Tymczasem w Pruszkowie...Nie da się!

Gość

Cuda wyborcze Pana Kosińskiego