°


Wikipedia

W Brwinowie powstaną pumptracki

Będą to dwa tory, które powstaną z myślą o rowerzystach. Gmina ogłosiła właśnie przetarg w tej sprawie, co oznacza, że poszukuje wykonawcy dla tego zadania. Inwestycja została dofinansowana z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Ponad 105 tys. zł dofinansowania uzyskała inwestycja, która będzie realizowana w rejonie ul. Sochaczewskiej w Brwinowie. Mowa o budowie dwóch torów rowerowych BMX. – Dzięki tej inwestycji rozpocznie się budowa infrastruktury rekreacyjnej na terenie dzisiejszych nieużytków znajdujących się pomiędzy osiedlem przy ul. Sochaczewskiej a budynkami TBS przy ul. marsz. J. Piłsudskiego w Brwinowie – informuje brwinowski magistrat.

Ma powstać tam zielona strefa rekreacji, która umożliwi mieszkańcom urozmaicone, aktywne spędzanie czasu, jak też wypoczynek i relaks.

Czym dokładnie jest pumptrack? To dobrze wyprofilowany tor rowerowy. Można rozpędzić się na nim bez pedałowania, wystarczy odpowiednio balansować ciałem. Co więcej, równie dobrze korzystać z niego mogą osoby jeżdżące na deskorolce, hulajnodze oraz na rolkach. Zakręty i delikatne muldy urozmaicają jazdę po pętli.

Jeżeli uda się znaleźć wykonawcę dla tej inwestycji, to są szanse, że pumptracki powstaną jeszcze w tym roku.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 7

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Wszystko źle...skąd tego się tu nasprowadzalo? Nie podoba się?to.........

Gość

Burmistrzu, wstydu oszczędź !!!

Gość

A ul. Różana w O T R Ę B U S A C H to chyba dla władz Brwinowa przestała istnieć ! Ostatnio "naprawiano" ją w zeszłym roku. Niedawno jakiś mieszkaniec sam przywiózł kamienie i powkładał w dziury. No, nie we wszystkie, bo nie dysponował wywrotką. A TU POPATRZMY na SUKCES na miarę możliwości władz Brwinowa. Na pagórach alejki ! Super tak trzymać ! W Y B O R Y N I E D Ł U G O . PAMIĘTAMY !!! I SIĘ POŻEGNAMY !!!

Gość

To przez piach przy kraweznikach ma nie być takiej atrakcji ?! Człowieku ! Kiedyś przez kota miało nie być "jedności w narodzie" Ty też przyjechales z kresów.Spróbuj się odnaleźć w cywilizacji i niecofaj się w rozwoju.Szacunek dla Pana Kosinskiego!.I jeszcze jedno mieszkan w Brwinowie 50 lat ...długo czekałem na taki Brwinów jaki dziś oglądam.

Gośka

Obecny Burmistrz już czuje ,że przegrywa wybory i,, działa " licząc na naiwność mieszkańców .

Tomek

Brwinowianin zmień lekarza albo bierz po dwa proszki

brwinowianin

Władze Brwinowa to niech lepiej ogłoszą przetarg na wybór firm sprzątających ulice, a tego typu "atrakcje" są mało ważne. To jest mydlenie oczu wyborcom, że coś sie robi... A zobaczcie jak wygląda ul. Grodzicka, ile jest ziemi przy krawężnikach, syfu. A w Parzniewnie to już zaczęły wyrastać zielska, bo tyle jest syfu przy krawężnikach... Po co budować kosztowne odwodnienia ulic, skoro wiadomym jest że Kosiński ich nie sprząta ?!