17° Poniedziałek
15 Października

Wt

Śr

Czw

Pią

Sob

Facebook: Arkadiusz Kosiński

W dni wolne wybierz się na spacer

Jeżeli w trakcie świąt lubicie aktywnie spędzać czas, to proponujemy Wam kilka miejsc, do których warto wybrać się na spacer.

Na ulicach wielu gmin znajdujących się w powiatach pruszkowskim i grodziskim pojawiły się świąteczne iluminacje. I tak, w Pruszkowie przy pl. Jana Pawła II zobaczymy m.in. ogromną ramę z napisami „Wesołych świąt” i „Pruszków”. To świetne miejsce żeby zrobić sobie selfie. Tradycyjnie udekorowane ozdobami świetlnymi zostały fontanny. Przed urzędem miasta zobaczycie świecącą choinkę, natomiast na drzewkach przy budynku starostwa, jak i na samym budynku pojawiły się lampki. Na ul. Kraszewskiego, niedaleko biblioteki publicznej ustawiono renifery, bałwanka i choinkę.

Grodzisk Mazowiecki postawił na udekorowanie placu przed Centrum Kultury przy ul. Spółdzielczej. Tradycyjnie dużą choinkę można podziwiać w Parku Skarbków. Jedne z bardziej malowniczych miejsc na mapie Grodziska to Stawy Goliana i Stawy Walczewskiego. 

Ponadto ciekawą ozdobę znajdziecie w Podkowie Leśnej przy stacji WKD – znajduje się tam ogromny świecący paw. Również w tym roku Brwinów postawił na świetlne dekoracje, w parku miejskim znajdziecie dwa wielki niedźwiedzie polarne, pingwina, łódeczki.

Na pewno warto jest odwiedzić Warszawę. To jedno z najpiękniej oświetlonych miast w okresie świątecznym, w całej Polsce. Punktem obowiązkowym są „tańczące” fontanny. Na pokaz z muzyką można wybrać się w jeden z weekendów, o pełnych godzinach: 16, 17, 18, 19, 20 i 21. Piętnastominutowe świetlno-muzyczne pokazy będą się odbywały w każdy piątek, sobotę i niedzielę aż do 28 stycznia 2018 roku o godz. 16, 17 i 18. W dni powszednie fontanny będą się świecić bez muzyki.

Podobnie jak w zeszłym roku warszawiacy i odwiedzający stolicę goście będą mogli przechadzać się świetlnym szlakiem wyznaczonym przez iluminacje wolno stojące. Rozpocznie się on na placu Zamkowym, gdzie stanie najwyższa w Polsce, 27-metrowa choinka, przez Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, plac Trzech Krzyży i Aleje Ujazdowskie aż do Belwederu i ul. Agrykoli.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 6

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

gość .....

Koniecznie pospacerować po Piastowie i podziwiać ! Zaraz stracicie dobre samopoczucie .Przygnębienie murowane ! Zaniedbana brudna mieścina ! Tu się porządnie nie sprząta tylko omiata ! A okolice sklepów to syf --- czy sanepid tam nie zagląda ? Spółdzielnia Mieszkaniowa nie ma kontroli nad sprzątaniem .W otoczeniu bloków brud i walające się wszędobylskie uschnięte liście i psie kupy . Liczą że może deszcz je rozpuści a może spadnie śnieg i wszystko przykryje . Jacy ludzie mieszkają ,że się z tym stanem godzą .A władza to niezłe muszą być brudasy . Zapraszam władze na wycieczkę na Ursynów ,w tym samym czasie były zasiedlane bloki np. na ul Kopcińskiego . O dziwo CZYSTO ! SPRZATA SIĘ !!!!! Zieleń niezła zadbana .... i jakoś da się .

Gość

Do Radek Pruszków piękny buhhaaaaaa, bród, smród i ubóstwo, chyba nie widziałeś naprawdę piękniejszych miast,

Gość

Czy wy bidoki macie coś swojego ? czy tylko za cudze potraficie sie bawić ?

Gość

Spacerek spacerkiem... A jak tam poziom smogu?

Radek

Pruszkow jest piekny. I moj ! ;)

Gość

W Pruszkowie ul. Kraszewskiego tam jest UM i stoja Balwan Renifer i Choinka latwo zgadnac ktory jest ktory. Balwan wydaje polecenia Renifer przyciaga ludzi a Choinka sie prezentuje. Podobno te same przebrania zaprezentuja w lokalnej tv w relacji z balu noworocznego transmitowanego z Centrum Kultury i Sportu.