°


Pixabay

W Grodzisku powstanie świetlica miejska

Gmina właśnie ogłosiła przetarg w tej sprawie i poszukuje wykonawcy tego zadania. Budynek zostanie wybudowany przy ul. Ordona.

Świetlice służą jako miejsca spotkań dla mieszkańców konkretnego rejonu. W Grodzisku Mazowieckim brakuje takiego obiektu, po drugiej stronie torów, czyli w Łąkach. Ale ma się to zmienić. Przy ul. Ordona 4 powstanie świetlica miejska. Będzie to parterowy budynek o powierzchni zabudowy 214 m kw.

– Projektowany budynek oparty jest na planie trapezu nieregularnego. Na parterze zlokalizowano wiatrołap, przedsionek, salę zebrań, magazynek, salę komputerową, toaletę męską, damską i dla niepełnosprawnych, pomieszczenie socjalne oraz techniczne (kotłowni) – napisano w projekcie.

Ponadto planuje się wybudowanie nawierzchni pieszo-jezdnej, miejsc parkingowych, miejsca gromadzenia odpadów stałych, placu zabaw. Teren wokół świetlicy zostanie zagospodarowany zielenią.

Według dokumentów obiekt ma powstać w maksymalnie 200 dni od dnia podpisania umowy z wykonawcą. W tej chwili należy czekać na rozstrzygnięcie przetargu.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 8

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Wpr-L

Grodzisk jest ochydny. Porazka!

mietek

Przecież działa świetlica przy kościele i jakoś nie pęka w szwach, natomiast na ambonie czytane są ogłoszenia burmistrza. Oczywiście znowu Łąki przed wyborami obdarzane są zupełnie zbędnymi i kosztownymi prezentami, a nigdy nie otrzymują tego co jest tam potrzebne.

Gość

Burmistrz, iż rolnik z PGR, nie potrafił przez 24 lata doprowadzić do budowy obwodnicy, w zamian zbuduje świetlicę przed wyborami. Dlaczego inż rolnikowi tak bardzo, bardzo, bardzo zależy na utrzymaniu się na urzędzie ? W Grodzisku jest wielu młodych dobrze wykształconych, więc dlaczego musimy wybierać ciągle tego samego ?

Gośćpitek

A obwodnica???? Pgr żegnaj

Gość

A gdzie obiecywana od 24 lat OBWODNICA ?

oby z głową

mam nadzieje ze to będzie reprezentacyjny budynek a nie byle bylo. Chcielibysmy mówic o powaznym obiekcie kultury a nie malej swietlicy bez perspektyw.

silver

Tak to jest, jak się wyrywa dofinansowania na to co się da, a nie na to co potrzebne.

Gość

I wracamy do czasów PRL ? A kto tam będzie się ukulturalniał ? Centrum kultury to za mało ? Może i tak, gdzie większość zajęć jest odpłatnych. Może tam będą sponsorowane przez elity grodziskie.