27° Środa
19 Września


Anna Zwolińska

W Grodzisku rusza bezpłatna komunikacja

Od najbliższego poniedziałku, 16 kwietnia, w Grodzisku Mazowieckim zaczną funkcjonować dwie nowe bezpłatne linie autobusowe. To finał wielomiesięcznych starań o poprawę komunikacji w mieście.

Autobusy pojawią się na ulicach w czasie porannego i popołudniowego szczytu (6.00-8.00 oraz 16.00-19.00). Możliwość darmowego skorzystania z nich ma zachęcać mieszkańców Grodziska i okolic do zostawienia własnego auta w domu. To z kolei ma odciążyć centrum miasta, zmniejszyć korki i kłopoty z parkowaniem w pobliżu dworca PKP.

Czy to się uda? Zobaczymy. – Na bieżąco będziemy monitorować rozmieszczenie przystanków oraz liczbę osób korzystających z przejazdów, aby dostosowywać kursowanie autobusów do faktycznych potrzeb ludności – mówi Andrzej Korpysa z grodziskiego magistratu.

Jak zapewniają urzędnicy, w ciągu miesiąca zostanie uruchomiona aplikacja na smartfony, która będzie umożliwiała lokalizację autobusów.

Pierwsza nowa linia to BK (Dworzec PKP-Zondka-3 Maja/Park Skarbków-3 Maja/Deotymy-3 Maja/Teligi-Osiedle Teligi-Bairda-Kopernika-Okulickiego/3 Maja-3 Maja/Park Skarbków-Dworzez PKP). Odjazdy planowane są co 10 minut.

Autobusy drugiej nowej relacji to BM (Makówka-Mościska Zakręt-Janinów Niedźwiedzia- Odrano Wola Budokrusz-Odrano Wola Wschodnia-Armii Polskiej-Dworzec PKP). Autobusy kursować będą co 15 minut.

Rozkłady do pobrania: BK, BM.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 5

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

GośćPablo

Skoro tak im nie pasuje

Gośćpitek

A Ukrainiec znają Polski???? W Żyrardowie nie i dobrze.. I wywalaja grodzisk stare badziewie I ich ukraince

K

No to teraz autobusy zakorkują miasto! Przecież one jeżdżą 40 km/h

Bobby

Jakie darmowe jak i tak my za to płacimy???

Gość

Znaczy w Grodzisku już komuna - tak ukraińscy kierowcy mówią ;-)