19° Czwartek
18 Października

Pią

Sob
pixabay.com

W Grodzisku wybudują nową szkołę

Grodziski magistrat przygotowuje się do budowy nowego kompleksu oświatowego na terenie gminy. Placówka ma powstać w miejscowości Szczęsne.

Miejscowość Szczęsne (gmina Grodzisk Mazowiecki) w ostatnich latach znacznie się zmieniła. Inwestycje deweloperów sprawiły, że liczba mieszkańców znacznie wzrosła. I jak to przy rozrastającej się miejscowości bywa pojawiły się problemy z brakiem odpowiedniej infrastruktury. W tym wypadku oświatowej. Dzieci mieszkające w tej miejscowości muszą dojeżdżać do szkół w Adamowiznie lub w Książenicach. To się jednak zmieni.

Grodziski magistrat rozpoczął przygotowania związane z budową kompleksu oświatowego w miejscowości szczęsne. – Mamy już uzgodnienia dotyczące zakupu działki w miejscowości Szczęsne. Chodzi o teren o powierzchni 1,8 hektara. Tu zamierzamy ulokować przedszkole i szkołę podstawową – mówi nam Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego. 

Jednak nabycie terenu potrzebnego do realizacji inwestycji do dopiero początek. – Planujemy ogłosić konkurs na przygotowanie projektu. Mamy nadzieję że uda się to zrobić w ciągu najbliższych dwóch miesięcy – dodaje Benedykciński. 

Jeśli wszystko pójdzie po myśli włodarzy to jest szansa, że budowa nowej szkoły w miejscowości Szczęsne zostanie zrealizowana w ciągu kolejnych lat. Dokładnych terminów grodziski włodarz nie zdradza. 


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 6

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Dorota

Szkola na wsi bo chyba wiejskie szkoly mają wyższe dotacje z budżetu panstwa i dlatego tam będa budowac. Takie czasy z miasta będzie sie dzieciaki wozic do szkoly i przedszkola

Milanomieszkaniec

Jesli ktos narzeka na pana Burmistrza Benedykcińskiego zapraszam do Milanówka tu zamiast basenu remontu zamkniety a w zamian fontanna ma powstac. A na co komu fontanna.Grodzisk sie rozwijal i rozwija w porównaniu do innych gmin.Tylko zazdroscic mądrej władzy.

Gośćpitek

A obwodnica.... Mosiek z pgr, spadaj na bambus

Andrzej z Kad

Czego to się nie buduje w grodzisku przed każdymi wyborami.... :) Gdzie jest obiecywana ok. 20 lat SKM np.? :) Mieliśmy być pierwsi, a nie jesteśmy nawet ostatni. Mają wszyscy poza grodziskiem. Żałosne. A jak tam z drogami, które sa w najgorszym stanie w całej tej części województwa...? Z tym to nawet przedwyborczych obietnic już nie ma - zastąpiły je obietnice o projektach dróg, zamiast samych drogach. Kasa gmina wydrenowana do zera, dlatego jedyne co się robi to np. Stawy Walczewskiego i inne niepotrzebne bzdety, bo jedynie na to są jeszcze pieniadze pochodzące z UE.

Gość Wybory

Wysyp przed wyborami ? Dzięki deweloperce mieszkańcy mają korki i smog - a deweloperzy zyski. Czy to jest zrównoważony rozwój miasta i gminy ? Kto nam to od lat funduje ? kto na tym zarabia kosztem naszego zdrowia ? Kto się dorobił ?

Adam

W tej smiesznej osadzie? To zart?