19° Sobota
22 Września


Bolo Skoczylas

W grudniu pruszkowianie poślizgają się na lodowisku!

W Grudniu na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 w Pruszkowie ma pojawić się lodowisko. W tym roku organizacją ślizgawki zajmie się miasto. Obiekt będzie funkcjonował inaczej niż miało to miejsce w ubiegłych latach, m.in. mieszkańcy zyskają możliwość wypożyczenia sprzętu na miejscu.

Każdego roku lodowisko, które pojawiało się na terenie Pruszkowa było organizowane przez starostwo pruszkowskie. Mieszkańcy mogli z niego korzystać bezpłatnie. Jednak nie obywało się bez kłopotów. Niektórzy skarżyli się na hałas wydobywający się z agregatów, czasami pojawiały się głosy niezadowolenia w związku z jakością tafli lodowiska. Ale mimo wszystko obiekt cieszył się ogromnym powodzeniem. W tym roku organizacją zajmie się miasto. Zapowiadają się zmiany. 

– Lodowisko będziemy uruchamiać na terenie szkoły podstawowej nr 2, chcemy wystartować z projektem w połowie grudnia. Ślizgawka będzie funkcjonowała w granicach trzech miesięcy. Za całość odpowiada dyrektor szkoły – mówi Michał Landowski, wiceprezydent Pruszkowie. – Lodowisko zostanie rozstawione na boisku piłkarskim i będzie zasilane ze stałego łącza, co oznacza brak agregatów i hałasu. Ponadto chcemy też stworzyć zadaszenie, żeby można było wykorzystywać obiekt w trochę gorszych warunkach atmosferycznych. Chcemy żeby to zadaszenie pełniło rolę wyciszenia – wyjaśnia.  

Będzie to też inny sprzęt niż w minionych latach. – To nie będzie sprzęt wykorzystywany od lat przez powiat. Wynajmiemy całą infrastrukturę. Dodatkowo planujemy uruchomienie wypożyczalni sprzętu, by mieszkańcy mogli sobie wypożyczyć łyżwy za skromną opłatą. Chcemy wprowadzić też zajęcia wychowania fizycznego, co będzie dostosowane do potrzeb uczestników którzy nie potrafią jeździć na łyżwach – podkreśla Landowski.

Jak usłyszeliśmy od wiceprezydenta lodowiska ma być nieodpłatne.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 18

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Zobaczymy. Powiat Pruszkowski przez wiele lat nie dawał sobie rady z lodowiskiem na Gomulińskiego. Może Miasto Pruszków sobie lepiej poradzi. Zobaczymy, kto jest lepszy i lepiej zorganizowany.

Gość

Pozdrawiam wszystkich malkontentów , dla mnie taka informacja jest ok. Wolę pojeździć na łyżwach niż prowadzić jałowe debaty co ,kto,komu

Gość

Rozstawienie lodowiska na boisku piłkarskim nie spowoduje potrzebę renowacji lub nawet odbudowy murawy ( nawet sztucznej ) po sezonie łyżwiarskim ?

Gość nd s

Jesli dyrektor bedzie dbał o lodowisko tak jak o szkołę to nie wróżę sukcesu..

Gość

I gdyby dalej władały 3 króle to by się nie dało... Co znaczy świeża krew. Szkoda tylko, że p. Landowski dołączył do takiej ekipy. Pójdzie z nimi na dno. Choć w serwowaniu kiełbasy wyborczej to doświadczeniu Starzyńskiego nie dorówna nikt.

Matka

Sama uwielbiałam jazdę na łyżwach i cieszę się, że moje dzieci będą mogły jeździć, akurat przy swojej szkole. Na pewno Miasto lepiej poradzi sobie z lodowiskiem, niż Powiat. Super!

Gość

Drogi Gościu z 12.23, nie podpowiadaj Panu Prezydentowi czego ma nie robić, przecież Ma w tym ogromne doświadczenie.

Gość

Ja na miejscu Starzyńskiego bym nie robił tego lodowiska. I tak będzie hejt. Że za głośno, że za dużo ludzi, że za ślisko, że nawierzchnia zła, że deszcz pada i nie można się ślizgać, albo że jest 15 stopni i lodowisko nieczynne, a jest zima i ludzie chcą się ślizgać.

Gość

Boją się o wynik wyborów. Ale i tak to im nic nie da. Jak się nic nie robiło przez 20 lat to wniosek może być tylko jeden. Czas na zmiany. Oby tylko nie na pis.

Gość

Gościu z 10.18 owszem wybory są za rok, ale jest to ostatnia zima przed wyborami, czyli "działania" czas zacząć, bo jakoś przez ostatnie lata nie udawało się.

Gość

Gościu z 8:36 wybory są za rok. Każdego roku miasto coś robi w granicach budżetu. Powiat zresztą też. Czy każde działanie ma być odbierane jako działanie pod wybory? Miasto i powiat mają działać na rzecz mieszkańców przez całą kadencję nawet tuż przed wyborami.

Głos

Po 16 latach ciemnogrodu i zacofywania miasta coś się zaczyna w końcu zmieniać. Tak trzymać!

Gość

No proszę, jak wybory za pasem, to Włodarze miasta o lodowisku pomyśleli, i do tego zadaszone. Po prostu szał ;) Ale jest to dobra wiadomość.

Gość

Super

Gość

Extra!

Gość

Czuć wybory. I tak to im nic nie pomoże.

Zzz

To jest konkretna informacja. Czekamy na realizację.

Gość

Nareszcie jakiś dobry pomysł - oby wypalił!