16° Wtorek
16 Października

Śr

Czw

Pią

Sob


stock

W Komorowie powstanie budynek socjalny

W Komorowie przy ul. Sieradzkiej zostanie wybudowany budynek socjalny. Władze gminy szukają wykonawcy prac budowlanych.

Z brakiem odpowiedniej liczby mieszkań komunalnych i socjalnych boryka się wiele gmin w Polsce. Inwestycje są kosztowne i budzą wiele emocji wśród mieszkańców. Nie wszystkich jednak stać na zaciągnięcie kilkuset tysięcy kredytu. Dlatego też obowiązek zapewnienia lokum gorzej sytuowanym mieszkańcom spada na barki gmin. 

Władze gminy Michałowice ogłosiły właśnie przetarg na budowę domu socjalnego w Komorowie. Budynek ma powstać przy ul. Sieradzkiej. Na niedużej działce powstanie obiekt z czterema lokalami. Mieszkania będą niewielkie. Ich metraż nie przekroczy 40 m kw. 

W każdym lokalu znajdzie się pokój dzienny z aneksem kuchennym o powierzchni 22 m kw., sypialnia (9 m kw), łazienka (prawie 4 m kw) oraz przedpokój (4 m kw). Obok budynku powstanie parking z czterema miejscami parkingowymi. 

Obiekt ma być gotowy do 28 czerwca przyszłego roku. 


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 12

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

W Piastowie wszystkie nowe mieszkania komunalne oddane po kumotersku .Nikt z tzw listy nie dostał przydziału.

Gość

Teraz to całe towarzystwo okupuje ławki przy stacji wkd w Komorowie. Piją od samego rana, brudza, przeklinaja, pełno porozbijanych butelek. Ze tez nikt nic z tym nie robi. Faktycznie w chwili obecnej warto nie pracować, obijac się a i tak państwo coś da. Zlupi z tych co pracują żeby dać nierobom. Wysyłałem maile do wkd, żeby chociaż ochrona pogonila to towarzystwo z przystanków wkd, to mi odpisali że wiedza o sprawie ale nic nie mogą zrobić.

Gość

Budowanie budyków socjalnych to porażka. Ci ludzie nigdy nie wyrwą się z zaklętego kręgu. Powinni ich lokować wśród normalnego społeczeństwa. Mieli by szanse zobaczyć jak normalni ludzie żyją. A tak z pokolenia na pokolenie - socjal, utrzymanie, wóda i roszczenia. Niech każdy developr na 10 wybudowanych mieszkań jedno sprzeda gminie takiej.

Marko.Polo

Na Sienkiewicza w Piastowie do slamsow z bloków przeprowadzaja się cale rodziny żeby mieszkania dostać latami nie mieszkali a teraz urzędnicy przymykając oczy chcą dać im przydział chyba czas powiadomić odpowiednie sluzby

:(

A pijalnia piwa kiedy?

none

@Gość 19:43: No widzisz, a im nawet Lidla nie chcą wybudować - a tak blisko by mieli...

Gość

Juz zara dajom. Pinset plus chałupa i grylla co wieczór i po co mnie robić? Niech glupi tyra i bierze kredyt.

Gość

Grabka chce chyba tym planem wygrać wybory...ale panu już dziękujemy

Gość

w tym kraju tylko patolom może słoneczko świecić - od jutra chlam, ćpam, płodzę progenitury bez opamiętania , sr...m na dobre wychowanie , prawo, racjonalizm , zasady ekonomi

Gość

Do czas na CBA Masz racje .Tylko znajomi. Nikt po za tym.A tyle ludzi miało nadzieje.U nas 4 osoby na 23 metrach woda ze studni. Też nie zakfalikowaliśmy się do nowych bloków. Porażka.

Gość

no to patola z Pruszkowa zawita do Komorowa

Czas_na_CBA

Mieszkam w Piastowie w komunalnym nie socjalnym lokalu na 23,5 m2 z żoną i dwoma córkami pokój 19 metrów z aneksem kuchennym i łazienką oddają bloki na Sułkowskiego ale szans nie mam bo wszystko zarezerwowane dla znajomych a miało być dla osób zarbiajacych niedużo oby i tu nie było podobnie