28° Czwartek
20 Września

Pią

Sob
Seweryn Dębiński

W kwietniu zakupy tylko w ostatnią niedzielę miesiąca

To już prawdziwy maraton. W kwietniu aż cztery niedziele będą wolne od handlu. Sklepy zostaną otwarte tylko w ostatnią, 29 kwietnia.

Zakupów nie zrobimy ani w najbliższą niedzielę, ani w dwie kolejne. Pierwsza kwietniowa niehandlowa niedziela przypadła zaś w Wielkanoc. To daje aż cztery takie dni w miesiącu. Można powiedzieć, że w procesie przyzwyczajania się do nowych regulacji, jest to skok na głęboką wodę.

W kolejnych miesiącach niedziel z zakazem handlu będzie mniej. W maju i czerwcu zakupów nie zrobimy przez dwa dni, w lipcu przez trzy. Sierpień przyniesie dwie niehandlowe niedziele, wrzesień trzy, październik i listopad dwie. Grudzień tylko jedną.

Kwietniowy „maraton” nie powtórzy się więc szybko. Jednak przy planowaniu zakupów najpotrzebniejszych produktów warto wziąć go pod uwagę. Przypominamy, że zakaz handlu obowiązuje wszystkie duże sieci marketów. Otwarte mogą zostać mniejsze sklepiki pod warunkiem, że za ladą stanie ich właściciel. Działać mogą też punkty na dworcach kolejowych i lotniskach, normalnie pracować mogą piekarnie, cukiernie, stacje benzynowe.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 5

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Jednak ludzie to mają sprane banie że nie potrafią spędzić czasu inaczej niż na zakupach. Ciekawe jakby się zachowali jakby pojechali za zachód do Niemiec, Hiszpanii, Portugalii i przyszło im się obejść w niedzielę bez sklepów. Ale pewnie im to nie grozi.

Gość

Idzie wiosna !długi majowy weekend do . .marketów kochani Polacy!ile można żreć....?

Gość

Kaczyzm jak komunizm. Wychodzą z założenia, że im bardziej społeczeństwo jest stłamszone zakazami tym lepiej.

Gość

zamknijcie sklepy i w tygodniu o godz 12 .. i bedzie git .

Kedar

To i dobrze bo zaoszczedzimy! PiS i tak nam nie zaszkodzi. Podczas wyborow zaplaca za to!