18° Piątek
19 Października

Sob

Anna Zwolińska

W majówkę na kajaki

Dobra informacja dla tych mieszkańców Pruszkowa i Grodziska, którzy nie wyjeżdżają na długi weekend, a sposobów na miłe spędzenie wolnego czasu będą szukać na miejscu. W obu miastach ruszają wypożyczalnie kajaków!

Tegoroczna długa majówka i sprzyjająca pogoda sprawiały, że sezon na wodne atrakcje rozpocznie się wyjątkowo wcześnie. Od najbliższego weekendu w Parku Potulickich w Pruszkowie będzie można popływać na kajakach dostarczonych przez parcowników miejskiej pływalni Kapry. – Zaczynamy w najbliższy weekend, tak jak obiecałem – mówi nam Jacek Elżanowski, dyrektor pruszkowskiego basenu.

Kajaki będzie można wypożyczyć od najbliższej soboty, w godz. od 9.00 do 18.00. Korzystanie z nich jest darmowe, ale uprzedzamy, że w poprzednich latach trzeba było odstać trochę w kolejce, bo chętnych aby popływać po stawach w Parku Potulickich jest wielu. Z kajaków będzie można korzystać nie tylko w sobotę i niedzielę, ale także w majówkowe dni wolne.

Sezon nie tylko na kajaki, ale też rowery wodne i łódki również w sobotę rozpocznie się na grodziskich Stawach Walczewskiego. Tego dnia ruszy wypożyczalnia sprzętu. – Zaczynamy rano, koło godz. 9.00-10.00 wszystko powinno już być gotowe – zaznacza Mariusz Smysło, dyrektor grodziskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Za korzystanie ze sprzętu trzeba będzie zapłacić. Ceny pozostają takie same jak rok temu. Wypożyczenie dwuosobowego kajaka to koszt 8 zł, z kolei za pięcioosobową łódź i rower wodny zapłacimy 10 zł.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 4

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Pluton

Błagam, niech oczyszczą pruszkowskie stawy. W przeciwnym wypadku pływanie mało przyjemne, wstyd kogokolwiek zapraszać spoza miasta.

Gość

Niech dbają o te Pruszkowskie stawy. W lato woda jest strasznie brudna i pływa w niej masę syfu.

wojtek

w tym parku ciężko biegać taki jest smród ze zbiornika, a co dopiero po nim pływać

Gość

dziadostwo w grodzisku płacić trzeba słono wstyd benku . Nie ma co w Pruszkowie za darmo.