13° Poniedziałek
25 Czerwca

Wt

Śr

Czw

Pią


Artur Tusiński

W niedzielę referenda w Podkowie i Ożarowie

W najbliższą niedzielę, 4 czerwca, mieszkańcy Podkowy Leśnej i Ożarowa zagłosują w sprawie powiększenia Warszawy o ich gminy. Lokale wyborcze zostaną otwarte o godz. 7.00.

W Podkowie pytania referendalne są dwa: „Czy jesteś za utrzymaniem samodzielności Podkowy Leśnej jako odrębnej jednostki samorządu terytorialnego z dotychczasowymi kompetencjami samorządowymi?” i „Czy jesteś za tym, aby Podkowa Leśna na zasadzie dobrowolności zacieśniała w interesie mieszkańców współpracę z samorządami Warszawy i otaczających ją gmin?”.

Mieszkańcy Ożarowa odpowiedzą :„Czy jest Pan/Pani za tym, żeby m.st. Warszawa, jako metropolitalna jednostka samorządu terytorialnego, objęła Gminę Ożarów Mazowiecki?”.

W obu gminach głosowanie rozpocznie się o godz. 7.00 i zakończy o 21.00. Od północy w piątek do zamknięcia lokali w niedzielę obowiązuje cisza referendalna, czyli zakaz agitacji na „tak” lub na „nie”.

Lista okręgów wraz z miejscami głosowania dostępna jest tu dla Podkowy i tu dla Ożarowa.

Przypomnijmy, że to jedyne gminy w naszym regionie, które nie odwołały plebiscytów po wycofaniu z Sejmu kontrowersyjnego projektu ustawy o ustroju m. st. Warszawy. Z referendów w tej sprawie zrezygnowano w Pruszkowie, Grodzisku, Milanówku, Brwinowie, Michałowicach i Piastowie.

A tak o referendum mówi m.in. Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej:


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 8

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

A kto Was karmi ? Warszawa POdkowa czy Ozarów ?

JACEK

SLUCHAJ TY SSS OD OCENIANIA LUDZI TO TY OSTATNIA

Gość

Głosujący będą mieli okazję pocałować mądrego burmisttza w cztery litery, a sędziego stępnia w zwis nie myłić z krawatem.

sss

I po co to referendum, kasę wywalą na jego organizację a nic ono nie da. Bo działania są wstrzymane. Przy ewentualnych kolejnych pracach nikt nie bedzie o tym pamietał i będą kolejne robić. To trzeba być MUNDRYM (błąd zamierzony).

Gość

Kampania wyborcza ruszyła. Taka reklama za gminną kasę-bezcenna!

podkowianin

Nikt nam później nie powie, że się nie wypowiedzieliśmy! A temat wróci, z całą pewnością!

Gość

W Konstancinie jakoś nie było sukcesu, mierna frekwencja spowodowała, że referendum było nieważne.

plum

Ożarów to miasto w woj. świętokrzyskim. A na Mazowszu mamy Ożarów Mazowiecki.