19° Czwartek
18 Października

Pią

Sob
pixabay.com

W niedzielę zakupów nie zrobisz

Jeśli planowaliście wypad na zakupy w niedzielę to nic z tego. Jutro zakupów nie zrobicie

Od marca zaczęły obowiązywać przepisy o ograniczeniu handlu w niedzielę. W praktyce oznacza to, że galerie handlowe, supermarkety w wybrane niedziele będą zamknięte. Skończą się zatem niedzielne wypady po coś „na ząb” do najbliższego spożywczaka. A jeśli planowaliście zakupy w galerii handlowej w na bliższą niedzielę, to lepiej przeorganizujcie sobie kalendarz. 

Wiele dużych marketów i dyskontów postanowiło jednak zadbać o to by klienci mogli zrobić wygodne zakupy wcześniej, dlatego w wybrane dni niektóre sklepy będą pracować dłużej. Dodatkową pomocą ma być zwiększenie obsady pracowników w godzinach „szczytu” zakupowego. 

Zakaz handlu nie obejmuje jednak wszystkich. W niedziele czynne będą restauracje, stacje benzynowe, apteki, kwiaciarnie. Zakaz handlu nie obejmuje również kiosków. Osiedlowe sklepy spożywcze mogą być otwarte pod warunkiem, że sklep nie należy do sieci franczyzowej, a za ladą stanie sam właściciel. 

Sklepy będą zamknięte w następujące niedziele
– 18 marca,
– 1, 8, 15, 22 kwietnia,
– 13 i 20 maja,
– 10 i 17 czerwca,
– 8, 15, 22 lipca,
– 12 i 19 sierpnia,
– 9, 16, 23 września,
– 14 i 21 października,
– 11 i 18 listopada, 
– 9 grudnia.


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 67

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Precz z komuną, wolny handel organami! Niech żyje PO!

Gość

Socjalizm dzielnie walczy z problemami, których nie ma w kapitalizmie. Okazuje się, że komunistyczna ustawa o zakazie handlu jest nieprecyzyjna i już trzeba będzie ją poprawiać. A tymczasem coraz więcej normalnych krajów myśli o wysyłaniu ludzi w kosmos.

Gość

Do klajpeda - myślisz że taki jesteś cwany bezmózgi klakierze pisowski. Takim jak ty śmierdziuszku nie trzeba tłumaczyć jak wygląda świat bo żyjesz w świecie alternatywnym - pisowskim gdzie są dwie partie hahahahaha śmieciu tfu. SAM SIĘ ORASZ SWOJĄ GŁUPOTĄ I DOBRZE hahahaha

Ania

Niektórzy zyskali. Miałam w grafiku 1 wolną niedzielę w miesiącu. I zawsze było to samo - musi Pani przyjść bo ktoś jest chory, bo się zwolnił, bo brakuje osób, .Tylko jak Pani przyjdzie to się Pani nie dopisuje że jest w pracy Ja Pani dam extra 20 zł no bo wie Pani w końcu jest Pani stratna na paliwie. 6 miesięcy - 2 niedziele nie byłam w pracy. Z zwolniłam się bo mogę inni tam pracują bo nie mogą się zwolnić.

klajpeda

widać że PEOWCY poniżej tylko spamują komentarze normalnych i uczciwych obywateli ? Jesteście przez kogoś opłacani za tą mowę nienawiści ?

Gość

Do głos - ty parszywy pisowski trolu myślisz że ludzie są tacy głupi jak ty hahahaha na San Escobar mapecie dojnej zmiany

Głos

300% Normy!!! Zakład pracy twoim drugim domem!!! Jest nas wielu razem zbudujemy socjalizm!!! (transparent na budynku szpitala psychiatrycznego), "Pamiętaj, że nie wyrabiając normy opóźniasz nasz marsz do socjalizmu i krzywdzisz siebie!!!". Kochani żeby było tak jak było!!! Poljaki do raboty,Petru na PrezydĘta!!!

Gość

Nie wiem jak w XXI wieku może istnieć i rządzić partia która jest neokomunistyczna. PRECZ Z KOMUNĄ. Pis to dno

Gość

Widać że jakaś kupiona albo po prostu wyprana mózgownica minusuje komentarze przeciwko pis. HAHAHAHA takie manipulacje tylko z pisem. Co za frajernia

Klaptjohenz

Ja totalnie nie wierzę, no nie wierzę w te wasze komunistyczne brednie że KTOKOLWIEK Z WAS BYŁ ZADOWOLONY Z HANDLU W NIEDZIELĘ ?! POKAŻCIE MI DRUGI TAKI KRAJ W CYWILIZOWANYM ŚWIECIE GDZIE JEST TAKIE ZNIEWOLENIE PRACĄ? POKAŻCIE MI KRAJ EUROPEJSKI GDZIE LUDZIE SĄ TAKIMI NIEWOLNIKAMI PRACY JAK W POLSCE? A może wy zwyczajnie nie byliście nigdzie za granicą i wydaje wam się że jesteście taaaacy inteligentni ? TO JEST WŁAŚNIE ELEKTORAT PO - DNO!

Gość

Do Pis da Wam - Tak zrobili zakaz żeby ludziom utrudnić życie a sobie stworzyli bezkonkurencyjny niedzielny rynek. Bo który urzędnik skontroluje sklep należący do ludzi pisu? hahahaha Witamy w pislandii

Gość

Swołocz pisowska zadowolona, a szaremu człowiekowi odebrali możliwość zarobienia/dorobienia/pracy. Banda, klika i sitwa oto pisowska dojna zmiana

maciuś

a sklep przy Kraszewskiego był czynny i co? łyso Wam?

Gość

Przeglądam te komentarze i wniosek nasuwa się tylko jeden, polacy w większości to idioci, debile i w dodatku robaki za psie pieniądze

Gość

Co k.... ja nie zrobię zakupów?

Gość 11

Chleba nie kupisz, alkohol tak .Wszystkie sklepy z gorzałą czynne , zamknięte supermarkety. Właściciel ma osiem sklepów i w Pruszkowie czynne 24 godz.

Gość

Precz z komuną! Wolny handel!

Gość

Komuniści wprowadzili zakaz, a teraz spamują na forum. Takie czasy.

Gość

Taki pomysł z zakazem handlu mogła tylko wprowadzić Poskomunistyczna Izba Sbeków w skrócie ...

Pis da Wam

Sklepy zamknięte ale nie pisowskie - monopolowy żony posła Pis Wojciecha Kossakowskiego OTWARTY - https://wiadomosci.wp.pl/zakaz-handlu-w-niedziele-a-zona-posla-pis-wojciecha-kossakowskiego-sprzedaje-alkohol-6231511818373249a

Gość

Ale trzeba mieć skapcony mózg żeby głosować na pisich wariatów komunistycznych. Raz sierpem raz młotem

Gość

Te pomysły pisiurskie to ostatnie podrygi zdechającej ostrygi a potem ciupa i świat zza krat

Gość

Już widze jak pis wygra następne wybory hahahhaha nie mają żadnego poparcia w społeczeństwie i dlatego machlują z sądami komuniści

Pis da Wam

A dla wszystkich klakierów dojnej zmiany mam jedno przesłanie pis da wam

Gość

Jaki trzeba mieć zjarany mózg żeby głosować na pisuarów hahahahaha tfu

Adam

Pogonić tę pisowską hołotę. Ja chciałem pracować w Niedziele przynajmniej sobie mogłem dorobić

Brwinowianin zero

Brwinowianin ty pisowski mapecie nie wiesz że czytanie propagandy komunistycznej odmóżdża

Głos to fuj

Głos ty mały móżdżku pisowski, śmierdzi jak otwierasz tą propagandową komunistyczną twarz

Wolność i Swoboda

Pisiurki i ich idiotyczne pomysły rodem z komuny. Każdy kto głosuje na pis jest ślepym fujem

Gość

Nie lepiej te pieniadze wydane w markecie przeznaczyć na tacę dla sukienkowych biznesmenów?

znerwicowany

O święty Donku! zrób coś z tym zakazem. Już drugą niedzielę muszę męczyć się w towarzystwie tej mojej baby i rozwrzeszczanych bachorów. Już dłużej nie wytrzymam! CHCĘ NA ZAKUPY. Na cały dzień!!!!!!

Gość

Do gościa z 14:36, to nie zakaz handlu w niedziele jest patologią a roszczeniowi osobnicy co uważają że są pępkami świata i inni muszą się dostosować do ich jedynego, słusznego aczkolwiek skrzywionego punktu widzenia.

Gość

Nie robię zakupów w niedziele, nie ze względu na wiarę czy przekonania, a dlatego, że nienawidzę robić zakupów. W sobotę z samego rana odwalić ten obowiązek, za wcześnie na kolejki, bo nikomu się nie chce wstawać tak wcześnie, jak ktoś nie musi, a resztę dnia i całą niedzielę mam luz. Sam zakaz to głupota, powołują się na to że w Europie tak jest, ale o tym, że wszędzie gdzie tak jest zaczyna się podejmować kroki, żeby z tego zrezygnować to już nie mówią.

gość w pis du

Poprzednia niedziela była ładna ciepła to łatwo można było znaleźć zadowolonych i pokazać w TVPiS. Ciekawe jak w tę niedzielę ? Będą łazić za rączkę po mrozie ? Będą w domu się kisić i patrzeć na siebie wilkiem. Kilka żon nadprogramowo dostanie po ryju. Na szczęście gorzałe w tym kraju zawsze można kupić. A więc bedzie narodowo, po katolicku, patryjotycznie, tradycyjnie, jak należy.

brwinowianin

do wszystkich antypolaków i EGOISTÓW poniżej! Mówicie że chcecie mieć wolny wybór czy robić zakupy w niedzielę, czy nie robić i że to jest wasza wolna decyzja kiedy robicie zakupy tak?! I tu wychodzi z was ten cały egoizm !!! - a zastonowiliście się czy ta Pani zasjerka ma ochotę tego dnia Was obsługiwać ?! I TO JEST WŁAŚNIE BOLSZEWIZM I BRAK WOLNOŚCI, ŻE KTOŚ MUSI TEGO WOLNEGO DNIA OD PRACY ...PRACOWAĆ ! Więc PEOWCY I KOMUNIŚCI, nie odwracajcie kota ogonem i nie pierd....ie głupot o wolności, której totalnie nie rozumiecie jak widać !

Gość

Gość WGM 2018.03.11 09:25 : gosciu to sobie mózg zamknij, to bedziesz wtedy mial wolna niedziele

Głos

29 komentarzy...chyba cały sztab Komunistycznych Oddziałów Dywersyjnych-Oddział Pruszków usiadł do komputerów :)

Gość

Komuna narzuca ludziom co mają robić.

Gość

Drobne zakupy zostały zrobione na przekór władzy. Żaden boleszewik nie będzie mi dyktował co i kiedy mam robić.

Gość

Jakiekolwiek ustalenia siłą tego co ma się dziać na rynku to debilizm, bo rynek ma to do siebie że się sam ładnie wyreguluje Poza tym to co ja robię w niedzielę to jest moja i wyłącznie moja sprawa i wara od tego, wolny człowiek powinien mieć wybór co zrobi Zakaz handlu jest patologią, jak podejmujesz pracę to wiesz na co się decydujesz, i albo ją podejmujesz, albo rezygnujesz Poza tym ponad 40% osób pracujących w handlu też jest temu bublowi przeciwnemu, zresztą o jakim tu relaksie mowa jak w sobotę taki pracownik wraca po nocy styrany jak koń po westernie bo jego sklep wydłużył sobotnią zmianę do nocy, a kolejną ma w nocy z niedzieli na poniedziałek xD

Gość

@szymon 2018.03.09 18:08 - Masz rację, "Nie jesteśmy bogatą Austrią czy Niemcami" bo mamy rodaków którzy chcą aby Polacy pracowali w niedzielę na to bogactwo Austrii i Niemiec. @Kif 2018.03.10 09:17 - Podniesienie stawki za przepracowany weekend to dobry pomysł, ale problem polega na tym że polscy cebularze na stanowiskach kierowniczych, każą wtedy pracownikom odbierać przepracowane weekendy w tygodniu, właśnie po to żeby nie wypłacać im większych stawek... Czyli pracujesz w niedzielę a dostajesz przymusowy odbiór w środę... Niestety ale 'nasi' karierowicze dla kilku stówek więcej, znajdą obejście każdego przepisu..

Gość WGM

Jak ma być niedziela dla rodziny to trzeba wyłączyć internet, TV, nawet prąd. Wtedy rodzina się zjednoczy.

Gość

Napiszcie które sklepy są dzisiaj czynne bo chciałem na złość bolszewikom iść na zakupy.

Gość

NIE DAWAJCIE NA TACE W KOSCIELE , NIECH KLECHA IDZIE NA OBIAD DO JARUSIA NA NOWOGRODZKA ALBO ZOLIBORZ.

Gość

Robiłem dziś przed południem zakupy w sklepie pewnej niemieckiej sieci w Pruszkowie i jednym słowem dramat mimo czynnych 4 z 5 kas, kolejki do połowy sklepy. Było do przewidzenia.

Kif

Mnie zakaz też nie obchodzi bo zakupów nie robię w niedzielę , ale uważam że zamiast zakazu powinni nakazać podnieść stawki pracownikom . 3-4 razy wyższa stawka załatwi sprawę

Gość

Dla odmiany w niedzielę nie płacimy za mszę. Po kilku tygodniach klechy same się wycofają.

Daro

Janki beda zamkniete? Smutne :( Pis do gazu!!!!

Daro

Nie zrobie bo Alma padła :( Szkoda!

ola

tylko korporacyjne kmioty robią zakupy w niedziele !!!

Gość

nigdy nie robie zakupow w niedziele.I to nie ze wzglęgu na moją wiare ,tylko po prostu lubie w ten dzien sie pobyczyc :-)

Zez

Niech bedzie pochwalony prezesina kaczor i umiłowany św antonio smolenski. Zapraszam na niedziele z calymi rodzinami na msze do kosciola i moze jeszcze na kilka mszy . Pomódlmy sie za obłąkanego Antosia speca od wypadków komunikacyjnych i może wspólnie namówimy GO na leczenie w mazowieckim centrum dla obłąkanych w Tworkach a moźe zabierze ze sobą szarego posla kaczora

Gość

to zrobil jarus, z zemsty ze mu brata zabito

szymon

na siłę chcą uszczęśliwiać ludzi... pomijając fakt że Polski na to po prostu nie stać. Nie jesteśmy bogatą Austrią czy Niemcami żeby se sklepy zamykać na niedziele....

Gość

MARYWILSKA 44 BĘDZIE OTWARTA. W CAŁEJ WARSZAWIE TRĄBIĄ

PiS

Mam nadzieje, że nasz Naczelnik Państwa Pan Prezes Jarosław Kaczyński jeszcze dalej przy naszej aprobacie zrobi wolne i nakaże wyłączać prąd bo pracownicy elektrowni też mają mieć wolne, wyłączać internet żeby wszyscy mogli mieć wolne. Nie wspomnę już, że również nie powinny latać samoloty, jeździć pociągi i autobusy !!!

Gościu

Debilne pisowskie przymusy. Duda 2 uszczęśliwia "naród" nie pytając o zdanie. Zgadzam się że otwarte od rana do nocy to przesada ale gdyby otworzyć spożywczaki w soboty od 10. do np 18. a w niedziele do 14. i do sprzedaży delegować tylko osoby bez małoletnich dzieci i za dodatkowym wynagrodzeniem ? A już szczytem ciemnoty jest zamykanie marketów budowlanych, meblowych itp. Strategiczne zakupy są często całorodzinnymi wielogodzinnymi wyprawami. Kiedy mają to robić ? Takie markety można by otwierać w weekendy później i wcześniej zamykać.

Gość

Obserwuje sklep z alkoholem, właściciel ma sześć sklepów. Będzie czynny czy nie?

Gość

Komuna wróciła!

podkowianin

niedziela w sklepie - hasła alternatywne: rodzina, przyjaciele, znajomi, razem, wizyta, wycieczka, spacer, kino, las, park, rower, kijki, miasto, kawiarnia, rozmowa... i jeszcze by się znalazło kilka innych terminów. I niech nikt nie mówi, że w tygodniu nie ma czasu na zakupy, bo to brednie. Ja pracuję, Żona pracuje, a czas na to co trzeba załatwić znajdzie się zawsze. Godzinę dziennie mniej na wszelkich "fejsach" itp. cudeńkach, a i czas się znajdzie i zdrowiej będzie...

Gość 7

Sklepy z alkoholem będą czynne jeśli za ladą stanie sam właściciel. Dzięki za to.

Gość

Niedziela dla Polaków sobota dla wariatów!!!

Gość

Az strach...

Marek

Minie rok czasu od wolnych nie handlowych niedziel i okaże się że można że można i nic się nie stało jakoś się wszystko ułożyło jakoś każdy ma prace nikt nie zbiedniał - ekonomiści się mylili

Starszy Pan

Sklepy w Niedziele powinny być ZAMKNIETE ! Niedziela to czas na rower odpoczynek i relaks , spotkanie ze znajomymi , lub browarek jak to lubi a nie robota i powiedzenie pseudo ekonomistów ze jesteśmy na dorobku i tak nam to tłumaczą od ponad 20 lat!!!! a ciemnogród w to wierzy i haruje od poniedziałku do piątku po 10 - 12 godzin dziennie .

Gość

jak to co będzie, to samo co przed każdymi świętami HALYNA BIERZ DWAJŚCIA HAJZEREK JUTRO ZAMKNIETE

Gość

Debilne pisiory