27° Środa
19 Września


Dron Pruszków

W Parzniewie wybudowana zostanie nowa droga

Mieszkańcy osiedla w Parzniewie zyskają nową drogę dojazdową. Zostanie wybudowana ul. Wolności, która będzie poprowadzona począwszy od ul. Solidarności do ul. Młodości. W planach jest także przedłużenie tej drogi do ul. Przyszłości.

Dotychczas mieszkańcy stosunkowo nowych bloków w Parzniewie (gm. Brwinów) muszą korzystać z ul. Działkowej w Pruszkowie aby dojechać na teren swojego osiedla. Jednak ma się to zmienić. Brwinowski magistrat zamierza wybudować ul. Wolności. Najprościej tłumacząc zostanie ona poprowadzona z tyłu osiedla, od ul. Solidarności (czyli od strony torów PKP). Przetarg na budowę tego odcinka został ogłoszony, należy czekać na jego rozstrzygnięcie.

– Będzie to ulica równoległa do Działkowej. Budowa ul. Wolności to duża inwestycja, zwłaszcza, że pierwotnie planowaliśmy wybudowanie jej od ul. Solidarności aż do ul. Przyszłości. Jednak nie otrzymaliśmy dofinansowanie, o które wnioskowaliśmy. Dostalibyśmy dotację gdyby nie zmiany w budżecie państwa i nie to, że obcięto środki na drogi lokalne, gminne i powiatowe, z poziomu 1 mld 100 mln do 700 mln zł. Dlatego też zmodyfikowaliśmy to zamierzenie i zrealizujemy w tym roku najpilniejszy odcinek, czyli od Solidarności do Młodości – wyjaśnia burmistrz gminy Brwinów Arkadiusz Kosiński.

Plan przedłużenia ul. Wolności do ul. Przyszłości zostanie zrealizowany, zapowiada burmistrz. Jednak trudno w tej chwili dokładnie określić w jakim czasie. Projekt całości już jest, jednak potrzebne są fundusze. Jeśli inwestycja będzie realizowana ze środków własnych gminy Brwinów to zostanie ona podzielona na kolejne dwa etapy, czyli do skrzyżowania z ul. Opatrzności i dalej do ul. Przyszłości. Jednak niewykluczone, że w międzyczasie uda się pozyskać dofinansowanie wtedy cała droga pojawi się szybciej. Póki co kolejny etap (od Młodości do Opatrzności) planowany jest na przyszły rok. 

Nowa ulica to nie tylko jezdnia, bo oprócz niej pojawią się chodniki, oświetlenie, ścieżka rowerowa i co najważniejsze – miejsca postojowe. Jest więc szansa na to, że auta pozostawiane na dzikim parkingu od strony ul. Działkowej w Pruszkowie przeniosą się na nowe miejsca postojowe. – Miejsca parkingowe są bolączką tego regionu. Samochody stoją na pasie zieleni od strony ul. Działkowej, który jest własnością prywatną spółki Agroman. Spółka ta chce dość duże pieniądze za wykup działki pod poszerzenie ul. Działkowej i na razie ten temat jest odłożony – mówi Kosiński.

W przyszłości w Parzniewie ma powstać także kompleks szkolno-przedszkolny. Jednak to temat na oddzielny artykuł, który wkrótce podejmiemy.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 33

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość123

pruszkoskie słoiki obrażają tych co normalnie żyją za swoje. Jak widzę takiego dziada z rejestracją wpr w Warszawie to aż chciałbym mu bułkę kupić żeby nie kradł.

Gość

Mieszkam.w Parzniewie od niedawna. Skąd ten cały hejt? Bo nie rozumiem ?

Gość

Ten Włoch z rzekomo najlepszej lodziarni jest akurat Rumunem. Lody tam ledwie przeciętne. No i sama lodziarnia jest w biedapawilonie wokół biedabloków z żulerką wystającą przed wejściami do klatek schodowych. Odechciewa się tam przebywać.

Gość1234

Na marginesie, kiedy są awarię z dostawą wody to w Pruszkowie są beczkowozy, a w Parzniewie ta woda jest w kranach. a tak naprawdę to lubię mieszkańców Pruszkowa i nie wiem skąd takie teksty niektórych ludzi i po co ? zamiast razem życzyć sobie lepszej przyszłości dla Pruszkowa i okolic, gdyż wszystkim Nam chyba na tym zależy. :)

Gość

Wystarczy stanac w nocy na Dzialkowej i spojrzec na os Parzniew, a pozniej na Staszica (najlepeij w święta) - wtedy widać dlaczego mopsy mają bol rowa. Tu sie trzeba śmiać, a nie irytowac i tlumaczyc. Nie wspominam, ze smrod z sortowni czuc w polowie miasta, a spora czesc mieszkancow przeprowadziła sie z Pruszkowa, czy Wawy - bo "skąd" to widać dla niektorych jest wyznacznikiem czegos.

Gość

Żenujące wypowiedzi niektórych z Was wskazują na to jakimi Wy jesteście burakami wyrażając w ten sposób swoje "widzi mi się "

Gość

Mieszkam na Parzniewie i nie podoba mi się ten pomysł drogi. Po co nam ona? Lepiej zostawić dzikie pola Please.

Gość1234

trochę w tym racji jest co powiedział gość (2018.01.20 11:58), ale wobec wysokich wymagań Agromana jest to być może rozwiązanie alternatywne, które przyczyni się do tego, że Agroman zejdzie z ceny co do działkowej. Ponadto rozbudowanie ulicy z tyłu osiedla może przyśpieszy kolejny etap w rozbudowie kolejnych budynków (nie będziemy trochę taką wyspą). Poza tym budowanie odcinka działkowej w sytuacji, kiedy budują przejazd podziemny i jeszcze go nie ma pod torami, może spowodować, że robotnicy swoim sprzętem mogą go zniszczyć budując ten przejazd. Ten odcinek działkowej i tak kiedyś musi powstać. tak jak musi powstać ulica Młodości i ta druga (tak jest prawdopodobnie w planie).

Gość

@Adam.. chodzi o to że na jednym z niewielu naturalnych jeszcze terenów, chce się wybudować drogę. I to w sytuacji gdy jest ulica Działkowa. Pytanie po co? żeby można było wyjechać ulicą Młodości i skręcić i dojechać do ulicy Działkowej? Przecież to bez sensu.

Gość 1234

Nie wiem, czy mój komentarz został dodany, uważam że od mieszkańców Parzniewa można się w końcu odczepić. Mieszkam na osiedlu Parzniew I i jestem zadowolony generalnie z lokalizacji. Mieszkam na fajnym oraz zamkniętym osiedlu, gdzie dba się o zieleń, można spokojnie podróżować z wózkiem, gdyż jest spokojnie, a ponadto są spady przy krawężnikach. Mam miejsca parkingowe na wyłączność. Na osiedlu jest wielu fajnych ludzi, w tym wiele młodych małżeństw. Dojazd do Centrum Warszawy jest dobry i lepszy niż z wielu innych dzielnic Warszawy. Pomimo remontu SKM i KM w Pruszkowie, mam dobry dojazd do WKD Komorów (5-8 min samochodem). Jak oddadzą SKM i KM Pruszków to będę miał dwie możliwości - jeżeli chodzi o transport koleją. Niedługo wybudują podjazd pod torami i będzie dobry dojazd do A2. Jak jeszcze niedługo wybudują szkołę (co jest w planach) i galerię (przy stacji Pruszków - buduję się) będzie super. Oczywiście można narzekać na pewne rzeczy, ale i tak nie ma co narzekać. - a w pobliżu mamy najlepszą lodziarnie (prowadzoną przez sympatycznego Włocha) :). A na osiedlu mamy żłobek i przedszkole :) - czy mamy gorzej niż mieszkańcy Pruszkowa i Brwinowa ? My się rozwijamy, pomimo chwilowych trudności i niedługo to będzie jedna z najlepszych lokalizacji. :). Sam Pruszków jest fajnie umiejscowiony. Miasto jest dobrze połączone z Warszawą i drogami wypadowymi z Warszawy.

Adam

Mi sie tu dobrze mieszka lepiej niż ponad 20 lat w Warszawie, prawie 12 w centrum Pruszkowa i około 5 w Parzniewie, wiec o co chodzi?! Moze wszystkim ublizajacym, obrażającym mieszkańców Parzniewa proponuje zamieszkać na jakiś czas w Parzniewie, moze wścieklizna minie!

jeGomosc

Do ...Henryk... mówisz że powinni się wynieść na wieś,a Tobie do tej pory słoma z butów wystaje i wali z gara

mieszkaniec biedablo

Biedabloki ale mamy gdzie zaparkować nie w błocie po pas auta zostawiamy,nie kupiłem mieszkania pod sortownią śmieci a teraz płacze że gnojem wali. Państwo Parzniewskie co dzieci musi 10 km do szkoły wozić i na biedabloki na plac zabaw przychodzić bo u nich jedna huśtawka.Szambo wam kanalizacją wywala,biedronka pod balkonem tiry rozładowuje to jak u nas biedabloki to u was gów..o a nie bloki.

Gość

Brawo mieszkańcy Parzniewa, nie dajcie się pruszkoskim chłopom. Płacicie i jesteście u siebie. Ciekawe skąd takie zainteresowanie pobliskiej wioski Waszymi sprawami ? zazdrość ?

Goś

ul. Młodości jak na razie nie istnieje, a planowany odcinek od Solidarności do wirtualnej Młodości to 400 metrów?

luckMc.Kane

Cyt. "Dostalibyśmy dotację gdyby nie zmiany w budżecie państwa i nie to, że obcięto środki na drogi lokalne, gminne i powiatowe, z poziomu 1 mld 100 mln do 700 mln zł. Dlatego też zmodyfikowaliśmy to zamierzenie i zrealizujemy w tym roku najpilniejszy odcinek, czyli od Solidarności do Młodości – wyjaśnia burmistrz gminy Brwinów Arkadiusz Kosiński." PANIE KOSIŃSKI, PROSZĘ TU NIE PROWADZIĆ AGITACJI POLITYCZNYCH I WPROWADZAC OPINIE PUBLICZNĄ W BŁĄD, - z tego co ogólnie wiadomo to inwestycje na drogi zostały podwojone !

m.m.

do gosc 11:41 - powyzej jednego miejsca na mieszkanie. malo? a ile miejsc przypada na osiedlach po drugiej stranie działkowej?

Gość

to jest dramat. ilość jadu i nienawiści jaka sączy się w komentarzach potwierdza, że jesteśmy przenno buraczanym post pańszczyźnianym społeczeństwem. bravo rodacy.

Gość

Proszę napisać ze to Pan burmistrz Brwinowa zrobi im drogę i miejsca parkingowe tacy biedni są nie maja gdzie parkować straszna szkoda a samym Parzniewie przy cyrku z dzieckiem przejść w wózku nie mogę bo auta parkują na ścieżce rowerowej i tam parking nie jest potrzebny nie bo po co skoro lepiej wybudować go na polach bo tam więcej wyborców

eM

No i po komentarzach widać zazdrość ludzi z biedabloków na staszica...

Gość

Trzeba być frajerem z siedleckiego, żeby osiadać na tych bagnach. I ten wszędobylski smród. Przyjezdni frajerzy nie wiedzą nawet, że to inwestycja rosyjskiej mafii, która wyprała pieniądze w pozamykanych solariach i przyoszczędziła na czym się da.

gste

@Henryk, @słoje... co ból czterech liter ciąg dalszy? maść nie pomogła?

Gość

"Miejsca parkingowe są bolączką tego regionu." - Ciekawe... A wydając decyzję o warunkach zabudowy jaki wskaźnik miejsc postojowych/ilość lokali przyjęto?

Henryk

Niech tym słoikom wybudują drogę jednokierunkową do domu na wieś

P.

Teren pól parzniewskich i tego osiedla (ograniczony ul. Przyszłości na granicy z Gminą Michałowice i rondem z wsią Parzniew) powinien zostać włączony do Pruszkowa. Reszta sołectwa powinna zostać w Gminie Brwinów.

Gość

niech sie za Działkowa wezmą droge zrobic i ten pas zagospodarowac sciezki drzewka parking laweczki to teraz Agroman ich wywalil bo nie sprzeda tanio i bedzie to tak lezec odlogiem bo nikt wczesniej nie pomyslal

Gość

Mapka...

Jakub

Możecie wrzucić jakąś mapę?

Słoje

Przedlużcie im tą drogę w jedną stronę do lubelskiego

Pawel

A do Sochaczewa kiedy zacznie sie budowa?

Daro

Super! Bravo!

Pruszkowianin

Mieszkańcy osidla "Pazdziew " zapewne dołożą się do potrzebnych funduszy na budowę drogi

Nobody

Jak dzisiaj w Pruszkowie się porusza po opadach śniegu? Bo miejscowa tuba propagandy UM milczy na ten temat.