29° Sobota
18 Sierpnia

Nie

wikipedia.org

W piwnicy znalazła węża...

Nie chodzi tu co prawda o poszukiwanego od kilkunastu dni pytona, tylko o mierzącego blisko 120 centymetrów zaskrońca, który postanowił zwiedzić piwnice jednego z domów w Milanówku.

Strażnicy miejscy z Milanówka zgłoszenie o nieproszonym gościu otrzymali 27 lipca około godz. 13.15. Zadzwoniła do nich mieszkanka ul. Średniej z informacją, że na oknie w piwnicy widziała węża. 

Z jej relacji wynikało, że zwierze wpełzło do piwnicy z ogrodu. Na miejsce wysłano patrol, który potwierdził zgłoszenie. – Funkcjonariusze dostrzegli ciemną sylwetkę zwierzęcia, które sprawnie ukryło się w szczelinie między uchylonym oknem, a parapetem – informują milanowscy strażnicy.

Działania w piwnicy budynku były utrudnione ze względu na układ piwnicy i brak światła. Dodatkowo strażnicy nie wiedzieli z jakim wężem mają do czynienia i mogli bazować jedynie na opisie przekazanym przez mieszkankę. Złapanie gada nie było łatwe. – Latarki trzeba było używać w  taki sposób, aby nie stresować gada. Każdy nieodpowiedni ruch mógł wypłoszyć zwierzę w  stronę gabarytów przechowywanych w piwnicy. W postępowaniu podjęto największe środki ostrożności. Próba odłowienia zwierzęcia przy udziale specjalisty okazała się skuteczna. Nieproszonym gościem okazała się samica zaskrońca o  długości ok. 120 cm – zaznaczają strażnicy miejscy z Milanówka. 

Zaskrońce to najpospolitsze węże w Polsce. Są niegroźne i wręcz unikają ludzi. Są objęte ochroną gatunkową. 


Redakcja
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 6

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Ewa

W piastowie podobny siedzi w magistracie i udaje że zna się na potrzebach mieszkańców.

Wilku

ta ryba z rodzaju węgorzewatych to wielki dar, jedzenie przyszło samo...Teraz tylko usmarzyć, skórkę oddzielic i zjeść...pychotka

Gość

dobrze że biedaczek nie trafił na amatora śmierdzącego grilla, skończyłby jako szaszłyk, im tam ,,wsiora wno gawno,, byle mięcho przypominało

Wilku starszy

Co za barany wołają służby do zaskronca, toć w podstawówce uczą że są niegroźne! Obciążyć kosztami!!!

Gośćleny

Niegrozny...jak sie zsikaja na reke to nie da sie pozbyc tego smrodu.

Gość

Wczoraj w Malichach taki malutki 15 cm zaskroniec spacerował chodnikiem.