13° Poniedziałek
25 Czerwca

Wt

Śr

Czw

Pią


Miasto Pruszków Facebook

W Pruszkowie powstaną trzy boiska

W zdrowym ciele, zdrowy duch, a więc czas na odpowiednią infrastrukturę sportową. Pruszkowski urząd ogłosił przetarg na budowę boisk przy ul. Lisickiego, ul. Jasnej i ul. Malwy.

Pomysł budowy boisk zgłosili mieszkańcy, którzy zaangażowali się w prace nad tworzeniem budżetu obywatelskiego na 2017 rok. Ciekawych propozycji nie brakowało, ale głosujący musieli dokonać wyboru. 

Mieszkańcy Gąsina zdecydowali się na boisko sportowe, które powstanie przy ul. Malwy. Projekt otrzymał 866 punktów. Zażarta walka trwała na Żbikowie. Niewielką przewagą zwyciężył projekt budowy boiska wielofunkcyjnego (1258 punktów), duże poparcie zyskała pracownia informatyczna (1205). Z kolei mieszkańcy osiedla Staszica A i B oraz osiedla Bolesława Prusa zdecydowali o budowie boiska wielofunkcyjnego z ogrodzeniem. Projekt dostał 6055 punktów.

Teraz pruszkowski urząd wykonał pierwszy krok w stronę budowy wspomnianych obiektów. Miasto ogłosiło przetarg na budowę trzech obiektów. Przy ul. Lisieckiego ma powstać boisko o nawierzchni z trawy syntetycznej o wymiarach ok. 28x20. Nie zabraknie ławek, koszy na śmieci i stołu do tenisa stołowego. Z kolei przy szkole podstawowej nr 2 przy ul. Jasnej pojawi się boisko wielofunkcyjne o nawierzchni z trawy syntetycznej o wymiarach 18x36m, które zastąpi plac o podłożu asfaltowym. Stworzone zostaną warunki do gry w tenisa ziemnego, piłkę nożną i siatkówkę. Mieszkańcy Gąsina będą mogli korzystać z boiska o wymiarach 12x24m. Obiekt będzie przeznaczony do gry w piłkę nożną, zostanie w pełni wyposażony i wyposażony w odwodnienie.

Pruszkowski urząd na oferty zainteresowanych czeka do 30 marca. Zgodnie z dokumentacją przetargową, zadanie ma zostać wykonane do 30 października br.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 13

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Oczywiście, że przy Jasnej będzie szkółka tenisa i ktoś będzie używał boiska za grosze

Gość

Drodzy Goście - to były projekty obywatelskie i każdy mógł na coś głosować, ale "gdzie dwóch Polaków tam trzy zdania". Niech rodzice wybiorą się z pociechami na takie boisko i pokaże im jak można wspaniale spędzić tam czas. Przecież od nas zależy jak te boiska zostaną wykorzystane

Też Gość

Do Gość z 2017.03.18 14:33 Najbardziej zalajkowany post - super! To tylko świadczy o tym, że jednak w naszym mieście bardzo potrzebne jest miejsce z taką ofertą dla młodzieży, czyli Centrum Dziedzictwa Kulturowego. Hejt start :)

Gość

Może jakiś kompleks do sztuk walki, mamy klub karate, judo. A nie kolejne boiska do piłki, tak dzieciaki miały by wychowanie przez sport.

Gość

odkąd temat kostki brukowej się wyczerpał w tym mieście, to nie wiedzą co z kasą zrobić , dziwne ,, inwestycje,, , boiska to akurat najlepszy pomysł - tylko ile za to zapłacimy

Obym się mylił

Mam nadzieję że boisko na Jasnej będzie szeroko dostępne dla dzieciaków, ale patrząc na jego profil i zamiar ogrodzenia obawiam się że będzie to w pierwszej kolejności prywatny folwark tenisowo-piłkarskiego klanu za publiczną kasę...

Gość

Plac zabaw na Gąsinie mizerny, boisko też na odwal się najmniejsze z tych trzech. O nawierzchni nie wspomniane czyli pewnie sztucznej murawy nie będzie. No ale podatki od firm na Gąsinie miasto chętnie przytula.

Zgredzio

Hehe w pierwszej chwili przeczytałem "W Pruszkowie powstaną trzy lotniska" :D Zacna władza, zacna.

Gość

Bo nikt normalny nie zapłaci 20zł za taką degrengoladę Pana Sylwiusza i spółki, kiedy za 30zł może obejrzeć mecz Mistrza Polski w Warszawie.

Gość

Wszyscy chcą boiska. W sumie ok.9000 głosów, a na mecze Znicza przychodzi 500 osób. To gdzie jest to zainteresowanie sportem.?

Gość

Na Studziennej pod nowe bloki zabrali boisko. Jeżeli władza taka łaskawa powinni przygotować boisko gdzieś w okolicy ale niestety nie chcą. http://forum.studzienna.pruszkow.pl/index.php/topic,174.0.html

Gość

I przy każdym boisku kamera miejskiego monitoringu by wychwytywać co bardziej najaranych klientów. Zresztą zamiast boisk dajcie tym dzieciakom jakieś zajęcie, możliwość rozwoju zainteresowań a nie na odwal się boisko i mamy was gdzieś, potem grupki małolatów snują się po mieście bez celu i dewastują co popadnie, cóż zrobić z nadmiarem energii, starzy zapracowani a szkoła niczego nie uczyła i nie uczy. Zresztą nie każdy będzie kopaczem.

pio

W Piastowie burmistrz zachęci do glosowania i może wybuduje firma bo on ma kasę dla kumpli nie dla mieszkańców