°


aeronauta.pl

W środę pierwsze spotkanie w sprawie studium

Już w środę 10 stycznia odbędzie się pierwsze z sześciu spotkań dotyczących projektu nowego Studium Uwarunkowań i Zagospodarowania Przestrzennego dla Pruszkowa. Mieszkańcy będą mieli okazję do wyrażenia opinii na temat proponowanych rozwiązań.

Studium to dokument ułatwiający planowanie inwestycji w poszczególnych dzielnicach miasta To właśnie na podstawie tego dokumentu wytycza się nowe drogi, tworzy parki czy buduje przedszkola. Studium to pierwszy krok w procesie planowania. Na jego podstawie tworzone są Miejscowe Plany Zagospodarowania Przestrzennego, gdzie znajdują się już szczegółowe zapisy dotyczące m.in. ilości kondygnacji czy wysokości budynków, które mają powstać w danym miejscu.

Pruszków ma już studium jednak dokument został przyjęty w 2000 roku. Stąd potrzeba jego uaktualnienia (z reguły robi się to co 15-20 lat). Co więcej przeprowadzone zostaną dodatkowe konsultacje z mieszkańcami. Pierwsze spotkanie odbędzie się 10 stycznia w Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Topolowej 1.Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.30


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 9

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Jakie wioska ma przychody z miejsc pracy które zapewnia ? A jakie z okradania Warszawy ?

Gość

widok jak w Koala Lumpur, prawie jak Dubaj

Gość

w roku 2000 to w takim studium było zapisana jeszcze TRASA KSIĄŻĄT MAZOWIECKICH jako obwodnica pruszkowa , no i co - i ,, D ,, pic na wode fotomontaż

Gość

Konsultacje pierwszy raz od powstania planu w 2000roku. No poprostu żarty przed wyborami. No ale cóż jaka władza takie konsultacje.

Gość

Co robili przez 18 lat ?

Gość

To co widać na powyższym zdjęciu jest największym problemem Pruszkowa. Bloki, bloki, wszędzie bloki. Więcej bloków oznacza więcej samochodów, więcej dzieci dla których nie ma miejsc w placówkach oświatowych, więcej śmieci, większe obciążenie wszelkiej infrastruktury. W Pruszkowie powinien być kategoryczny zakaz budowania nowych bloków, co najmniej na najbliższe 15-20 lat.

Gość

Mieszkam w Pruszkowie ponad 50 lat i tak brzydkiego, zaniedbanego miasta nie widziałem. Stare zaniedbane domy, działki pawiloniki, budki itp. Architektura i styl nijaki.

Gość

Pruszków Tower city, prawie jak Nowy Jork

mack

proponowałbym zacząć od spaceru ul.Kraszewskiego. każda kamienica z innej parafii.. jak na dzikim zachodzie. żal patrzeć