°


Facebook

„W Ursusie porywają dzieci”. Kolejna internetowa legenda?

Jedna z internautek postanowiła ostrzec na Facebooku wszystkich rodziców przed ciemnym samochodem, do którego pewien „facet” wciąga dzieci. W komentarzach pod wpisem można przeczytać, że sprawa została zgłoszona na policję. Problem w tym, że policjanci nie odnotowali takiego zgłoszenia, a o sprawie w ogóle nie słyszeli.

To nie pierwszy raz gdy na facebookowych grupach ukazują się kontrowersyjne posty ostrzegające przed porywaczami. Taki wpis rozprzestrzeniła w sieci internautka Monika. Na czerwonym alarmującym tle napisała: „Uwaga na dzieci. W Ursusie krąży ciemny samochód i facet wciąga dzieci do samochodu. Najprawdopodobniej porywają na organy”. W internecie aż zawrzało, post udostępniło setki osób. Zaś my zachowując zimną krew i z dozą ograniczonego zaufania do tego typu informacji skontaktowaliśmy się z policją. Okazało się, że funkcjonariusze nie otrzymali takiego zgłoszenia... – Do naszej komendy nie wpłynęło takie zgłoszenie. To jest bardzo poważna sprawa. Jeżeli taka sytuacja miała miejsce to jak najszybciej powinniśmy otrzymać oficjalne zawiadomienie – mówi nam podkom. Edyta Wisowska, oficer prasowy Komendanta Rejonowego Policji Warszawa III (Ochota, Ursus, Włochy). 

Więc wygląda na to, że mamy do czynienia z kolejną legendą. To pokazuje z jak dużym dystansem trzeba podchodzić do tego typu informacji. Zwłaszcza, że osoba, która udostępniła na Facebooku ten wpis przekonywała w komentarzach o zgłoszeniu tej sprawy na policję. Kolejna z internautek twierdziła, że jej córka brała udział w tym „nieprzyjemnym” incydencie, w niedzielę. I również starała się przekonać, że natychmiast udała się na policję. Poniżej zamieszczamy zrzuty z ekranu dotyczące udostępnionej informacji na Facebooku:


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 9

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

A czy Policjaa nie może dojść, kto takie bzdury wypisuje i wyciągnąć od żartownisia konsekwencje?

Gość

Ludzie to i w Babe Jage uwierzą taki tu Ciemnogród

Gość

Spokojnie, Pan Naczelnik Państwa, Pan Prezes Doktor Jarosław Kaczyński nie dopuści, by lojalnym i uczciwym stała się krzywda. Polska jest dziś silna jak nigdy i prowadzi własną, a nie niemiecką politykę. Cieszę się, że wreszcie dożyłem silnej i wolnej Polski.

Gośćolo

Biedne społeczeństwo z fejsbuka i ich teorie.

Vonsu

Ogółem to jest tak, że jak dostaniecie kijem w głowę, stracicie pieniądze i zgosicie sprawę, nie doprowadzicie świadków, to sprawa przyjęta będzie jako podejrzenie popełnienia kradzieży co by przy umorzeniu w statystykach lepiej wyglądało. Kiedy brakuje nam złodziei to łapiemy meneli na parkingach, którzy wyciągają monety z wózków i mamy od razu "sprawcę kradzieży z włamaniem". Jeden menel ze złotówką liczy się tak samo jak schwytanie typa co okradł wam mieszkanko ze wszystkiego.

GośćKość

Czarna wołga wróciła? Pamiętam, że w Piastowie, ze 40 lat temu był pan co "do Paryża dzieci zabierał"

Karol

Moja żona co sobota porywa mnie na zakupy i chociaż przeżywam ogromne cierpienie oraz tracę po kilkaset złotych boję się zgłosić komukolwiek

Gość

Ostatnio dziewczyna z Pruszkowa na swoim fb udostepnila informacje zeby dziewczyny uwazaly i nie chodzily po zmroku po miescie, bo kolo parku Sokola zaatakowal ja jakos mezczyzna z nozem (zdazyla uciec do sklepu). Oczywiscie na pytania czy zglosila to na policje nie bylo juz odpowoedzi.

Gość

Za komuny straszyli ,,czrną wolga" Pamiętacie? Też ponoć wciągano dzieci do czarnej wolgi i porywano na organy.Dzięki tej plotce dzieci nie szwendaly sie po ulicach wieczorami.