16° Wtorek
16 Października

Śr

Czw

Pią

Sob


Tomasz Krupski FB

W weekend otwarcie Mediateki

Już w najbliższą sobotę w Grodzisku Mazowieckim odbędzie się uroczyste otwarcie Mediateki. Na mieszkańców czekają liczne atrakcje i koncerty.

Mediateka to jedna z najważniejszych grodziskich inwestycji kulturalnych. Budynek będzie służył jako centrum integracji społecznej ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb seniorów. Znajdzie się tam też nowoczesna strefa usług bibliotecznych, czyli właśnie mediateka. – To nie tylko budynek, ale innowacyjny projekt, który służy integracji społecznej. To przestrzeń wymiany wiedzy, prezentacji pomysłów i twórczych rozwiązań, gdzie działają prawdziwi pasjonaci. W  obiekcie przewidziano organizowanie zajęć dla różnych środowisk i grup wiekowych, tak by był on miejscem dla każdego mieszkańca – zaznacza grodziski urząd.

A co dokładnie znalazło się w środku? – Parter to przestrzeń, w której odbywać się będą zajęcia ze Strefy Aktywnego Seniora. Piętro dedykowane jest nowoczesnej bibliotece, która połączy tradycyjne wypożyczanie książek z  działalnością multimedialną i edukacyjną. Dorośli będą mieć salę komputerową, salę do pracy cichej oraz multimedia (audiobooki i filmy). Dla dzieci przygotowano innowacyjne rozwiązanie, salę YouMedia. Do nauki i zabawy będzie, m.in. wykorzystywana bieżnia wirtualnej rzeczywistości oraz druk 3D – informuje magistrat.

Atutem Mediateki jest też jej lokalizacja. – Nowoczesny budynek, położony wśród drzew w bezpośrednim sąsiedztwie Parku im. hr. Skarbków, zachęca do spędzania wolnego czasu. Przeszklone okna z widokiem na okolicę oraz przyjazne wyposażenie umilą każdą chwilę i wzbogacą odwiedzających o doznania kulturalne i  rozrywkowe – zapewniają grodziscy urzędnicy.

Uroczyste otwarcie zaplanowano na najbliższą sobotę, 6 października. W programie nie tylko przecięcie wstęgi (godz. 14.00), ale dużo atrakcji dla mieszkańców. Dla starszych – recital Jerzego Połomskiego (godz. 15.00). Dla młodszych koncert Mateusza Ziółko. Również w sobotę będzie można podziwiać wystawę obrazów Pawła Cabanowskiego. Zabawa będzie trwała także w niedzielę. O godz. 16.00 koncert kwartetu z Miasta Partnerskiego Weiz i Grodziskiego Chóru Bogorya. O godz. 18.00 zabawa taneczna.


Ewelina Latosek
ewelina.latosek@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 6

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Mazowszanka

Otwarcie wszystkiego na pokaz. Całe te miasto powinno mieć nazwę "Na pokaz"

Gość

Robić -źle, nie robić -też źle. To kiedy będzie ok?

luk

Ani baron ani „ Wiesia”. On za długo na urzędzie i obrósł w piórka a ona sie nie sprawdziła. Czas coś zmienić bo potem będzie z późno

Gość

Nie podoba się "baron PSL"? Weźcię Wiesię z Milanówka...Szybko zatęsknicie za powrotem...

Gość

Baron PSL dwoi się i troi w roku wyborczym, a po wyborach marazm. Kwiatki sadzone na potęgę za wiele mln zł, codziennie ciągnik z czterema osobami do podlewania - ile to kosztuje ? Do otwarcia szykowany skwer przy Bałtyckiej, kwiatuszki, stoliczki, ławeczki na jesieni- dlaczego nie na wiosnę ? Stawy Goliana i Walczewskiego nawadniane ze studni przy pomocy pompy - ile to kosztuje. Obiecywne parki rozrywki z odrolnionymi 500 h gruntami - dla deweloperów ? Obiecywanej do 24 lat obwodnicy jak nie było tak nie ma. Ile PSL zarobił na sprzedaży gruntu pod mediatekę ? Na oś Kopernika wieloletni radni ziemi grodziskiej odnieśli sukces - postawiono kibel przed kościołem zamiast za nim. Dlaczego tak burmistrzowi z PGR tak zależy na reelekcji ? czy 24 lata nie wystarczy ?

Gość

Wybory idą.Elektorat wdzięczny będzie się bawił, amy wszyscy będziemy na to pracować. Tak się rządzi w mieście PSL