27° Niedziela
22 Lipca

Pon

Wt

Śrbrwinow.pl

W weekend utrudnienia w tunelu

W piątek, 2 lutego, rozpoczną się prace związane z remontem wiaduktu kolejowego w Brwinowie. Wiążą się z tym ograniczenia dla kierowców i pieszych poruszających się tunelem w centrum miasta.

Remont rozpocznie się w piątek wieczorem. Od godz. 20.00 nie będzie można już korzystac z przejścia pod torami. – Jak informuje wykonawca, firma Intercor, prace będą prowadzone z różnym natężeniem w ciągu dnia oraz w godzinach wieczornych i nocnych. Zostały tak zaplanowane, aby mieszkańcy oraz przejeżdżający przez Brwinów jak najmniej odczuli utrudnienia związane z remontem. Na ten czas zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu w tunelu – informuje brwinowski urząd gminy.
 
Od piątku wieczorem do poniedziałku rano tunel będzie zamykany w godzinach 20.00-6.00. – Prowadzone prace będą powodowały też konieczność wprowadzenia ruchu wahadłowego. Podczas całkowitego zamknięcia z przejścia w tunelu nie będą mogli korzystać piesi. Prace mogą powodować hałas. Wszystkie służby ratunkowe zostały powiadomione o utrudnieniach. Oficjalny objazd został poprowadzony drogami wojewódzkimi, natomiast najbliższe przeprawy przez tory znajdują się w Milanówku i Parzniewie – czytamy w komunikacie brwinowskiego magistratu.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 13

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

@BurmistrzBrwinowa "polna droga w prawo za mostem jak się wyjeżdża z Brwinowa w kierunku Koszajca, prowadząca do ul. Przejazdowej w Pruszkowie to DROGA POWIATOWA", a Pszczelińska to droga wojewódzka. Słaby argument, czy może brak woli współpracy?

Gość

Takje roboty powiny byc robione w wakacje a nie w zime wtedy jest najmniejszy ruch bo karzdy jest na wakacjach

Gość

Gość 2018.02.01 21:25 Źle, Pszczelińska to niebezpieczna prowizorka. Nie mieszczą się na niej pojazdy. Lepiej było poczekać i mieć to zrobione dobrze, zamiast szybko i pod publiczkę. Przypomina to slalom w parku zabaw dla dzieci, nie trasę wojewódzką. Infrastruktura jest najważniejsza! Pałac to fanaberia.

Gość

@BurmistrzBrwinowa Czyżby ktoś nie znał się na matematyce? Zakup terenu wraz z pałacem 6,5 mln + 8,4 mln na remont, nie ma tu "1" z przodu? A to tylko początek, dochodzi jeszcze rewaloryzacja parku, prace towarzyszące itp. Łatwo się szasta nie własnymi pieniędzmi i łatwo zapomina. Pałac to niestety gra wyłącznie pod własne gusta, bez racjonalnego uzasadnienia. "Realizacja marzeń", phi! Mam marzenie, czy UG mi je sfinansuje? Na budowę wiaduktu też można dostać dofinansowanie, czemu nie można było inaczej ustawić priorytetów? Dodać do tego koszt przeróżnych świetlic i mamy infrastrukturę umożliwiającą funkcjonowanie mieszkańców tej gminy, zamiast sielskiego skansenu. Czekam na komentarz.

Gość

A ten wiadukt to chyba nad twoim mózgiem.Pszczelinska utrudnienia Źle! Teraz po wiekach latania dziur można wreszcie normalnie jechać...pałac popadal w ruinę wreszcie doczeka się remontu źle?! Niech wszystko szlag trafi mieszkajmy jak za konopielki ...Bo są chwilowe utrudnienia !Ludzie do lekarza.Pozdrawiam Burmistrza mieszkaniec Brwinowa

Gość

Gość

BurmistrzBrwinowa

SOK 2018.02.01 12:53, tunel w Pruszkowie ma być zamknięty przez kilka miesięcy, zaś przejście dla pieszych w tunelu w Brwinowie tylko przez trzy noce w godz. 20.00-6.00 (z piątku na sobotę, z soboty na niedzielę i z niedzieli na poniedziałek). Taka to różnica. Więcej szczegółów na moim FB: https://www.facebook.com/arkadiusz.kosinski/photos/a.130235117026203.23835.115631898486525/1593555050694195/?type=3&theater Pozdrawiam. Arkadiusz Kosiński. Burmistrz Gminy Brwinów.

BurmistrzBrwinowa

Gościu 2018.02.01 09:22, trudno mi komentować te bzdury, np. dot. 19 mln zł na remont pałacu w Brwinowie (zapewniam, że kwota na ten cel nie ma jedynki z przodu a do tego otrzymaliśmy 3,5 mln zł dotacji UE). Za brak dojazdu do przejazdu w Parzniewie od strony północnej strony Brwinowa podziękuj nie mnie, ale Staroście Pruszkowskiemu (polna droga w prawo za mostem jak się wyjeżdża z Brwinowa w kierunku Koszajca, prowadząca do ul. Przejazdowej w Pruszkowie to DROGA POWIATOWA - bo należąca do Powiatu Pruszkowskiego). Pozdrawiam. Arkadiusz Kosiński. Burmistrz Gminy Brwinów. www.facebook.com/Arkadiusz.Kosinski

masakryczne

to smutne że przebudowują wiadukty, peron...a poczekalnie i zadaszenie pozostaną stare i zagrzybiałe i burmistrzowie okolicznych gmin się na to zgodzili ?! Przecież teraz musi upłynąć kolejnych kilkadziesiąt lat aż ktoś postanowi wreszcie to wyburzyć !

SOK

My, Straż Ochrony Kolei, w trosce o dobro obywateli, zobowiązujemy się wystawić 2 patrole w okolicy zamkniętego przejścia. Mandatem ukarany zostanie KAŻDY obywatel naruszający zakaz przejścia przez tory. A Szanownemu Panu Burmistrzowi - dziękujemy! Szkoda tylko, że w Pruszkowie na czas zamknięcia tunelu wykonano przejście naziemne. Im się udało. Wam - nie.

Gość

Moment, to będąc pieszym w jaki sposób mam przejść na drugą stronę brwinowa???

Gość

I tu wychodzi po raz kolejny nieudolność burmistrza i jego sitwy z UG. Środki są marnowane na przeróżne domy kultury, pałacyki czy inne remizy dla gawiedzi, a Brwinów zostaje bez możliwości dotarcia z jednej strony na drugą. Brawo! Przez tyle lat nie zrobić nic w kierunku poprawy infrastruktury i wykonania obwodnicy. Oby mieszkańcy szybko to rozliczyli. Za 19 mln, które idą na pałacyk stałby wiadukt, za kolejne zmarnowane na inne bzdury, powstałby dojazdy. Dno kompletne, z północnej części Brwinowa nie ma nawet dojazdu do przejazdu w Parzniewie.