18° Piątek
19 Października

Sob

WPR24

W weekendy rower przewieziesz za darmo

Od 1 maja w pociągach Warszawskiej Kolei Dojazdowej będzie można przewozić rowery bez konieczności zakupu odpowiedniego biletu. Ta „promocja” obowiązuje w weekendy i święta.

– Wprowadzając możliwość nieodpłatnego przewozu roweru w dni wolne w pociągach WKD wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom podróżnych oraz zgłaszanym w tym zakresie postulatom. Dzięki temu rozwiązaniu staramy się zachęcić osoby mieszkające nie tylko w pobliżu linii WKD, ale także na obszarach od niej oddalonych, do częstszego korzystania z podróży pociągami. – podkreśla Michał Panfil, prezes zarządu Warszawskiej Kolei Dojazdowej. – Chcemy ponadto zachęcić do aktywnego spędzania wolnego czasu, ułatwiając przemieszczanie się pomiędzy miejscowościami, przez które przebiega linia „wukadki”. Wszystko to czynimy w ramach sukcesywnie rozwijanej oferty przewozowej – dodaje.

Podróżni od 1 maja nie będą więc musieli kupować dodatkowego biletu na przewóz roweru. Wystarczy, że pasażer będzie miał bilet tylko dla siebie. Warto pamiętać by rower przewozić w miejscu do tego wyznaczonym. W pociągach zamontowane są specjalne stojaki,które ułatwiają bezpieczny i wygodny przewóz jednośladów. 

Przypominamy jednocześnie, że zasady przewozu rowerów w dni powszednie pozostają bez zmian.


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 5

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Mam dwa...rower bogaty Polaku to ...inna bajka.Pozdrawiam

Gość

BRAWO nic dodać nic ująć .

Gość

Kup se samochód Polaku biedaku

Gość

"Bydło"...biedny człowiek ...bez komentarza.

Franio

Wy weźcie lepiej rozwiazcie problem zapchanych kolejek w godzinach szczytu, doczepcie dodatkowe wagony albo zwiększcie częstotliwość kursowania a nie dodatkowe bydło zapraszacie, jeszcze z rowerami teraz to już nie wejdzie do środka w ogole!!!