°


Facebook Dobro Wspólne

Wahadło pod wiaduktem zniknie w sobotę?

Dobiegają końca prace na wiadukcie kolejowym w centrum Brwinowa. Planowo tunel pod torami PKP ma być całkowicie przejezdny w poniedziałek, ale pojawiają się informacje, że może to nastąpić już w sobotę. Jak będzie? Sprawdziliśmy.

Przypomnijmy, że od dwóch tygodni pod wiaduktem kolejowym w centrum Brwinowa kierowcy poruszają się tzw. „wahadłem”, co znacznie wydłuża czas przejazdu przez miasto. Utrudnienia związane są z modernizacją podmiejskiej linii kolejowej. – Zmiana organizacji ruchu spowodowana jest przez prace związane z odbudową zachodniego przyczółka wiaduktu kolejowego. Intercor, wykonawca prac na linii kolejowej nr 447, zapowiedział zamknięcie połowy jezdni w tunelu przez dwa tygodnie – informował w lutym brwinowski urząd gminy.

Planowo prace mają trwać do najbliższego poniedziałku, 12 marca. Inne wieści płyną jednak od włodarza Brwinowa. – Dobra wiadomość jest taka, że prace budowlane przy odbudowie wiaduktu pod torem podmiejskim do Grodziska Mazowieckiego, pomimo bardzo mroźnego zeszłego tygodnia, przebiegają sprawniej, aniżeli założono i wszystko wskazuje, że normalny ruch w tunelu zostanie przywrócony o dwa dni wcześniej, aniżeli to pierwotnie planowano, czyli już w najbliższą sobotę – poinformował na Facebooku Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.

Tych informacji niestety nie potwierdza PKP PLK, które prowadzi prace na wiadukcie. – Zgodnie z ustalonym wcześniej terminem, „wahadło” zostanie zdjęte w brwinowskim tunelu w poniedziałek o godz. 6.00 rano – mówi nam Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK.

Kierowcom pozostaje więc poczekać jeszcze dwa dni.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 13

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

"Brwinowianin"....dobre.Ja mieszkam w Brwinowie 50 lat od czasu Kosinskiego to miasteczko zaczęło Nowe życie...a syf? ....to tylko to co napisałeś.Pozdrawiam.

Gość

@koks w województwie od dłuższego czasu nie rządzi żaden Struzik tylko Sipiera - pisowiec, kolega pana Sasina od słynnego projektu Wielkiej Warszawy. Wielki wojownik w sprawie wciśnięcia pomnika smoleńskiego do Warszawy, która w ogóle go nie chce. Nie siej celowej dezinformacji, już podałem do kogo zgłaszać się teraz z wszelkimi problemami!

brwinowianin

No proszę , ktoś oprócz mnie porusza kwestie czystości w mieście Brwinów ?! No widać że już nie tylko mi przeszkadza ten syf :)! A wiecie co??? - Burmistrz ma to głęboko w d......e ! :)) Im bardziej będziecie go krytykować tym większy syf będzie, to wrażliwy człowiek jest ! A wybory kolejne i tak wygra bo zapewne zostaną sfałszowane ! Albo zwyczajnie mieszkańcy Brwinowa sa głupcami wybierajac takiego burmistrza ???

Gość

Wiadomość z dziś od robotnika pracującego przy budowie: Wahadło nie zniknie nawet do poniedziałku

Gość

najlepiej jednego by stał 24h :P

Gość

Czerwone..chce chce A powinno być cały czas zielone?Ludzie do Tworek!

Gość

A może trzeba było postawić tam strażników miejsko/wiejskich ? Pomachali by troszeczkę rączkami na świeżym powietrzu. Ulżyło by to kierowcą, a ich wyciągnęło z za biurek i z samochodów. Ale czy to nie za trudne zadanie dla nich ?

Kkk

Bez przesady co dzień jeżdżę przez Brwinów i korki są naprawdę znośne. OK z 20 mim. trzeba postać ale w porównaniu z Warszawą nie jest źle. Jak zaczeli i skończą w s nawet przed terminem to chwała im.

koks

OD TYGODNIA NIKT NIE WIDZIAŁ TAM ŻADNEGO ROBOTNIKA, no ale "wahadełko" musi być !!! - a jaaak !!! Struzik rządzi !

Gość

A na ulicy Pruszkowskiej to po skończonej pracy rozmazane błoto powinno być sprzątnięte, strach tamtędy przejechać taka mazia błotna zostaje codziennie na jezdni i na sobotę i niedzielę.

Gość

DLACZEGO NIE POSPRZĄTAJĄ ULIC W REJONIE ROBÓT. PRUSZKOWSKA W BRWINOWIE. GŁÓWNA W PARZNIEWIE.GDY MOKRO NA ULICY CZARNA MAŻ, GDY SUCHO TUMANY KURZU. PANIE BURMISTRZU NIEDŁUGO WYBORY. GDZIE PAN JEST.

Gość

Dobrze że przez te dwa tygodnie ktoś inteligentny wpadł na pomysł oddelegowania jakiegoś policjanta do kierowania ruchem. Oh wait

Gość

Ogromne korki. Idiotycznie nastawiona sygnalizacja, gdzie przez długi czas wszyscy mają czerwone.