19° Czwartek
18 Października

Pią

Sob
Agata Jagodzińska

Wahadło w brwinowskim tunelu. Duże utrudnienia!

4 kwietnia firma Intercor wprowadziła ruch wahadłowy w brwinowskim tunelu. To z uwagi na konieczność odbudowy przyczółków wiaduktu znajdujących się pod torem kolejowym w kierunku Warszawy. Efekt jest taki, że tworzą się ogromne korki. Dlatego jeśli możecie to omijajcie to miejsce.

Z podobnymi utrudnieniami kierowcy przejeżdżający przez Brwinów borykali się ostatnich tygodniach już kilkukrotnie. Praktyka pokazała, że zwłaszcza w porannym szczycie przejazd na drugą stronę torów zajmuje w tym miejscu dużo więcej czasu. Aby uniknąć tych problemów, warto wybrać objazdy. Ale tych jest jak na zbawienie, a utrudnienia potrwają do 18 kwietnia. Na ten moment jedyna dobra informacja jest taka, że piesi i rowerzyści będą mogli poruszać się swobodnie, bowiem chodnik w tunelu będzie cały czas czynny

 

Ale w porównaniu do poprzednich utrudnień w rejonie tunelu, teraz pojawiło się kilka zmian. Z uwagi na doświadczenia związane z poprzednio wprowadzanym ruchem wahadłowym gmina chce usprawnić ruch w te trudne, najbliższe dni. – Na ulicy Kraszewskiego zostanie zmieniona organizacja ruchu, polegająca na wprowadzeniu ruchu dwukierunkowego na odc. od ul. Pszczelińskiej do ul. Konopnickiej z jednoczesnym wprowadzeniem zakazu zatrzymywania się na tym odcinku drogi - rozwiązanie to pozwoli na zapewnienie alternatywnego objazdu Ronda Wacława Kowalskiego z/do ul. Pszczelińskiej w kierunku do/z ul. Wilsona i dalej ul. Grodziskiej – informuje na swojej stronie facebookowej Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa. – Informację o planowanym wprowadzeniu ww. zmian a głównie zakazu zatrzymywania się na ul. Kraszewskiego przed tygodniem przekazaliśmy Spółdzielni Mieszkaniowej „Osiedle” i została ona jeszcze przed Świętami wywieszona w blokach na ul. Pszczelińskiej i ul. Kościuszki – dodaje.

 

Dodatkowo o bezpieczeństwo w rejonie tunelu ma zadbać straż miejska i policja. – Funkcjonariusze Straży Miejskiej w Brwinowie i Komisariatu Policji w Brwinowie w godzinach szczytów komunikacyjnych (porannego i popołudniowego) będą kierowali wszystkie samochody wyjeżdżające spod tunelu w prawo w kierunku ul. Grodziskiej, co pozwoli odciążyć rondo – przedstawia Kosiński.

 

Jakie dokładnie prace prowadzone są przy wiadukcie? Wykonawca modernizacji linii kolejowej nr 447 zdemontował oba przęsła wiaduktu. Prace przy pierwszym przyczółku prowadzone były na przełomie lutego i marca, wówczas kierowcy przez dwa tygodnie doświadczali utrudnień związanych z wprowadzeniem ruchu wahadłowego. Teraz nadszedł czas na drugi przyczółek, stąd ponowne utrudnienia spowodowane wprowadzeniem ruchu wahadłowego (rusztowania zajmują jeden pas).

 

I to nie koniec. Kolejne utrudnienia już w czasie wakacji, kiedy gmina zamierza wyremontować barierki przy chodniku, sam chodnik na odcinku między rondem a Rynkiem, z wykonaniem oświetlenia, monitoringiem i odwodnienia.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 9

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość z Milanówka

Można ich prosić o omijanie Brwinowa. Na omk100 pojazdów 80% z obcą rejestracją .To niech stoją ciemięgi w tych korkach, a nie zawracają gitary swoimi durnymi pretensjami do garbatego, że ma proste dzieci.

Gość

przejeżdżając tam prawie codziennie zauważyłem że prawie 90% kierowców nie potrafi jechać na suwak .im bardziej wypasiona fura tym większy cham za kółkiem .

kosa_kosi

5:36: Ok, dobry pomysł ale osiedle na Kraszewskiego powinno wybudować parking wielopoziomowy, albo podziemny..inaczej mieszkańcy nie będą mieć gdzie parkować... Jest dużo jałowych miejsc na osiedlu gdzie mógłby powsać taki parking.

Gość

Ulica Kraszewskiego kiedyś była ulicą dwukierunkową, burmistrz Guzik to zmienił, a obecny burmistrz tę decyzję bardzo krytykował. To bardzo ważny strategiczny odcinek w centrum Brwinowa. Jakakolwiek stłuczka na rondzie paraliżuje całe miasto, wówczas kierowcy mogą ominąć zator właśnie ul. Kraszewskiego. Pamiętam jak na forach internetowych obecny burmistrz narzekał tę organizację ruchu. Mija 2 kadencja i nic ul. Kraszewskiego od święta jest jednokierunkowa bo urzędnikom miejsca parkingowe zabierają mieszkańcy osiedla parkujący przy urzędzie na Kościuszki gdy Kraszewskiego ma zakazy parkowania i służy mieszkańcom. Wiele osób korzystało z Kraszewskiego woząć dzieci do szkoły nr 2 lub przedszkoli - można ominąć rondo, które w porannym szczycie jest zawsze zakorkowane.

Gość

A remont lini 447 ma potrwać do grudnia. Już panowie z budowy potwierdzaja że mają 3 miesieczne opóźnienie.

Gość

Firma remontująca za...(suwa) w pocie czoła. Przechodząc dzisiaj tamtędy ok godz 10 i 14, za każdym razem widziałem dwóch pracowników, i to pracujących :/Firma ma raczej w głębokim poważaniu korki, przecież mają dwa tygodnie.

Amicus

Ciężko powiedzieć, czy ronda to zawsze zły pomysł. Na pewno ich połączenie z tunelem i przejściami dla pieszych nie jest najlepszym rozwiązaniem. Ale błogosławię władze miasta za plan remontu tego dziurawego, krzywego chodnika i obskurnych barierek. Nieważne, że to rok wyborczy.

Gość

Za prawdę powiadam wam Brwinów to dziura była jest i będzie

Gość

Wszelkie szczyty komunikacyjne i remonty jasno pokazują, że ronda to jest bardzo zły pomysł.