19° Sobota
22 Września


Maciej Bochnowski

Wąskie gardło już otwarte

Kierowcy, którzy rankiem przejeżdżali przez Pruszków zapewne przecierali oczy ze zdumienia. Wąskie gardło w Al. Jerozolimskich zniknęło. Kierowcy mogą już korzystać z wyremontowanego odcinka.

Pierwotnie kierowcy ze zmodernizowanego odcinka Al. Jerozolimskich mieli korzystać pod koniec sierpnia. Termin zakończenia robót trzeba było przesunąć. Wszystko przez dodatkowe prace jakie trzeba było wykonać przy przebudowie. W trakcie robót okazało się, że wykonawca musi wymienić podłoże pod jezdnią na dłuższym odcinku (chodziło o wyminę gruntu na odcinku od skrzyżowania z ul. Bohaterów Warszawy w kierunku wiaduktu). Pierwotnie tych prac nie było w zamówienie, dlatego Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich przedłużył termin realizacji robót do 30 listopada.

Przedłużające się prace połączone z remontem linii kolejowej nr 447 sprawiły, że Pruszków stanął w korku. Drogowcy nie chcieli deklarować wcześniejszego zakończenia prac. Władze Pruszkowa natomiast informowały, że odcinek Al. Jerozolimskich zostanie oddany do użytku przed czasem. – Wykonawca zapewnił nas, że przed 1 listopada kierowcy będą mogli korzystać z całej szerokości jezdni – informował nas dwa tygodnie temu Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa.

Od dziś (30 października) kierowcy faktycznie mogą korzystać z całej szerokości Al. Jerozolimskich. – Wykonawcy udało się w weekend ułożyć brakujące warstwy nawierzchni dlatego mogliśmy puścić ruch wszystkimi nitkami. Cieszymy się, że udało się do zrobić przed terminem – mówi nam Monika Burdon, rzecznik prasowy MZDW. – Nie oznacza to jednak, że prace się zakończyły. Do wykonania są jeszcze prace związane z oświetleniem, nasadzeniami zieleni czy roboty porządkowe. Wykonawca może również wykonywać czasowe zamknięcia czy zwężenia. Termin zakończenia robót to 30 listopada – dodaje.


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 58

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Przebudowa wąskiego gardła niewiele da bo i tak będzie się korkowało na skrzyżowaniu w Tworkach - nie zrobiono tam lewoskrętu i lewy pas stoi w korku !!! Co za bezmyślność !

Gość

Czy "gazeta" może w imieniu mieszkańców zapytać pana Starzyńskiego czy to normalne, że syn pracuje w firmie Strabag, która wygrywa wszystkie przetargi? Może już czas aby CBA zaczęło zadawać pytania o lokalny układ, który powstał w latach 90. Począwszy od prezydentów, dyrektorów spółek miejskich, architektów na nauczycielach skończywszy. Brejza nie jest ostatni.

brwinowianin

wąskie gardło to fuszera...myślaełem że będzie to bardziej przyszłościowa inwestycja z budową bezkolizyjnych rozwiązań drogowych, z wiaduktem koło Znicza i Tworkach...tymczasem co?!!! - w zasadzie nic nie poprawi się jeśli chodzi o przepustowość tej drogi, korki jak były tak będą bo skrzyżowania zbudowano po staremu, czyli zbudowali korkotwórczą sygnalizację świetlną. A żeby było ciekawiej to po środku "wąskiego gardła" dołożono jeszcze chyba jakieś przejście czy światła ? MASAKRA ! I to jest demokracja ?! - Że robią sobie jak chcą?! Dla przykładu - np. w Austrii w małym miasteczku zorganizowano referendum czy mieszańcy zgadzają się na przebudowę głównej ulicy w mieście kosztem zabrania 2metrów chodnika? - i to jest DEMOKRACJA! A nie w Polsce, - Gdzie budują dookoła nieprzyszłościowe buble budowlane, które w żaden sposób nie poprawiają naszej jakości życia ! A c z wiaduktem w Parzniewie?! Już w latach 80 był taki projekt ! Tymczasem 40 lat póżniej zbudowano korkotwórcze rogatki ?! Brak słów na to dookólne złodziejstwo !

Podsluchane

-Panie Prezydencie do Pruszkowa na puchar świata zjeżdżają ludzie z całego świata. Co możemy im pokazać w Pruszkowie ??? -Hm Mam!!! Pokaźny im remont wąskiego gardła

Gość11

Czasowo otwarte na potrzeby pr-owe. Zakończenie i prawdziwe otwarcie w przyszłym roku ( będzie wstęga, zdjęcie, ksiądz i łzy wzruszenia ). Moim zdaniem Strabag nabrał zamówień ponad swoje możliwości i dlatego musiał z czymś odpuścić.

Gość48

Panie i panowie, chyba zgodzicie się że solidna premia należy się każdemu ( urzędnikowi i wykonawcy ). Nie dość że skończyli miesiąc przed terminem

Gość

Obiecali ze 1go otworzą to otworzyli ale pewnie zaraz po 1szym zrobią jakieś kolejne zwężenie , No bo przecież nie skończyli i pani Budron zaznaczyła ze "wykonawca może jeszcze wykonywać czasowe zamknięcia i zwężenia" :)

Gość

Nie będzie tam kina!

Gość

Miasto wybudowało na terenie Znicza obiekt o wartości ok. 80 milionów , a nie zadbało o organizację ruchu. Już widzę tysiące samochodow wyjeżdżających (parking pod i naziemny) jak blokują całe Aleje. Wyjeżdżający w kierunku Pruszkowa mają alternatywę wyjazdu (znak nakazu) w kierunku Warszawy i zawracać w Tworkach na skrz. z Partyzantow. Tam już się blokuje jeżeli skręca w lewo choć jeden pojazd. Natomiast dla wyjeżdżających wyjazdem przy hotelu (nakaz w prawo) alternatywą jest zawracanie na stacji paliwowej orlen (gratuluję p. Parys frekfencji).

Gość

W tym czymś czarnym będzie MOK, kino... Na Zniczu są mecze. tylko teraz nie można tam dojechać np. z Tworek i wyjechać np. do centrum. Trzeba robić nawrotki

Gość

Nie piszcie że otwarte, tylko dajcie znać kiedy skończą.

Gość

Chyba trochę asfaltu jeszcze brakuje przy skręcie na wiadukt, prawda? Zabrakło...?

Gość2222

Widze ze juz nie ma na co narzekac... brawo, warto bylo poczekac, teraz sie zacznie marudzenie na inny temat. Prawda jest taka ze wszystkk idzie w dobrym kierunku - a tych ktorym sie nie podoba niech zalewa zolc :))))

Oktaba

Ella lu...ella lu...łączy ludzi ludzi...ella lu

Gość

Wyłączanie sygnalizacji na noc nie tym skrzyżowaniu to nieporozumienie. Z bohaterów Warszawy nie widać czy coś jedzie alejami

Patolanin

A ja tam lubie patrzeć na taki syf. Wychowałem się w takim bałaganie i mam sentyment poprostu.

Gość

Do gościa, co ma problem z wyjechaniem ze znicza/hotelu. Skręcisz w prawo i gdzieś sobie zawrócisz. Bardzo dobrze, że nie ma wyjazdu w lewo.

Gość

Jak z hotelu wjechać na wiadukt? Jak ze Znicza dostać się na Żbików?

Koszajecczanin

Widać że STRABAG się uwinął z robotoo uhu - hu ! Mieli tyle czasu na remont tego króciaka, a i tak... - jak widać na załączonym obrazku nie zdążyli ogarnąć poboczy tylko jakieś rury leżą, studzienki, brakuje tam tylko Heńska Morciatego z flaszką w ręku... ...a jeśli zdjęcie nie jest aktualne to może WPR niech się pofatyguje i zamieści aktualne zdjęcie ?

GłosSochaczewski

U nas w Sochaczewie to nic się nie robi, mam tu na myśli drogi i pola, - Na drogach jest syf, a na polach woda

Gość

Czego my oczekujemy jak w tej wsi nawet renowacja parku Anielin....w zasadzie skweru ma trwać ROK tylko po to żeby Jaś mógł przeciąć wstęgę przed wyborami...Dopóki miastem rzàdzi Samorządowe NIEporozumienie Pruszkowa tak będzie!

Gość

Najpierw uczucie ulgi, potem rozczarowanie! Fatalnie rozwiązany jest kawałek skrzyżowania przy ul. Bohaterów Warszawy. Pomyślano o pasach do skrętu w Wojska Polskiego w lewo i w prawo, ale nie pomyślano o skręcie w lewo w ulicę Majową dla osób jadących od centrum! Przy ulicy Majowej mieści się kilka kamienic, lecznica weterynaryjna, dwie restauracje, stacja kontroli pojazdów i kilka innych firm. W jaki sposób skręcać w Majową? Można (póki co) jeździć przez stację benzynową ale nie sądzę, żeby natężony ruch spodobał się pracownikom i klientom stacji, albo de facto objazdem przez ulicę Piękną, która jest wąska i wiecznie zastawiona samochodami.

Wiki

Czyli wychodzi że wcale nie 2miesiące po terminie a aż miesiąc przed terminem - jak to się można pomylić :-)

Gość

"Cieszymy się, że udało się do zrobić przed terminem – mówi nam Monika Burdon,"- ot, klasyczny przykład na to, jak obrócić kota ogonem.

parzniewianin

To jest skandal żeby takie byli te drogi! To jest po prostu nie dopomyślenia żeby takie piniędze byli marnotrawieni. A zara bendo dziury wtem asfalcie. I znowu bedzie syf! To jest skandal!!!!!!!!!!

Gość

Do gościa co proponuje parkować przy "karfurze" Goście hotelowi też tak mają robić?

Minu

nasadzeniami zieleni... choniki beda!

Mnich

No to teraz panie prezydencie Pruszkowa powiedz nam pan kiedy skończy sie remont ul. Warsztatowej ???!!! Ile mozna remontować taki kawałeczek ???!!!

Gość

Do gościa, co ze Znicza do centrum musi dojechać. Jak nie masz pomysłu to parkuj przy byłym kerfurze, problem się rozwiąże ;-)

Gość

Na latarniach ledowych widac przyoszczedzili

Gość

Już myślałem, że zobaczę Niedasie, jak robi sobie zdjęcia.

Hbx

Byłem zaskoczony że brak korka w Pruszkowie. Kilka dni będzie super, ale zobaczymy za kilka dni, gdy wieści się rozejdą. Ruch się zwiększy i zobaczymy jak jest po remoncie. Narazie SUPER.

Gość

Nie żebym się czepiał ale warstwy ścieralnej to jednak jeszcze brakuje od strony Prusa i dalej w prawo, na Warszawę. Więc to chyba jeszcze nie koniec.

Gość

W terminie Niedasie.

Grzegorz

ale korki i tak będą bo perfekcyjnie schrzanili pasy do skrętów w Partyzantów. Ciężko było zrobić pas do skrętu w lewo? lub ewentualnie zakaz skrętu w lewo i kilka metrów dalej nawrotkę?

Gość

Dwa miesiące poślizgu w oddaniu do użytku tego odcinka drogi to niewątpliwy sukces naszej ekipy rządzącej. Oby więcej takich inwestycji.

Gość

Nie no prace dodatkowe - wymiana gruntu na wyremontowanym ok. rok wcześniej odcinku drogi przez tego samego wykonawcę. Trochę to zalatuje przekrętem.

Gość

Nie no. Normalnie sukces. Trzeba bić złote medale i premie rozdysponować za ten "szybki remont".

3

Ludzie sensacja tylko 2 miesiące po terminie .Oby kolejarze mieli ,, tylko" 2 miesiące!

Gość

A żadnego biskupa nie ściągnęli na otwarcie? A gdzie władze miasta, przecinanie wstęgi, baloniki itd. itp.? Czy przebudowa skrzyżowania z ul. Partyzantów jest zaplanowana? Brak lewoskrętów do/z Warszawy spowoduje znowu korkowanie się tej części miasta.

g

''przed terminem'' to chyba powinno jakos cztery miesiące temu być...

Gość 9:18

sam jestes głupi pisowski ciemniaku

Gość

Już ? DOPIERO !

EDEK

Zaraz będzie remont wiaduktu ! i wszystko będzie jak ostatnio ( wahadło, zwężenie drogi ) a to = KORKI! Wszystko po staremu

Gość

wypadałoby, żeby Strabag odkupił pałacyk porcelitu i go ładnie wyszykował mieszkańcom Pruszkowa

Gość

Dobra wiadomość z poniedziałku :-)

Gość

A ja mam pytanie jak teraz ze Znicza / hotelu dojechać do centrum? Kiedyś można było ze Znicza skręcić w stronę wiaduktu. Teraz jest tam podwójna ciągła. Jak goście z hotelu mogę wjechać na wiadukt?

Gość

Ojej a Głupiego Jasia i dewelopera Andrzeja nie było na otwarciu? Nie było otwarci uroczystego? Nie zaprosili? No przecież zdjęcia trzeba sobie koniecznie cyknąć przed wyboraami.

Głos

Pruszków dziś rano wyraźnie odetchnął,dało się to odczuć na drodze

Na Peronowej znowu p

Mister Dzianulaski??? Łot ar ju duing mister Dzianulaski???

Gość

Nieporozumieniem jest sygnalizacja świetlna do skretu z Aleji na wiadukt. Tam musi być zielona strzałka bo bez tego tworzy się spory korek. Pali się czerwone przez 2 minuty a nikt inny nie korzysta z tego pasa.

Gość

"Wykonawcy udało się w weekend ułożyć nawierzchnię" ! Cały weekend lało jak z cebra. Zobaczymy kiedy zaczną wyłazić pierwsze dziury.

POWERRubbercom

Bardzo dobrze, że udało się przed 1 Listopada. Zdecydowanie to ułatwi poruszanie się w tym okresie.

głos ul.Sochaczewski

łili ?!

Gość

Widziałem, jechałem. Famfary. Teraz czekamy na przebudowę skrzyżowania Alei Jerozolimskich z ulicą Partyzantów.

Gość

To są jakieś kpiny. Taki mały kawałek w rok? Gdyby wykonawca zechciał wprowadzić więcej sprzętu i ludzi, prace mogłyby trwać o połowę krócej. To samo dzieje się na linii kolejowej 447 z Grodziska do Warszawy. Na peronach prace idą bardzo powoli. Kolejna kpina.

Anka

Trzeba przyznać, że rano w Sokołowie dało się odczuć, że fala samochodów już nie jedzie do Warszawy w jednym kierunku, no chyba że tyle osób wzięło urlopy do święta. Tak czy inaczej polepszyliście mi humor od poniedziałku.

Gość

Dobra wiadomość dla koniobijców ;)