27° Środa
19 Września


pruszkow.pl

Weryfikacja zakończona. Na jakie projekty będzie można głosować?

Zakończyła się formalna weryfikacja wniosków, jakie mieszkańcy Pruszkowa zgłosili do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Wiadomo już, które pomysły trafią pod głosowanie. A jest ich sporo.

W tym roku na budżet obywatelski przeznaczono rekordową kwotę 1 mln 250 tys zł. Pomysły, które spotkają się z największym poparciem mieszkańców zostaną zrealizowane w 2019 r. Do dalszego etapu, czyli pod głosowanie trafią 42 wnioski ze zgłoszonych 69.

Jakie propozycje znalazły się w tym gronie? W obszarze I, czyli dla Gąsina są to: budowa miniskate parku, harcerskie gniazdo, zestaw rekreacyjny oraz inicjatywy „Babki w Akcji” i „Posprzątajmy po pupilach”. Dla obszaru II, czyli Żbikowa, zgłoszono m.in. doświetlenie przejść dla pieszych na skrzyżowaniu ulic 3 Maja i Polskiej Organizacji Wojskowej oraz 3 Maja i Łączniczek AK, budowę miejsca na piknik w Parku Mazowsze, ogólnodostępnej strefy rekreacji przy szkole nr 9 oraz inicjatywy: „Znani i nieznani ludzie z Pruszkowa”, „Senioradę”, pokazy filmowe.

Mieszkańcy Tworek i Malich zgłosili pomysły m.in. na kwiaty w donicach przy ul. Partyzantów, świetlicę osiedlową, czujniki zanieczyszczenia powietrza, kosze na śmieci. Na Ostoi pojawiły się propozycje m.in. instalacji monitoringu na skrzyżowaniach Armii Krajowej i Księcia Józefa oraz Księcia Trojdena i Chrobrego, zajęć z języków angielskiego i portugalskiego, sprzątania po psach i integracji mieszkańców.

W obszarze V, czyli w centrum zgłoszono senioradę, budowę placu zabaw, montaż dystrybutorów torebek na psie odchody. Dla Wyględówka (obszar VI) pojawiły się pomysły m.in. na nową stację rowerów miejskich, piknik w Zanie, śniadania w parku i inicjatywy „Kurtyna w górę”, „Twórcą być”. Dla obszaru VII mieszkańcy będą mogli wybrać spośród budowy placu zabaw przy szkole nr 2, miejsca na piknik w parku Żwirowisko, stacji roweru miejskiego, oświetlenia boiska i kilku innych.

Głosowanie na poszczególne pomysły rozpocznie się 26 maja, a zakończy 24 czerwca. Przypominamy, że cała kwota tegrocznego budżetu obywatelskiego podzielona jest na obszary. Mieszkańcy obszaru I (Gąsin) do rozdysponowania będą mieli kwotę 159 913,12 zł. Na zadania z obszaru II (Bąki i Żbików) przeznaczono kwotę 249 322,20 zł. Na obszar III (Tworki i Malichy) przypadła kwota 148 164,92 zł. Na projekty w obszarze IV (Ostoja) przewidziano 172 646,58 zł, a w obszarze V (Centrum) 155 764,73 zł. Dla ostatnich dwóch obszarów VI (Wyględówek) i VII (os Prusa) zarezerwowano odpowiednio: 161 336,95 zł i 202 851,50 zł.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 9

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Brak realizacji poprzednich inicjatyw skutecznie blokuje chęć działania.

Gość

W Tworkach kwiaty w donicach na połamanym chodniku. Super!!!!!

Gość

A co z projektem tężni na Gąsinie????? Mieszkam w tej dzielnicy i jestem alergikiem, więc tężnia byłaby świetną alternatywą w mojej sytuacji.

Gość

a co z realizacją poprzednich budżetów? Na Żbikowie chyba nic jeszcze nie powstało. Już pomijając, że przydałby się wielki plac zabaw z prawdziwego zdarzenia na łąkach między rondem a nowymi światłami (obok stacji benzynowej) na poznańskiej.

Jacek

jestem z osiedla Prusa i jestem za Monitoringiem ulic !!! w szczególności osiedli przy ul Antka , przy ul Przy Księżycu , itd

Gość

Przy szkole nr.2 jest już plac zabaw.

Obywatel

A w Piastowie budżet obywatelski miejscowe kundle zjadły.

Gość

Jestem zdania,że z budżetu powinny być wykluczone jednostki oświatowe. Pozostałe projekty nie mają szans ze szkołami. Doposażenie szkół to obowiązek miasta.

Gość

A co z projektem tężni? To byłby strzał w dziesiątkę!