29° Sobota
18 Sierpnia

Nie

Archiwum

Wiadomo kto skontroluje bilety w WKD

Po wielu perypetiach wiadomo już kto od 1 sierpnia będzie odpowiadał za kontrole biletów w pociągach Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Spółka rozstrzygnęła przetarg na to zadanie.

O tym, że WKD poszukuje firmy, która zajmie się kontrolą biletów na całym szlaku kolejki, informowaliśmy kilkukrotnie. Głównie z powodu warunków jakie przewoźnik postawił w postępowaniu przetargowym. A te można uznać za kontrowersyjne... Przypomnijmy, że WKD zapisała klauzulę o wystawianiu miesięcznie minimum 1000 wezwań do zapłaty. To oznacza, że nowi kontrolerzy będą zmuszeni robić wszystko, aby wypracować „normę”. Nie ma więc mowy o łagodnym traktowaniu pasażerów, raczej o poszukiwaniu możliwości wlepienia mandatu.

Co jeszcze? Kontrole mają być przeprowadzane minimum 1450 razy w miesiącu i maksymalnie 2500 razy. Każdorazowo kontrola musi być przeprowadzana przez dwuosobową grupę. Określone zostały też godziny: od 6.00 do 22.00 codziennie, między 22.00 a 6.00 przez osiem dni w miesiącu (z naciskiem na noce z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę). Kontrolerzy będą pracować na dwie zmiany. Od 6.00 do 14.00 i od 14.00 do 22.00.

I wiadomo już, że będą to kontrolerzy firmy Rewizor. Choć oferta była droższa niż planował przewoźnik, ostatecznie zdecydowano się sięgnąć głębiej do kieszeni i wygospodarować dodatkowe środki. Kontrole w ramach nowej umowy mają rozpocząć się 1 sierpnia.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 11

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Zgredzio

Bo mój drogi anonimowy gosciu, głupotą jest pisac godziny w jakich pracują kontrolerzy biletów :)

Dolejlama

Ciekawe jak będzie, bo Renoma była w porządku (piszę z perspektywy osoby, która raz takie wezwanie dostała :()

Gość

Masz napisane, po co pieprzyć takie głupoty?

Zgredzio

A czy juz wiadomo w jakich godzinach beda pracowac kontrolerzy? Standardowo od 7 do 21? Potem jazda za friko :)

Rumcajs

Wprowadzić zepsute graty nie drukujące biletów. Uniemożliwić zakup biletu ZTM - brak opcji w gracie. Nie wprowadzić płatności kartą w okienku. Zrobić łapankę na 1000 mandatów miesięcznie. Tak się robi biznes w cebulandii.

Gość

Mam nadzieję, że prokurator z odpowiednią normą zajmie się osobą, która świadomie naraża pasażerów z ważnymi biletami na wyłudzenia ze strony kontrolerów.

kayle xy

Czy wygospodarują tez człowieczeństwo i zdrowy rozsadek aby np działały biletomaty? Raczej nie bo nie wyrobią normy. Smutna prawda o Polsce i Polakach. Jesteśmy głupi i wzajemnie sie "penetrujemy".

Wilku

A co z lysym, grubym i chomikiem! Żądam przywrócenia tych jegomosci! To jest kult!

Gość

@Gość 2018.07.26 19:06 czyli ważne żeby chociaż po tych dwóch dało się rozpoznać :)

Cipek

No cóż, jak będę miał skasowany bilet, a kontrolerzy i tak na siłę będą się czepiać, to spotkamy się w sądzie.

Gość

Mam nadzieje ze jeden będzie łysy, drugi gruby a ten trzeci to już jak Bóg da