27° Sobota
21 Lipca

Nie

Pon

Wt

Śr


Archiwum

Więcej czasu na usunięcie pojazdów!

Dobra informacja dla kierowców korzystających z parkingu przy ul. Sienkiewicza. Pruszkowski urząd postanowił wydłużyć czas usuwania pojazdów do 3 września.

Miasto szykuje się do budowy wielopoziomowego parkingu przy ul. Sienkiewicza, który pomieści 392 samochody i 82 jednoślady. Inwestycja ma ruszyć we wrześniu. W związku z tym władze Pruszkowa chciały, żeby kierowcy usunęli swoje pojazdy z parkingu do 16 sierpnia. Ta decyzja wzbudziła niezadowolenia wśród użytkowników. O całej sprawie pisaliśmy tu.

W związku z pojawiającymi się głosami niezadowolenia w komentarzach pod naszym artykułem, miasto postanowiło wydłużyć termin usuwania pojazdów z parkingu przy Sienkiewicza. – Uwzględniając głosy mieszkańców oraz po szczegółowej analizie harmonogramu prac związanych z budową parkingu wielopoziomowego, postanowiliśmy wydłużyć termin na usunięcie pojazdów z parkingu przy ul. Sienkiewicza do 3 września. Jest to termin nieprzekraczalny. Jednocześnie chcemy przygotować kierowców na to, że w najbliższym czasie parking zostanie wyłączony z użytkowania – poinformował nas Michał Landowski, wiceprezydent Pruszkowa.

Urzędnicy liczą, że kierowcy zastosują się zaleceń i usuną pojazdy w terminie. W innym wypadku wszelkie koszty poniosą właściciele. – W okresie od 16 sierpnia do 3 września  nie będziemy stosować żadnych sankcji. Jednak jeśli do 3 września pojazdy nie znikną, będziemy zmuszeni usunąć je lawetą na koszt właściciel – zaznacza Landowski.

Niebawem urząd ogłosi drugi przetarg na budowę P+R przy Sienkiewicza.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 10

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Wstrzymanie inwestycji to domena trzech króli, toż wybory za pasem i jakąś wstęge trzeba przeciąć

Gość

A ja mam wrazenie że ten enty artykuł na temat parkingu ma za zadanie go tylko promować. Stworzono sztucznie problem by nowy prezydent cudownie go rozwiązał. Parking i tak powstanie idealnie na wybory samorządowe w 2018r. Nie dajcie się manipulować

GSTE

@parkingowy... no chyba jednak czegoś nie pojmujesz. Nie chodzi o to, ze mają zniknąć samochody. Będe remont kolei, wiec logiczne jest, ze parking będzie nieczynny. Tu chodziło o to, że z parkingu korzysta wiele osób, które jeżdżą pociągiem, a więc zamykanie parkingu na 2 tygodnie przed planowanym rozpoczęciem remontu na kolei skutkowałoby tym, iż samochody parkowałyby gdzie się da

parkingowy

Ja tutaj czegoś nie pojmuję - parking jak sama nazwa wskazuje służy do parkowania. Parking jest czyjąś własnością - w tym wypadku bodajże miasta - proszę mnie poprawić. Parking z definicji ma służyć do parkowania auto dla osób które zostawiły auto na parkingu i udały się w podróż koleją lub innymi środkami komunikacji zbiorowej. Skoro ktoś (patrz własciciel parkingu) daje czas do 16 sierpnia czyli od wczoraj licząc DWA TYGODNIE to w czym leży problem by na 16-ty sierpnia opróżnić parking? Parking nie jest parkingiem prywatnym dla właścicieli kamienic i domów znajdujących się w pobliżu tegoż parkingu więc nie powinni oni tam stale parkować bo służy on osobom dojeżdżającym pojazdami do PKP i autobusów. Zatem termin 14 dni na usunięcie pojazdów jest w 100% wystarczający by tam nikt nie parkował - wystarczy powiesić czytelny baner 1 x 1 metr na wjeździe i każdy się dowie - na małą karteczkę nikt nie zwraca uwagi. Druga sprawa - jeśli ktokolwiek ze zmotoryzowanych traktuje ten parking jako prywatny dla siebie i auto jego stoi tygodniami - należy zwrócić się do delikwenta aby auta tam nie parkował skoro nie jest do tego uprawniony. Druga sprawa że w ciągu 14 dni spokojnie każdy znajdzie chwilę by zabrać auto - myśleć trzeba ludzie! MYŚLEĆ!!!

wpr'ek

No to teraz z chodnika i trawników przy dworcu nie zostanie już zupełnie nic. Samochody już rozjechały każdy skrawek ziemi tam, więc teraz dopiero będzie dramat.

Gość

Po co masz parkować skoro przez rok nie będzie pociągów?

vaus

Co płaczecie, od wrzesnia i tak nie będą jeździc pociagi wiec co za problem ;)

Gość

Jakoś Prezydent Landowski twierdzi, że "da się" zmienić kuriozalny termin. Nawet słucha skromnych mieszkańców i przesuwa możliwość użytkowania parkingu.

Gość

a gdzie będzie można parkować? ile będzie trwała budowa?

romadur

A co z, planowaną na ten rok, budową parkingu od ul. Waryńskiego?