27° Środa
19 Września


piastow.pl

Więcej zieleni w Piastowie

Kolejne tereny w Piastowie zyskują nową zieleń. W ostatnich dniach sierpnia władze miasta podpisały umowę na zagospodarowanie terenów zielonych przy kilku głównych ulicach Piastowa.

W ramach projektu „Poprawa jakości środowiska w Mieście Piastowie poprzez rozwój terenów zieleni” na terenie miasta pojawi się prawie 400 nowych drzew i blisko 40 tys. mkw krzewów. Część roślin już pojawiła się na terenie miasta. Jednak pace ie dobiegły jeszcze do końca. – W związku z panującą suszą w sierpniu wstrzymano czasowo sadzenie roślin – informuje piastowski magistrat. – Obecnie na etapie końcowym jest już zagospodarowanie Placu Zgody i Placu Słonecznego. Trwają prace w parkach przy ul. Harcerskiej i ul. Orzeszkowej – dodają. 

To jednak nie koniec. W sierpniu burmistrz podpisał umowy na realizację prac na kolejnych terenach zielonych w mieście. Firma Sorted zajmie się zagospodarowaniem zieleni przyulicznej w rejonie wiaduktu im. gen. Okulickiego, przy al. Tysiąclecia, przy al. Wojska Polskiego, oraz ulic Sowińskiego i Warszawskiej. Całość ma być gotowa do 30 listopada. Wartość tych prac to 3,3 mln zł.

– Parki, skwery, czy zieleń przyuliczna pięknieją i zyskują nowy wygląd. Choć na końcowy efekt trzeba będzie jeszcze chwilę zaczekać, do momentu aż wszystkie nasadzenia zaczną kwitnąć, rosnąć i rozwijać się, to już dziś miło jest spacerować po mieście pośród nowych roślin – podkreślają urzędnicy.


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 51

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Do MP. Pan Burmistrz takiego syfu narobił tą obwodnicą, że ludzie już dziś po ponad 1.5 rocznym proteście, gdy pan burmistrz Szuplewski nie raczy ustępować na krok w realizacji tej obwodnicy, czego daje wyraz za każdym razem, ludzie już mu kompletnie przestali ufać szanowna Pani czy Panie. Dlatego mieszkańcy nawet są w stanie poświęcić te środki strukturalne, żeby tylko nie dotykać się do tej chorej inwestycji drogowej, jakim jest projekt tej obwodnicy. Należy porzucić ten projekt natychmiast, i opracować nowe projekty i uchwalić nowy plan zagospodarowania przestrzennego i dopiero możemy mówić o realizacjach ze środków strukturalnych, gdy zapewni się ludzi mieszkających w Piastowie, że realizacja projektu obwodnicy jest raz na zawsze zamknięta. W chwili obecnej jest totalna blokada zaufania do obecnej władzy w Piastowie.

Apel społeczny

zadanie naczelne dla mieszkańców Piastowa na wybory samorządowe 21-10-2018, masowo uczestniczyć w wyborach i niezależnie od poglądów politycznych zjednoczyć się przeciwko szkodnikom miasta, skrajnej niegospodarności, niebotycznemu zadłużaniu miasta, nepotyzmowi, mijaniem się z prawdą w jakichkolwiek wypowiedziach, narzucaniu projektów nie służącym mieszkańcom, sprzyjaniem wszystkim tylko nie mieszkańcom, nierzetelności w finansach publicznych, naruszaniu prawa szczególnie ustawy Prawo Zamówień Publicznych, choremu ego tak radnych jak i władz dzierżących stery miasta. Jeżeli jest Wam bliski los naszej wspólnej małej ojczyzny postawcie kres zawłaszczaniu miasta tylko na użytek wąskiej grupy ludzi podszywających się pod szczytne hasła wspólnoty samorządowej, która zniewala populizmem i utopijnymi mrzonkami nieświadomą część społeczności wspieranych grupą egoistycznych beneficjentów kumoterskich interesów. Nie dawajcie wiary wilkom strojących się w owczą skórę tylko dla osiągnięcia własnych celów i zaspakajania własnych potrzeb egzystencjalnych kosztem wielu omamionych okrągłymi słówkami. Potrzebni są nam ludzie rozsądni świadomi odpowiedzialności zarządzania naszym wspólnym majątkiem.

Daro

TV TRZEBA ZAPROSIĆ I POKAZAĆ DLA PRZYKŁADU, JAKICH LUDZI NIE WYBIERAĆ DO ZARZÀDZANIA W SAMORZĄDACH, NIGDZIE!!! Zamiast poprawiać, ulepszac, upiększać, to wszysyko........ TO JEST NIEPOJĘTE! Wszyscy, którzy za to odpowiadają powinni zostać wywaleni i niech odpowiedzą za to finansowo!!!

piastowiak

Burmistrz na odchodnym zarządził ostatnio jeszcze wycięcie jeszcze kilku drzew koło Tesco - naprzeciwko Tesco zniknęło kilka dużych klonów jesionolistnych, a po tej stronie gdzie Tesco i ścieżka rowerowa komuś się nie spodobały krzaki jarzębiny i też zostały skasowane. To ma być te więcej zieleni w Piastowie?

MP

NIEPRAWDA! FUNDUSZ NA DROGI LOKALNE I GMINNE DOTYCZY WSZYSTKICH GMIN! PROSZĘ NIE BAWIC SIÈ W POLITYKĘ, TO JEST FUNDUSZ DLA WSZYSTKICH GMIN! PIASTOWIANIE NIE CHCĄ OBWODNICY, O TYM WSZYSCY WIEDZĄ. Te środki mogą naprawdę i ostatecznie poprawić drogi w naszej gminie (nie piszę tu o obwodnicy). TO JEST SZANSA NA POPRAWIENIE INFRASTRUKTURY DROGOWEJ W NASZEJ GMINIE!

@MP

tzw. Fundusz na drogi Lokalne i Gminne będzie uruchomiony dopiero po wyborach samorządowych i skorzystają z niego tylko samorządy zarządzane przez PiS, tak więc szanowny MP nie przeceniaj tych środków bo one trafią tylko do swoich, a poza tym jeżeli mają być tak zagospodarowywane jak obecnie w Piastowie to szkoda tych pieniędzy bo co najmniej 30% idzie na rozkurz, lub takie pomysły jak "obwodnica Piastowa", które tylko spotęgują zanieczyszczenie miasta i utrapienie dla mieszkańców.....

MP

Informuje UM, że są Bardzo Duże środki do pozyskania na drogi gminne i powiatowe z tzw. FUNDUSZU NA DROGI LOKALNE I GMINNE! To pieniądze najwieksze od dziesięcioleci przeznaczone przez obecny Rząd na drogi! Teraz nie będzie wymówki, że w Piastowie brak pieniędzy na drogi! PIENIĄDZE SĄ I TRZEBA NATYCHMIAST JE POZYSKAĆ I ZROBIĆ PORZĄDNIE NASZE DROGI I POWIATOWE! ZAMIAST ORAĆ TRAWY TO CZAS DROGI BUDOWAĆ I MODERNIZOWAĆ! WIĘC...DO ROBOTY!!!

Gość

z brzytwą na poziomki, ot cała filozofia naszego folwarku

Daro

Jezu... Jaki ten Piastòw zaorany... Ja się pytam, KTO ZA TO ODPOWIADA! TO SIĘ W GŁOWIE NIE MIEŚCI, JAK MOŻNA SPASKUDZIĆ MIASTO! GRATULACJE DLA URZĘDNIKÓW, KTÓRZY ZA TO ODPOWIADAJĄ I KTÒRZY ZA TO POWINNI ZOSTAĆ WYWALENI, Z HUKIEM!!!

tubylec

ja rozumiem że kasę unijną trzeba za wszelką cenę wydać ale od miejskiej zieleni to magistratowi wara, bo do czego się dotkną to spieprzą. Na skwerku za kinem zdrapano kilkudziesięcioletnią darń i wsadza się jakiś krzaczki , które nawiasem mówiąc w większości już wyschły ! To objaw nie tylko niegospodarności ale i głupoty ! Zieleni nie pielęgnuje sie siekierą no chyba że jest się uczniem ministra Syszki !

Krystyna

Wczoraj przy poczcie, przy Dworcowej byłam i...widziałam jak lali wodę z rury jak z szamba! Nie dość, że 70% a nawet i wiecej tych krzaków poschła to ten pan co podlewał naszą "zieleń", takim ciśnieniem z takim szerokim otworem rury, że aż opadały, ledwo utrzymujące się jeszcze suche listki na tych suchych gałązkach. TO JEST MARNOTRACTWO NASZYCH PIENIĘDZY! TO JEST NIEBYWAŁE! TV TRZEBA ZAPROSIĆ, BY POKAZAŁA TE INWESTYCJE W SKALI NASZEGO KRAJU! BAAA, A NAWET NA SKALĘ EUROPY! KTO ICH WYBRAŁ!!!

Gość

Przy wiadukcie zaorali trawnik. Zakrzaczą cały Piastów. Ziemniaków by nasadzili skoro już tak orzą te trawniki, to jakiś pożytek byłby przynajmniej dla mieszkańców. Ciekawy jestem, kto to wszystko będzie chodził i przycinał. Pan Szuplewski rozpoczął już kampanię wyborczą na całego. To co powinno być robione systematycznie przez całą kadencję, to teraz w pół roku na hura wszystko. I wychodzi to beznadziejnie. Czy ktoś pytał się mieszkańców Piastowa jak wyobrażają sobie zazielenienie tego miasta? Czy ktoś pytał mieszkańców czy życzą sobie chodnika pod posesją na ul.Sułkowskiego? Czy ktoś pytał mieszkańców czy wycinać piękne drzewa wiosną? Czy ktoś pytał mieszkańców czy projekt ścieżki rowerowej się podoba czy nie? Czy ktoś pytał mieszkańców, czy chcą obwodnicę Pruszkowa w tym brudnym mieście? Tak wygląda działanie Szuplewskiego. Pamiętajcie o tym 21 Października. Tak na marginesie.. ta kasa którą wyrzuca się teraz w piach, starał się o nią Pan Kubicki - bez agitacji to piszę. Po prostu czysty fakt.

Gość

ciekawa jest zachowana kolejność inwestycji w parkach nawet tych na zdjęciach, jak pamiętam to burmistrz Kubicki zaczął od modernizacji chodników i placów w parkach, chociażby ten plac przed pomnikiem w parku przy 11-go Listopada i chodniki w parku przy za MOK-iem, a Szuplewski zamiast kontynuować modernizację chodników w parku przy 11-go Listopada to nasadził krzaczków, to jaka jest w tych działaniach logika. Mam takie nieodparte wrażenie, że w ekipie Szuplewskiego jest brak logiki działania przy działaniach które miałyby poprawiać i słusznie wizerunek parków ale to wszystko jest robione od doopy strony, chyba tylko na pokaz aby było widać, że coś się robi ale to w żaden sposób nie poprawia użyteczności tych obszarów dla mieszkańców.

Gość

Z tego wszystkiego najbardziej udała się tężnia. Jest hitem i jest oblegana. Powinny nieopodal stanąć jeszcze ze dwie takie - zasięg uzdatniania powietrza by się zwiększył. Natomiast tych pracowników obsadzających zieleń razem z szefem tej firmy, co obmyślił takie a nie inne nasadzenia należałoby pogonić boso po torowisku do Żyrardowa i z powrotem. I lać kablem po plecach, jakby za wolno szli.

agata

Bohaterów wolności Sułkowskiego Piłsuskiego to zapomniana strona Piastowa dla włodarzy miasta. na PIłsudskiego na całej długości jeden jedyny śmietnik na odchody psie. My mieszkańcy tej strony Piastowa czujemy się obywatelami drugiej kategorii a podatki takie same płacimy jak strona uprzywilejowana mieszkająca po stronie urzędu, stadionu

Gość

Pytannie ..jak mozna wydac 3mln. na rzekome nowe tereny zielone Nie Prosze Panstwa wydano pieniadze na krzaczki ktore juz widac nie przyjely sie. Jak wielkie marnotrawsteo wspolnych pieniedzy. Zastanowmy sie czym nas urzekl Pan Burmiistrz. Podejmijmy wlasciwe decyzje w Pazdzierniku.

CBA!

Wycinają zdrowe, dorodne drzewa, a w zamian sadzą małe, tanie krzaczki! GDZIE TA EKOLOGIA W NASZYM UKOCHANYM PIASTOWIE! NAJWIÈKSZY SMOG W NAJMNIEJSZEJ GMINIE, Piastòw to, NAJGĘŚCIEJ ZALUDNIONA GMINA NA MAZOWSZU! Kto za to odpowie! Kto za to wszystko ich rozliczy! TO SKANDAL!!! PRAWIE 20 LAT JEDNEJ "WŁADZY" I JEST...JEDNO WIELKIE G....!!!

Gość

Jedyne czego w Piastowie przybywa to nowych bloków i przyjezdnych - chociaż już chyba każdy możliwy kawałek ziemi został oddany deweloperom. Może by tak władze miasta przyjrzały się placowi zabaw przy Sowińskiego, koło dawnego Awaka. Czy nie można by wygospodarować części pieniędzy , żeby urządzić ten plac na wzór tego mieszczącego się przy Policji? Dzieci bawi się tam od groma, a huśtawki mają tyle lat co otaczające je bloki. Czy to jest takie trudne? Zamiast "tężni", "siłowni" - na których jedyne co to można się nabawić kontuzji, można by pomyśleć o najmłodszych. O basenie pisać nie będę bo to abstrakcja.

Paweł

Szuplewski i jego ekipa zawłaszczyli to miasto fundując nam mieszkańcom totalną demolkę. Obrońca (na początku kadencji) jednego drzewa na stacji PKP wyrżnął w pień dziesiątki innych nie pytając nikogo o zdanie. Miasto doprowadza do bankructwa pozostawiając zadłużenie w około 26 milionów złotych. Czas podziękować temu Panu i wybrać prawdziwego gospodarza.

Watts ap

Do gość 21.11 na szybko pisałem i wdała się literówka ,przepraszam

loku

pięknieje nam miasto ... przed wyborami... szkoda, że wcześniej nikt nie miał do tego głowy...

piastowiak

Wszystko pięknie tylko, że najpierw wycieli wiele dużych, zdrowych drzew i teraz na ich miejsce sadzą jakieś krzaki i małe drzewka. Jedno duże powiedzmy stuletnie drzewo produkuje tyle tlenu co kilkaset małych kilkuletnich. Żeby te wycięte zastąpić trzebaby w Piastowie cały las zasadzić. Nie mówiąc już o walorach innych niż tlen jak np. cień czy widok - zupełnie inne wrażenie robi kilka dużych dorodnych drzew niż kilka czy kilkanaście małych patyczków z kilkoma listkami, które nie wiadomo czy za chwilę nie uschną.

Gość

W ostatnich dniach sierpnia władze miasta podpisały umowę na zagospodarowanie terenów zielonych przy kilku głównych ulicach Piastowa - tylko przy głównych bo widać że niby coś robią. A ja mam nadzieję że naród nie jest już na tyle głupi i nie da się nabrać na te triki przed wyborcze. Niech się Nasz Piastów pochwali co przez 4 lata zrobił w Piastowie a co w ostatnich 3-4 miesiącach.

Gość

Pisze kolejny raz poniwaz moja krytyka nie spodobała się i moje przemyślenia zostały usuniete.Trzeba jasno powiedzieć w Piastowie nie przybyły noewe tereny zielone. Nie nazywamy pospiesznie sadzonych roslinek terenami zielonymi. Obserwowałam jak to Panstwo robią.Na balkonie jestem bardziej przygotowana jak sadze kwiatki.To kosztowała dużo ...projekt zrobiony przez Firmę i nasadzenia roslinek. Te biedne roslinki muszą byc pielęgnowane aby się przyjęły.O Wartości Tej Inwestycji Informowano Na Tym Portalu. Nie pamiętam ale 2 miliony czy więcej.

Ziołowa Marysia

Nie lepiej zwiększyć ruch przez Wojska Polskiego , Tysiąclecia i Piłsudskiego. Drzew dosadzić bo mało w czasie większych ulew się przewaliło. Dobrze że nikogo nie uszkodziło. Jeszcze wyłączyć prąd i wodę i bedzie średniowiecze. Ja to proszę o tę obwodnicę. Niech auta pojadą obrzeżem Piastowa i będzie super. A i jeszcze połóżcie jakiś bruk na Sułkowskiego bo już nie mogę słuchać jak im źle i nieruchomości strasznie im tanieją

Wojciech P.

Totalna niegospodarność. Powinna zająć się tym tematem prokuratura. Zniszczono drzewa na rzecz krzaków. Ograniczono dostęp do korzystania z zieleni przez mieszkańców.

Gość

Na ładną trawkę ludzie by przyszli z dziećmi odpoczywać, a tak to zostanie tylko ławka i bruk. Kurcze jakie się urządzało zabawy w parku przy 2, boisko tętniło życiem od rana do wieczora, podchody po terenie straży, plebani, okolicznych łąkach w sadku przy Podmiejskiej i w każdym rejonie Piastowa dzieciaki się nie nudziły, nikt nie gonił i nie krzyczał, nie zabraniał nawet dzierżawy z drzew. Dzisiaj wszystko pozamykane na kłódki, zaorane, poniszczone i bez żadnej przyszłości dla młodych. Najlepiej to krzaczki posadzić za 3,3 miliona zł. żeby wyp....... po zimie, bo nikt nie przykryje takiej ilości zieleniny, ale utylizacje przeprowadzi pewnie już nowa władza.

Gość

Watts ap nie gadaj bzdur, jedno wycięte drzewo tontyle co 1,5 tys nowo posadzonych. Na razie żadnych drzewi zero tzw. Małej architektury. Tylko zdechnięte krzaczki.

Gospodarz

Poprawa środowiska:) a ludzie już zbierają syf do palenia w piecach. Ciekawe czy władza wie gdzie są składowane ościeżnice, ramy okien czy płyty meblowe do ogrzewania domów. Fajnie jak na rynku jest porządek, ale za ładnym ogrodzeniem totalny syf.

Gośćwer

A kiedy cywilizacja dojdzie do Piłsudskiego w stronę Piasta? Ścieżki rowerowe lub chociaż pożądany chodnik

TOM_w_PASKI

Z porównań, których dokonują przyrodnicy wynika, że jeden duży buk produkuje tyle tlenu ile ok. 1700 10-letnich jego sadzonek. – Powierzchnia listowia tego dużego drzewa jest dopiero równoważona przez ok. 1700 10-letnich małych buków. To duże drzewa tak naprawdę są więc potrzebne w miastach, a nie ich małe sadzonki . Stąd też ważne jest aby w miarę możliwość leczyć stare drzewa, albo nawet je przesadzać, bo i takie możliwości techniczne istnieją. https://www.tvp.info/30752507/rola-drzew-w-miescie-duzy-buk-produkuje-tyle-tlenu-co-17-tys-malych-bukow

Gość

Od początku było wiadomo, że teolog (jak samo wykształcenie wskazuje), to żaden orzeł. Ale była nadzieja, że jako wieloletni członek rady miejskiej i mieszkaniec Piastowa przynajmniej co nieco rozumie potrzeby mieszkańców. I nawet jeśli fajerwerków nie będzie, to przynajmniej niczego nie schrzani. Tymczasem ostatni rok to kompletna demolka i spalona ziemia. A upór przy budowie obwodnicy to dodatkowo dowód, że facet jest kompletnie niesamodzielny w swoich decyzjach i całkowicie uzależniony od swojego środowiska, bez którego nie istnieje.

Gość

Jak zwykle Piastowiaki plują jadem, na wszystko, czyli bez zmian. Kolejny burmistrz powinien leżeć do góry brzuchem i nic nie robić to się lud Piastowski nie będzie miał czego czepiać.

Czas_na_CBA

https://www.tvp.info/30752507/rola-drzew-w-miescie-duzy-buk-produkuje-tyle-tlenu-co-17-tys-malych-bukow

Pio

Wycina jąć zdrowe drzewa nasadzajac krzaczki które już ulegly wyschnięciu

Gość

Jakie zmiany.Jakie nowe tereny zielone. Jakie ? Pytam . Jedynie ta mala solnkowa mini wieża to cos nowego.Tak,to jedynie nasadzenia małych roslinek. Życzę by się przyjęły. Bo tak to mam jedno w głowie....znowu nieprzemyślane bzdurki.Mieszkancy proszą od lat Basen i co...cisza To by było rzeczywiście zauważone i pożyteczne. Tak to mam wątpliwości wielkie.

Rodowity

Jeszcze tylko obwodnica dla tirów przez oginskiego i Piastów będzie oazą sielanka i spokoju dla dzieci i starszych.

popaprańcy

Jakie zazielenianie? Zamiast rewitalizacji doszło degradacji zieleni miejskiej. W parku obok MOKu wycieli piękne drzewa, zniszczyli trawę. Nasadzili jakieś krzaczki i nawieźli tony kory. Nawali korę do parku liściastego, kiedy już dzieci na przyrodzie uczą się, że kora zakwasza glebę, a tego nie lubią drzewa liściaste. Za taką "rewitalizację" to powinno się zdrowo "zrewitalizować" tych, którzy to zaakceptowali i obciążyć kosztami przywrócenia w parku stanu poprzedniego.

Gość jutta

po wielokroć tak-zielony Piastów -to nam złagodzi nastroje-tak trzymać|||||||||

Pluskwa

Więcej zielonej przestrzeni w Piastowie super, ale czekam jeszcze na piękna nawierzchnie na całej ulicy Sułkowskiego a nie tylko na niektórych jej kawałkach

Piastun

Ciekawe kto będzie liście sprzątał z tych krzaczków? I co z tego zostanie po zimie? Na razie w kurzu obwodnicy i huku samolotów zadłużeniowe geszefty kwitną ;-)

Watts ap

Poprawa jakości po przez posadzenie krzewów,zaiste nowum ,a że przy okazji wycieli stare drzewa to nic ,tak dla przypomnienia za jedno wycięte drzewo trzeba zasadzić około 5 drzewek,by spełniały podobną rolę jak dorosłe drzewo,a w planach jeszcze obwodnica biegnąca przez miasto,bloki buduje się na każdym wolnym skrawku,pomimo że mieszkam tu już 46 lat ,stwierdzam że miasto powoli nie nadaje się do mieszkania

Gość

Niech ktoś zgarnia ten Piastów albo Pruszków albo Warszawa bo tu pomyłka goni pomyłkę. Drzewa tną potem krzaki sadza. Ścieżki rowerowe robią A dobre chodniki niszczą by pieszych pozabijac

aha

Dobrze to wygląda na papierze, ale jak ktoś idzie po PST to może się przerazić jakością wykonania niektórych prac tzn kiedyś w danym miejscu był trawnik, który usunięto by w połowie to miejsce obsadzić krzewami (gdzie 1/3 z nich uschła) pozostała miejsce po trawniku zarosło wysokimi chwastami, poniszczone chodniki od ciężkiego sprzętu, zbyt blisko posadzone siebie rośliny gdzie przynajmniej połowa z nich nie będzie miała szansy nigdy urosnąć bo zostanie zagłuszona przez inne oraz momentami bez sensowny wybór roślinności np: na jednym z odcinków Orzeszkowej zasadzono jakieś trawy? czy coś które zapewne nie przetrwają zimy a to co przetrwa będzie rozrastało się na chodnik

Gość

Więcej zieleni przez wycinanie drzew. Nowatorska metoda teologiczna.

Gość

tyle pieniędzy na krzaczki gdzie będzie wylęgarnia kleszczy, byłaby przyzwoita trawa też było by ładnie, a jakie teraz będą koszty rocznego utrzymania i pielęgnacji tych krzaczków. To jest trochę chory pomysł. Poziom estetyki obecnej władzy jest rodem z czasów komuny, brakuje tylko jeszcze malowania na zielono roślinek aby udawały świeżość, ale również dobrze mogły być sztuczne. Przez zimę to wszystko ulegnie zniszczeniu a na wiosnę okaże się, że pozostaną tylko suche badyle. Wolałbym wysiać 4 mld ziarenek trawy, to tak dla statystyki.

Gość

Powoli Piastów nam pięknieje, mnie się co raz bardziej tutaj podoba :) żeby jeszcze te drogi i chodniki wyremontować...

Gość

Że co?? Pani Aniu... No proszę.. Szuplewski takie rzeczy do Portalu opowiada? Zieleń to została zniszczona w Piastowie. Zaczęło się wczesną wiosną od wycinania drzew wzdłuż Wojska Polskiego, pod ścieżkę rowerową, która okazała się jednym wielkim bublem. Za chwilkę pieniądze przyznane na rewitalizację zieleni w Piastowie zostają wydawane beznadziejnie i aby szybko, aby do wyborów wydać wszystko. W parkach się drzewa piękne i zdrowe wycina i na ich miejsca sadzi się krzaki. Nawet rów melioracyjny w parku między Hallera a al.Krakowską obsadzają. Mało tego, górkę dla dzieci przy kortach też obsadzili krzakami. Beznadzieja totalna. To jest właśnie tak, jak nie robi się kompletnie nic przez całą kadencję, próbuje się jednak dobrze robić przy okazji Powiatowi i firmie prywatnej ( Panattoni - obwodnica) bo tam są jakieś korzyści........., a na ostatnie pół roku kadencji, tuż przed wyborami, robi się wszystko na raz bez jakiegokolwiek pomyślunku. Szuplewski nawet nie opiniuje tych projektów. On nie ma o estetyce zielonego pojęcia. Parki w Piastowie zostały zniszczone i zakrzaczone.

7.przykazanie

Daj kamienia !!

TOM_w_PASKI

„Duży buk produkuje tyle tlenu, co 1,7 tys. małych buków” Produkują tlen, nawilżają i oczyszczają powietrze, ułatwiają retencjonowanie wody i obniżają temperaturę w czasie upałów – drzewa, czyli „zielona infrastruktura”, poza estetyczną, pełni w mieście wiele ważnych funkcji. Jednak, jak mówi PAP dr Dominik Drzazga z UŁ, w miastach potrzebne są duże drzewa, a nie ich sadzonki. zapraszam na stronę https://www.tvp.info/30752507/rola-drzew-w-miescie-duzy-buk-produkuje-tyle-tlenu-co-17-tys-malych-bukow TAK NAS WYKAŃCZA NASZ WÓDZ KTÓRE NA SIŁĘ SZUKA SPOSOBU NA WYDANIE PIENIĘDZY UNIJNYCH WYCINA DUŻE DRZEWA A SADZI KRZACZKI I SIĘ TYM SZCZYCI

Piastowianin

Szkoda, że nielegalnie wycięli kilkudziesięcioletnie drzewa wzdłuż Al. Wojska Polskiego.