27° Niedziela
19 Sierpnia


Archiwum

Wiele ulic zakwalifikowanych do przebudowy

Grodziski magistrat zaszalał z ogłaszaniem przetargów na wydatki związane z drogami. Planowana jest przebudowa kilkunastu ulic. Jednak najpierw trzeba wykonać dokumentacje projektowe.

Na tę chwilę grodziski urząd poszukuje wykonawcy, który zajmie się wykonaniem dokumentacji kosztorysowo-projektowej poszczególnych dróg zlokalizowanych na terenie gminy. Wybrano kilkanaście ulic, które zostaną przebudowane lub wybudowane od nowa. A przypomnijmy, że około tydzień temu informowaliśmy o planach gminy Grodzisk Mazowiecki w związku z utwardzeniem nawierzchni wielu innych dróg.

Zatem, które z ulic przejdą metamorfozę? Przetarg na projekty dotyczy ul.: Dębowej, gen. D. Chłapowskiego, F. Wielopolskiego, gen. A. Kosińskiego, gen. I. Prądzyńskiego, gen. J. Sowińskiego, kanc. J. Ossolińskiego, Lipowej, Cegielnianej, Siennej, Jordanowickiej, Piaskowej oraz Okrężnej.

W zakres prac wejdzie nie tylko wykonanie samej nawierzchni, ale także wybudowanie odwodnienia i oświetlenia ulicznego na każdej z dróg. Według zapisów w dokumentach projekty mają być gotowe w maksymalnie 300 dni od dnia podpisania umowy z wykonawcą.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 6

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

mieszkaniec ;-)

Trochę ludzie komentujący nie rozumieją, że nie robi się dróg które prowadzą do 4 domów czy gospodarstw. By droga była zrobiona muszą być spełnione pewne warunki. Jeśli mamy sporo domów, segmentów itp, jest duża ilość użytkowników to wtedy drogę można zrobić bo opłaci się to i jej utrzymanie. Dla drogi na której ruch jest mały nie można tego zrobić bo jest to widziane jako zła inwestycja i strata dla gminy. Jeśli 1000 rodzin mieszka w danej okolicy a w innej 100 to komu bardziej potrzeba dobrej drogi? Wiadomo że większości. Jak za parę lat liczba rodzin w mniejszej okolicy wzrośnie to tam też będzie droga zrobiona. Tak jak kiedyś nie było szlabanów na przejazdach ale zwiększyła się liczba ludzi i są wtedy inne wymogi - powstały szlabany. Jak budujemy dom to nie zaczynamy od dachu, idziemy po kolei. I tak samo z drogami. Nie zrobimy na wsi dobrej drogi bo nie ma tam kanalizacji, gazu, kanałów burzowych więc do czego mają się podpiąć? Czy zrobić a za 2 lata przekopywać by rury kłaść? Dlatego jeśli np remontowany będzie teraz obszar Grodziska obok Opyp to za pewne potem będzie można zrobić Opypy, itd.

Gość

Wybory za pasem, to dokumentacje projektowe powstają błyskawicznie. Nie są zbyt kosztowne. Ciekawe, czy ktoś policzył ile kosztuje wykonanie tych wszystkich projektów. Pewnie cały budżet na najbliższe 50 lat.

Gość

Grodziski magistrat oszalał nie zaszalał ;-)

tez z Opyp

Pod którego to radnego co to ma sie utrzymać na stołku? Nasze ulice polegly na obietnicach . Ciekaweile to kilometrów tych ulic, bo po nazwach to duzo Okręzna juz po metamorfozie i znowu?Cos ta wyliczanka zafałszowana chyba

brwinowianin

A TO ZAPRASZAMY DO BRWINOWA NA ULICĘ PRUSZKOWSKĄ :)! Są tam progi zwalniające co 100 metrów, a droga tak dziurawa że te progi... - są najrówniejszym elementem tej drogi :))!!

Gość

Pięknie. A gdzie te zapomniane OPYPY ? My też płacimy podatki, my też nie chcemy błota. Kiedy będą drogi w Opypach takie jak po innych wsiach ?