13° Poniedziałek
25 Czerwca

Wt

Śr

Czw

Pią


mat. prasowe

Wielka dziura w ziemi, czyli Park of Poland w budowie

Największy park wodny w Europie powstaje pod Mszczonowem. Budowa Park of Poland wystartowała w tym roku. Sprawdzamy co się dzieje na ternie inwestycji.

Park of Poland to miejsce tworzone z myślą o dobrej zabawi  i wypoczynku. W pierwszym etapie budowy we wsi Wręcza pod Mszczonowem ma powstać gigantyczny aquapark – Suntago Wodny Świat. Aqapark będzie miał powierzchnię 67 tys. m kw. Dziennie ma przyjmować nawet 15tys. osób! Jedną z ciekawostek jest fakt, że goście będą mogli poczuć się jak w tropikach. Na terenie aquaparku będzie aż 700 prawdziwych palm.

Suntago Wodny Świat ma być gotowy w 2018 roku. Nie dziwi więc fakt, że plac budowy dziś przypomina... wielką dziurę w ziemi. Obecnie na terenie inwestycji trwają prace ziemne. Jak podkreśla sam inwestor roboty polegają na kopaniu i wywożeniu ziemi. Najgłębszy punkt wykopu ma 6,9 m głębokości, za to powierzchnia całego wykopu to uwaga... 17 000 mkw. Prace ziemne potrwają jeszcze kilka miesięcy i nie prędko ujrzymy tu cokolwiek co będzie przypominać aquapark.

Poniżej zamieszczamy filmy z terenu budowy Park of Poland.
 


Anna Sołtysiak
anna.soltysiak@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 8

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

jak się popatrzy na ten film, to powstaje wrażenie, że tymi trzema koparkami i czterema wywrotkami prace będą jeszcze długo prowadzone.

Gość

Inż. rolnik z PGR jest mistrzem w obiecywaniu. Od ponad 20 lat obiecuje obwodnicę W Grodzisku Maz - jak nie było tak nie...... Specjalista od parków jeden w Książenicach M. Jaksona, drugi w Kłudnie. Ten ostatni skończył się licytacją gruntów sądzie. Pan Bur mistrz ogłosił, że znowu będzie się ubiegał o stolec dla siebie. Wierni poddani i ci na garnuszku zrobią wszystko aby PSL nadal rządził Grodziskiem. Wielu wierzących nie zauważa, że wszystkie imprezy czy inwestycje są czynione z pieniędzy podatników. Gawiedż się cieszy , że burmistrz im zrobił, lub zrobi. Oto ciemnota nad ciemnotami w mieście gazetowej przyszłości.

StawikPiast

W Pruszkowie krematorium działa od wielu lat na Gąsinie przy cmentarzu, więc nie budują a wybudowali.

Głos

Co z terenami,które zostały wykupione pod budowę parku rozrywki pod Grodziskiem?

Gość

Jeszcze żaden aquapark ani inny wonderland w tych okolicach się nie udał. Pod Grodziskiem budują spalarnię śmieci, w Pruszkowie krematorium dla Warszawy, a we Wręczy będzie składowisko odpadów radioaktywnych dla Niemców. Frajerzy polaczki

Rysiek

no i ruszyło. A grodziskie huczne otwarcie zakończyło się fiaskiem. Jednak co inwestor to inwestor

radek wpr

Glupota PiSowska! To mam teraz z Pruszkowa do Mszczonowa na basen jezdzic? Porazka! Lepiej bylo tor Formuly1 pobudowac!

rado wpr

Dla mnie pomylka to budowac. Lepiej basen kryty i tor F1 !