17° Poniedziałek
15 Października

Wt

Śr

Czw

Pią

Sob

Maciej Bochnowski

Wielka wigilia miejska w Milanówku

17 grudnia zostanie zamknięta ulica Warszawska w Milanówku. To z powodu organizacji wigilii dla mieszkańców. Sprawdźcie co znalazło się w harmonogramie wydarzenia.

Nie będzie to jednak zwykła wigilia, a jak zapowiada milanowski magistrat, świąteczne miasteczko pełne niespodzianek. – Zaczniemy już od godz. 11:30 programem dla najmłodszych. W Sali Starego Kina przy ul. Piłsudskiego jako pierwsze wystąpią przedszkolaki z Przedszkola pod dębowym listkiem. Zaraz po nich scenę wypełni świąteczna scenografia Teatru Szafa Kultury. Tym sposobem wprowadzimy dzieci w klimat wydarzeń z ulicy Warszawskiej, gdzie o godz. 12:00 na scenie głównej ruszą zabawy animacyjne ze śnieżynkami, szczudlarzami i kolędnikami. Tuż obok do swojej chatki zaprosi Mikołaj, gdzie nie tylko będzie można otrzymać upominek, ale także wziąć udział w warsztatach lub zabawach manualnych. Nieopodal domku Mikołaja znajdować się będzie żywa szopka, fotobudka, świetlna bombka i wielka, przystrojona choinka – czytamy na stronie Milanówka.

Ale to nie wszystko. Kolędnicy z podstawówki nr 2 będą poruszać się ulicami wraz z artystami z zaprzyjaźnionej grupy wiejskich grajków. Dodatkowo pojawią się drewniane domki, z których szefowie kuchni będą serwować wigilijne potrawy. Nie zabraknie kiermaszu rękodzieła i wyrobów oferowanych przez mieszkańców Milanówka.

Jednak najważniejszym punktem będzie ten o godz. 14.00, czyli spotkanie integracyjne mieszkańców, podzielenie się opłatkiem i złożenie sobie życzeń. – Na scenie pojawią się kolędnicy z Kapeli Janusz Prusinowski TRIO, w specjalnym programie wystąpi młodzież oraz Mianowska Orkiestra Dęta. Nie zabraknie ważnego dla wszystkich przekazania światełka pokoju. Całość wydarzenia zamknie spektakl grupy T-Art., która wystąpi na scenie w Starym Kinie – informuje miasto-ogród.

Harmonogram umieszczono na plakacie:


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 7

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Zaje....ste to wasze centrum handlowe. zróbcie promocję na końcówki serii z wólki kosowskiej.

ROBERT G.

Jak dla mnie to tylko w programie to gówno i kapcie. Brakuje mi potancówki na,, dechach" u Strażaków. OŁ JEEEE

Gość

jak zwykle tydzień przed albo tydzień po Wigilii. A w dzień 24.12 siedzą i płaczą

Gościu

Za chytre baby wystarczy nasza Pani/pani Burmistrz heehułe

Gość

A pojawi się chytra baba z grodziska?

Gościu

No to jak zacznie padać, to na Warszawskiej.....

Gość

Ciągle jest wciskana ciemnota ludziom. Jak wiadomo wigilia jest 24 grudnia. Jak takie wydarzenie można nazywać wigilią? Nazwa piknik przed świąteczny była by adekwatna.