27° Niedziela
22 Lipca

Pon

Wt

ŚrMaciej Bochnowski

Wiemy kiedy otworzą CKiS!

Otwarcie nowego budynku pruszkowskiego CKiS coraz bliżej. Właśnie poznaliśmy datę planowanego otwarcia obiektu, więc można już zacząć odliczanie!

Nowy budynek Centrum Kultury i Sportu od początku wzbudza zainteresowanie mieszkańców. Wiadomo, jakie instytucje będą w nim działać, i wiadomo, jak wygląda z zewnątrz. Wnętrza poznaliśmy jednak jedynie na zdjęciach. Dlatego wiele osób z niecierpliwością czeka na otwarcie nowego obiektu, by na własne oczy zobaczyć, jak prezentuje się w środku.

CKiS oficjalnie swoje podwoje otworzy 9 czerwca. Mieszkańcy już mogą szykować się na świetną zabawę, bo wielkiemu otwarciu będzie towarzyszyć impreza. Co prawda nie znamy jeszcze szczegółów, bo harmonogram wydarzenia jest nadal opracowywany, ale wiemy, że celem wydarzenia będzie zaprezentowanie możliwości i wielofunkcyjności Centrum. Wnętrza wszystkich obiektów będą otwarte dla mieszkańców. Sama impreza, z uwagi na duże zainteresowanie i wielkość kompleksu, będzie miała charakter plenerowy. Wszystkie planowane atrakcje będą bezpłatne dla odwiedzających.

Dla mieszkańców mamy jednak dobrą informację. Samo centrum zacznie funkcjonować nieco wcześniej,  jeszcze nie w pełnym spektrum, ale w wybranych zakresach. Zachęcamy do śledzenia naszego portalu, o wydarzeniach w CKiS będziemy informować na bieżąco.


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmdia.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 46

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Kondygnacje, lub dwie niżej. Dokładnie w parku.

Gość

Krzewy są kondygnacje niżej ale ty wolisz nadal pisać nie prawdę.

Gość

Bardzo ładne są te ogrody na dachu. A nie, zmienili plan i postawili rury zamiast krzewów i drzew, kogoś tu oszukali. Nie tak to miało wyglądać.

Edyta

Podobno oficjalna (poszerzona) nowa nazwa ośrodka CKiS - będzie brzmiała: "Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie imienia hrabiego Antoniego Potulickiego". Dobrze się stało, bo na taką nazwę było zapotrzebowanie społeczne a hrabia Antoni Potulicki dobrze zasłużył się do rozwoju Pruszkowa a jako taki stanowi wzór człowieka godnego szacunku i naśladowania.

Inż

Wentylatorium. Dach z najtańszych blaszanych i bijących po oczach elementów. Co za zły smak.

Gość

Na razie jedyni którzy kręcą to kolesie z PiS’u w Pruszkowie. Ale to już wkrótce się skończy ten warszawsko-wolominsko-pruszkowski układ.

Gość

Z dzisiejszej gazetki widze ze jednak cos sie bedzie tam działo - szok

Gość

Niezłe wałki kręcą. Zmienili nazwę na Centrum Kurzeli i Starzyńskiego? Ile to lat Janek ogląda koryto od środka? 20? Czy może więcej? Spróbuję w tym poście dokonać pewnego podsumowania. Najpierw 20 lat nierobienia nic. No poza tymi zrywami przed wyborami. Załatwić jakieś spektakularne "otwarcie" w przeddzień wyborów, to sposób działania pana JS. Mam nadzieję, że to już koniec ich działalności i spółdzielnia zostanie rozwiązana. Ale jest problem, jak na razie jedyną siłą poza układem jest PIS. A tych już nie trawię po prostu programowo. Więc albo coś nowego się znajdzie, najlepiej z terenu byłoby fajnie. A teraz z powrotem do Centrum Dziedzictwa, znaczy CKiS. Wiadomo, że taki budynek jest potrzebny już od wielu lat i samego faktu powstania nie krytykuję, natomiast krytykują obrzydliwą i przytłaczającą bryłą tego budynku - za to zdecydowanie co najmniej nadroda pocieszenia w konkursie makabryła.

Gość

Działka pod MOKiem została zwrócona właścicielowi i miasto ma guzik do gadania. Zresztą i tak powstanie tam kolejne osiedle dla przyjezdnych gastarbeiterów, dodam tylko że stacja paliw nie będzie dominującym obiektem w tym rejonie miasta.

Gość

a tam, biedolicie. Wreszcie coś wybudowali, będzie się coś działo. A stary dom kultury straszył w tym blokowisku. Budynek, jakby pokolorować w te kolorowe paski również od strony ulicy to by już taki brzydki nie był.

Gość

Kompromitację to zaliczyli lokalni działacze związani z PiS Pruszków ktorzy nieudolnie próbują obrzydzić ten budynek nie tylko mieszkańcom Pruszkowa ale posuneli się dalej, plują w swoje miasto zgłaszając budynek go do tytułu Makabryły. Ale po ustawie warszawskiej i votum separatum do opinii mieszkańców Pruszkowa - wcale mnie takie działanie nie dziwi!

Gość

Na zdjeciu po prawej stronie przy tym pieknym blaszanym wentylatorze widzimy wejscie do metra. W ogole fajne wentylatory na dachu, dobrze, ze sa tak bardzo widoczne, lubie wentylatory.

Gość

Budynek MOK trzeba rozebrać jak najszybciej. Naprawdę nie wierzę w to że ktoś napisał że z tej perspektywy wygląda ładnie - BRAWO! Niech Pani/Pan uważa żeby nie zostaćz a chwilę zlinczowną osobą przez hejterów którzy wkładają wszystkie siły (nieudolnie) w to żeby obrzydzić ten budynek.

Gosciu

Idzcie na otwarcie, bo to ostatnia szansa, żeby tam wejść bez wykupienia karnetu;-)

Gość

Jeśli o repertuarze kulturalno-sportowym będą decydowali leśne dziadki z Kraszewskiego, nie wróżę niczego dobrego temu obiektowi. W Pruszkowie wszystko jest na opak. Wszędzie indziej najpierw jest oferta i konkretny plan na funkcjonowania takiej instytucji, na końcu są mury, u nas na odwrót, najpierw postawmy sobie potworka za 70 baniek a potem zastanawiajmy się co tam zorganizujemy i dla kogo. Dla miejskich instytucji typu Kamyk i Pruszkowiacy wystarczyłby dwa razy mniejszy obiekt, ale nasza władza od lat cierpi na megalomanię i przerost formy nad treścią, w końcu nie oni za to płacą a podatnicy, rodzinkę i pociotków trzeba gdzieś zainstalować na ewentualność odsunięcia od koryta. Po kilku latach chcę zobaczyć jakie obiekt będzie generował koszty, na zyski raczej nie ma co liczyć. Swoją drogą nieźle się chłopaki z Kraszewskiego nagimnastykowali by wybrnąć z kompromitacji związanej z Makabryłą. Sprytnie zmienili nazwę obiektu żeby wstydu sobie nie robić i nakazali kadrowanie budynku z drugiej strony. Teraz gdy ktoś zamiejscowy będzie chciał zobaczyć ten zaszczytny budynek, CDK na mapie miasta nie znajdzie :).

Gość

Czekam na wypełnienie treścią tej średnio udanej formy. Przynajmniej zdjęcie zostało tym razem porządnie zrobione.

Gość

Zmienili nazwę, ale skandal fiu fiu do prokuratury napiszcie hehe sympatyków i członków pewnej formacji politycznej żartobliwie nazywanej prawo i sprawiedliwosc żal ściska pewną cześć ciała, bo powiat przez całą kadencję za wiele nie zadziałał... Może i budynek nie jest piękny, ale o gustach się nie dyskutuje. Ważne, że wreszcie pruszkowskie instytucje kultury będą miały normalne warunki

Głos

@Gość 2018.03.29 18:17 zburzą i postawią blok,dla przyszłych pokoleń... :)

Gość

Na odchodne Strazynskiego- CZUJ CZUJ CZUWAJ

Gość z drogówki

A już ktoś wymyślił jak stamtąd wyjechać w kierunku Pruszkowa nie łamiąc przepisów ???

Gość

ale was Starzyński rozegrał - jak dzieci

Gość

Ciekaw jestem co zrobią ze starym Domem Kultury. Na pewno zburzą, tak jak inne relikty pruszkowskiej historii (by je wymienić miejsca by zabrakło). Kultura naszych decydentów zezwala na takie działania, tylko co pozostanie z historycznych miejsc Pruszkowa naszym następcom ?

Gość

CKiS - Centrum Kurzeli i Starzyńskiego :D :D :D

Gość

Poprzednia nazwa była zbyt pompatyczna, teraz jest swojsko CKiS czyli Centrum Kurzeli i Starzyńskiego

Gość

pomijając terminy, to akurat z tej perspektywy wygląda dość ładnie

srabag

POzdrowienia dla syna "cudotwórcy".

Inżynier z miasta

Panie Janie, a skąd przywiezione pieniądze w formie podatków na ten obiekt ? U Pana roboty we wsi nima, a w tym centrum to chyba tylko rodzina, bo składałem CV i odpowiedź że wszystkie miejsca zajęte fachowcami najwyższej klasy. Można prosić o kryteria przyjęć ?

Konieczny

Centrum Dziedzictwa Kulturowego (CDK) przemianowano na Centrum Kultury i Sportu (CKiS) żeby wybrnąć z twarzą z nazwy - Teraz to będzie Centrum Kurzeli i Starzyńskiego :) Jak zaczynali budowę to pisałem że stawiają sobie pomnik - i co ? Miałem rację!

koleś

Z tą Makabryłą to niezła (pozytywna) reklama na całą Polskę wyszła, gratuluję zgłaszającym.

Gość

Przez wiele lat głównym ośrodkiem kulturalnym Pruszkowa był KAMYK. Jak to wygląda wszyscy wiemy - obrzydliwy, obdrapany peerelowski klocek usytuowany w centrum miasta, przy głównej drodze przelotowej. Świetna wizytówka Pruszkowa czyż nie? Ale absolutnie nikomu to nie przeszkadzało, zero narzekań, zero postulatów by coś z tym zrobić, wszystko było ok. A teraz jak w Pruszkowie powstaje jedyny w swoim rodzaju nowoczesny obiekt, który w założeniu ma stanowić centrum kulturalno-rekreacyjne miasta to nagle wielki hejt, krytyka, wyśmiewanie i w ogóle fala negatywnych komentarzy. Dlatego każdy doskonale wie, że 90% to wpisy ludzi wynajętych przez przeciwników Starzyńskiego i SPP, którzy mają ból pewnej części ciała, że coś władzom miasta się udało. Pozostałe 10% to malkontenci nie patrzący perspektywicznie i nie znający realiów zarządzania miastem.

Gość

Miłej zabawy wszystkim życzę :)

Gość

słyszycie jak się gotuje :))))

Gość 789

Niech zdrajcy na imprezę otwarcia nie przychodzą, bo ich szlag trafi

Gość

A waskie gardło dalej nieprzejezdne ...

Gość

O nazwę zmienili, nie ma się już do czego przy.....

Gość

zdrajcy Pruszkowa już lamentują, łakomy kąsek ten Pruszków co? nie to co Kobyłka buahahahah

Gość

Murek bardzo krzywy. Byle jak zrobiony.

Marek J.

Mam obawy że to Centrum Kultury będzie bardziej odwiedzane głównie przez osoby chcące skorzystać z aerobik lub klubu fitness. Zobaczymy po dłuższym funkcjonowaniu obiektu co będzie miał do zaoferowania

Gość

A ja mimo odtrąbienia sukcesu chciałbym dowiedzieć się w jaki sposób powstała spółka zarządzająca obiektem i kto dokonał jej wyboru.

haha

uuuuuuu, a miało być otwarcie na Nowy Rok. Dla uściślenia - 2018. Zresztą wobec ogromu atrakcji jakie proponuje Titanic to i tak niczego nie zmienia...

Gość

Ale tego roku

Gość

czy tylko ja widzę że ten murek jest krzywy????

Gość

"CKiS oficjalnie swoje podwoje otworzy 9 czerwca. " to ile trwała budowa (żeby dociągnąć do wyborów)? o tym się dziennikarze nie zająkną

Gość

no tak. po raz pierwszy użycie nowej nazwy - dotąd było dziedzictwo kulturowe. jak znam życie zmiana wiąże się pewnie z faktem nieotrzymania dofinansowania unijnego. Ale dla WPR24 to nie jest ciekawy temat. Podobnie jak odejście po kilkudziesięciu latach prezesa PSM, o którym nasi lokalni.... dziennikarze? nie zająknęli się nawet za ważniejsze uważając prace porządkowe w parku.

Gość

Czyżby Centrum Dziedzictwa Kulturowego przemianowali na Centrum Kultury i Sportu? Widocznie ekipa Niedasia doszła do wniosku że dziedzictwa w Pruszkowie nie ma, no bo i jakie dziedzictwo, pola uprawne i folwarki i fabryki pozakładane przez semickich fabrykantów, do tego za dużo w tym budynku tej metalurgicznej spuścizny i należy postawić na sport. To już na kolej nie stawiamy? A zapomniałem, kolej remontują...

Gość

A to już zmienili nazwę? Z CDK na CKiS? Przecież poprzednia nazwa bardziej pasowała do tego molocha