28° Czwartek
20 Września

Pią

Sob
Anna Zwolińska

Wiemy kto obsłuży bezpłatne linie autobusowe

Z lekkim poślizgiem, ale się udało. Grodzisk Mazowiecki wybrał przewoźnika, który będzie obsługiwał bezpłatne linie autobusowe BM i BK – to PKS Grodzisk Mazowiecki.

Niebawem w Grodzisku Mazowieckim zaczną działać dwie nowe linie autobusowe. Lina BK ma obsłużyć połączenie miedzy Osiedlem Kopernika a dworcem PKP. Natomiast linia BM będzie kursować na szlaku Dworzec PKP – Adamowizna – Makówka – Dworzec PKP. Obie linie mają kursować w godzinach porannego i popołudniowego szczytu między 6.00 a 8.00 oraz między 16.00 a 19.00. Linia BM ma kursować co 15 minut, a BK co 10 min.

Autobusami obu linii będzie można podróżować bezpłatnie. Według grodziskich włodarzy takie rozwiązanie sprawi, że mieszkańcy do stacji PKP będą dojeżdżać autobusami, a nie własnymi samochodami. Zwłaszcza, że od rozpoczęcia remontu na podmiejskiej linii kolejowej wiele osób z Grodziska i okolic do stacji PKP dociera swoim autem co generuje ogromne problemy z parkowaniem w centrum miasta. 

Poszukiwania przewoźników, którzy mieliby obsłużyć obie linie ruszyły już w lutym, a autobusy na grodziskie drogi miały wyjechać w marcu. Tak się jednak nie stało. Powód? Cena jaką zaproponował PKS Grodzisk Mazowiecki (jedyny oferent) była zbyt wysoka. Przetarg powtórzono i co najważniejsze udało się go rozstrzygnąć. Linie BK i BM obsłuży... PKS Grodzisk Mazowiecki, który zainkasuje za to przeszło 750 tys. zł. 

Kiedy autobusy zaczną kursować po ulicach Grodziska? Najprawdopodobniej na przełomie kwietnia i maja. Mieszkańcy nie powinni się jednak mocno przywiązywać do tych połączeń, bowiem linie mają być obsługiwane tylko do końca roku.

Rozklad obu linii jest dostępny tutaj.


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 3

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Żeby się nie okazało że szybciej z kopernika będzie można dojść na pieszo zanim autobus dojedzie do stacji.

Gość

pks grodzisk mazowiecki- no niesamowite, nikt się tego nie spodziewał...

Wyborca

A w listopadzie wybory