27° Niedziela
22 Lipca

Pon

Wt

Śrmazovia.pl

Willa Millera i piastowskie targowisko do remontu

Blisko 5,5 mln zł otrzyma Piastów na rewitalizację Willi Millera wraz z otaczającym ją parkiem. To jednak nie wszystko. Część środków z tej puli piastowscy włodarze przeznaczą na przebudowę targowiska miejskiego.

W poniedziałek (26 marca) burmistrz Piastowa Grzegorz Szuplewski i Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego podpisali umowę na dofinansowanie wspomnianych inwestycji. Kompleksowy remont i modernizacja Willi Millera wraz z otaczającym parkiem i przebudową terenu targowiska pochłonie 6,1 mln zł z czego blisko 5,5 mln zł będzie pochodzić z dofinansowania. 

Zabytkowa Willa Millera przejdzie gruntowny remont i stanie się miejscem dostępnym dla wszystkich mieszkańców. – Rewitalizacja tego obiektu i terenów otaczających pozwoli udostępnić nowoczesna siedzibę dla hufca ZHP. W Willi Millera znajdzie się też miejsce na filię biblioteki publicznej, a także na miejsce spotkań dla seniorów – mówi Grzegorz Szuplewski, burmistrz Piastowa. – Ruszamy niezwłocznie z pracami i mam nadzieje, że w ciągu kilkunastu miesięcy ten obiekt nabierze takiego oblicza, jakiego wszyscy oczekujemy – dodaje. 

To jednak nie wszystko. Planowana jest również modernizacja piastowskiego targowiska w rejonie ulicy Lwowskiej i al. Krakowskiej. Chodzi o remont nawierzchni wzdłuż pawilonów, placów postojowych , budowę odwodnienia i przebudowę parkingu. Planowana jest też wycinka części drzew. Ich miejsce zajmą nowe okazy. 


Anna Zwolińska
anna,zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 29

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

ks

kropidłem po łbie tego belzebuba, trzeba uwolnić miasto od tej mafii......

Gość

twarzyczka i spojrzenie typowego Judasza !!!!!

Gość

mam nadzieję, że te drzewa są nie tylko stare ale i spróchniałe. w wielu miejscach Piastowa wycięto drzewa! O zgrozo. mam nadzieję, że w końcu zostanie zainicjowana inicjatywa sadzenia a nie wycinania drzew.

Gąbka

Karramba...

as

paczcie jak te oczka śmieją się do tej forsy, oj chyba starczy aby dożyć z rodzinką do emerytury...

Gość

Pan szuplewski naczelny drwal Piastowa

Gość

A pro po targowiska to władze miasta już odkupiły część prywatną targowiska (tą ogrodzoną) za niezłą kasę a pozyskany teren pójdzie pod Biedronkę

popaprańcy

Jak łatwo kacykom wydaje się nie swoje miliony złotych. Tu 5 mln na remont budynku, a kto im zabroni, jak i tak nie wydają ze swoich? Gdyby miał ze swoich remontować, to pewnie miliona by nie wydał, a miałby budynek wyremontowany jak się patrzy.

Darek

Do 14 kwietnia trzeba złożyć wnioski do wojewody po duuuże środki, datacje na budowę dróģ gminnych i powiatowych, więc UM PIASTÓW CZAS NAJWYŻSZY SIĘGNAĆ DORACJE NA POPRAWĘ W KOŃCU DRÓG W NASZYM PIASYOWIE, ORAZ NA BUDOWĘ DRÒG POWIATOWYCH, CZAS A JEST DUŻO DO ZROBIENIA W NASZYM MIEŚCIE. RZĄD PRZEZNACZYŁ DODATKOWE ŚRODKI, WIĘCEJ O PRAWIE 48 MLN. ZŁ.! WIĘC SIĘ RUSZCIE I W KOŃCU ZROBCIE TEN PIASTÓW, TĄ GMINĘ JAK POTRZEBA!!!

Gość

Kurczę Szuplewski wygląda jak pan Burns z The Simpsons

@łoś

Łosie czyli Trolle mają jak zwykle problem z czytaniem i zrozumieniem artykułów.... To są absolwenci szkół podstawowych ukończonych późnym popołudniem i wieczorem ... Pocą się i troją by zamieści swoje wypociny typu my wiemy SWOJE !!! Które tak naprawdę nic nie wnoszą, bo są jak odgrzewana zupa, która nadaję się tylko do kibelka ....

ks

Rabe, cóż za spojrzenie spode łba, 30% od 5,5 mln, oj będzie czym się dzielić ........

Piastowiak

Ponad 5 mln zł na remont Willi Millera? Czyste wariactwo. W tej kwocie to można wybudować z dwie piękne wille. Od razu widać, że ktoś nieźle na tym zarobi.

Gość9

No proszę jak się Miiler ustawił. Wyremontuja mu wille za darmo.

Gościówa

@Gość 2018.03.27 11:51 Nie skorzystałeś z okazji by siedzieć cicho to odpowiedz na pytanie. Certyfikat „Samorządowy Lider Edukacji 2017” dla Piastowa ile kosztował ?

@Gość 11:53

Gościu wspaniały ksywa "rafałek" przecież ty żyjesz w permanentnym opluwaniem poprzedniej władzy, przedszkole jest i funkcjonuje od 2013r., a pozostałe przytyki nie mają nic do rzeczy nie obciążały miasta niebotycznymi zobowiązaniami spłata których będzie sięgać 2029r.

Vendetta

Czyli co? Następna wycinka drzew w ramach rewitalizacji parku przy willi millera ?bo w Piastowie tną gdzie i jak popadnie ,

Gość

ten to ma szczęście, ale to jest początek nowej perspektywy finansowej 2015-2020, a PiS rozdaje dofinansowania z programów UE bo sam nie potrafi ich skonsumować, ale miasto i tak będzie zadłużone na koniec 2018r. na 33 mln zł, a nic nie będzie skończone za tej kadencji ........

Gość

Po treści niektórych komentarzy widać, że ze swoich ciemnych nor już wypełza poprzednia, przegrana ekipa. Zawsze gotowi, by coś opluć albo zmarginalizować. Za to oni odnosili same sukcesy: wojna podjazdowa z Ożarowem o fragment ich gminy, piękne występy w telewizji z chowaniem się po krzakach, usiłowanie likwidacji piastowskich szkół oraz oczywiście zawierzenie Piastowa Niepokalanemu Sercu Maryi. Cała Polska z nas się śmiała. A, no i jeszcze wygrany konkurs na "modernizację" przedszkola, którego regulamin mówił, że wystarczy zapłacić, żeby dostać statuetkę, kategorię się wymyśli. Ano właśnie, jeszcze przedszkole z klocków do tego. A więc sezon na opluwanie uważamy za otwarty.

Piastun

Za fundusze unijne dla Szuplewskiego czerwona kamienica, a dla mieszkańców Piastowa pruszkowska obwodnica ;-)

r.p.

Jeżeli wykorzystają projekt remontu Will Millera który wykonał za swojej kadencji burmistrz Kubicki to może z tego coś będzie bo Szuplewski pierwotnie proponował przedszkole niespełniające norm budowlanych dla tego typu placówek, powodzenia.

Gość

No troche miasto ładnieje.

Powtórka z rozrywki

Władza się ruszyła w roku wyborczym, stary numer Naszego Piastowa, tak zawsze było za kadencji Brzezińskiego a Szuplewski go naśladuje i pewnie skończy jak jego "nauczyciel".

TOM_w_PASKI

słynne parkuj i jedz na ulicy Hallera to dopiero pokaz wyciągania Unijnych pieniędzy poszerzono ulicę zrobiono miejsca dla ludzi przyjeżdzających na targ w środy i soboty ciekawe jak ruszy kolej jak pasażerowie odczują te udogodnienie

TOM_w_PASKI

ciekawe ile i kto będzie zwracał za źle wykorzystane środki Unijne

Dolejlama

Nie przepadam za tą władzą, ale muszę im przyznać że wreszcie ktoś ruszył skutecznie tyłek po środki unijne.

SUŁKOWSKIEGO

A kiedy ulica Sułkowskiego!?

Dr. Huckenbush

Wreszcie!!!!

mmmmm

Nareszcie coś się ruszyło i zrobią coś z tym ohydnym "targowiskiem" może róbmy wybory samorządowe, co 2 lata :)