°


Pixabay

Wiosna zbliża się wielkimi krokami

Nareszcie synoptycy mają dla nas dobre informacje, przynajmniej jeśli chodzi o temperatury. W weekend prognozuje się nawet do 10 stopni Celsjusza! Ale nie obejdzie się bez minusów...

Zdecydowana większość osób ma już dosyć zimy. Wpatrzeni w okna z tęsknotą wypatrujemy cieplejszych dni. Trudno się przecież temu dziwić, bo jak długo musimy znosić ziąb i mroźne powietrze? Ale już wkrótce kreski na termometrach powinny utrzymywać się na liczbach składających się z dwóch cyfr.

W czwartek, czyli już jutro synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują maksymalną temperaturę wynoszącą 8 stopni Celsjusza. Jednak w nocy nadal może spaść do minus 1 stopnia. Piątek będzie podobny, a w sobotę nieznacznie cieplej. Natomiast niedziela ma rozpocząć ciepłe dni. Według prognoz słupki na termometrach pokażą w dzień 10 stopni Celsjusza, a w nocy minimalnie 6 stopni. A w ciągu kolejnych kilkunastu dni temperatury będą rosnąć.

Ciśnienie będzie utrzymywać się na poziomie 995 hPa. W niedzielę i poniedziałek nieco spadnie, do wartości ok. 980 hPa. Minusem zapowiadanym w zajawce będą przelotne opady deszczu i niestety brak słońca z uwagi na ciągłe zachmurzenie. Jednak czy ten minus przyćmiewa plus związany z wyższymi temperaturami? Naszym zdaniem, nie. Zwłaszcza, że już 20 marca powitamy pierwszy dzień wiosny!


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 2

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Poznacie nadejście wiosny... po psich goovnach

Gość

Proponuję w Pruszkowie wiosną zrobić "mini parki" nowe nasadzenia drzew. Wystarczy juź bloków.