°


Nadwiślański Oddział Straży Granicznej

Wiózł w samochodzie 12,5 kg kokainy

Do zatrzymania mężczyzny przewożącego w mercedesie kokainę doszło 26 sierpnia na autostradzie A2. Sprawą zajmują się funkcjonariusze z nadwiślańskiego oraz nadbużańskiego oddziału straży granicznej wraz z warszawską prokuraturą.

Zdarzenie miało miejsce na terenie powiatu pruszkowskiego. Zatrzymany mężczyzna to Grigorij L., obywatel Litwy. – Funkcjonariusze straży granicznej zatrzymali mężczyznę na autostradzie A2. Mogę tylko dodać, że na odcinku od bramek w Brwinowie do węzła Konotopa – powiedział nam mjr Krzysztof Grzech z referatu prasowego Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej. 

Prokuratura przedstawiła Grigorijowi L. zarzut przewozu środków odurzających w postaci kokainy przez terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Jak poinformowała straż graniczna łączna waga kokainy wyniosła 12,5 kg. 

– Podejrzany przewoził kokainę o rynkowej wartości około 5 milionów złotych samochodem osobowym marki Mercedes w specjalnie skonstruowanych do przemytu skrytkach – poinformował mjr Krzysztof Grzech.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 8

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

w krajach azjatyckich za posiadanie dużych ilości rozstrzeliwują na miejscu. za handlowanie śmiercią tylko więzienie? no bez jaj panowie !

brwinowianin

ciekawe kto im dał cynk?

Gościu

Ewidentnie ktos go sprzedał. Wpadł drobny kurier z walizką koksu, a duzy ładunek w tym czasie dotarł do celu...

Gość poniedzialkowy

Ta a w tym samym czasie kolo nosa przejechalo 5ton tego samego towaru a wszyscy skupili sie na wystawionej plotce. Co wy filmow nie ogladacie?

zatroskany o zastras

Zastraszany to ty jesteś biedny chory na głowę człowiek widzę szkoda mi cie bardzo nie wychodz z domu siedź i oglądaj tv lepiej ci to na zdrowie wyjdzie pozdrawiam i życzę poprawy zdrowia

zastraszany

Bo w Mercedesie to często jakies bandziory, pamiętacie czym wozila sie smietanka Pruszkowa, Ożarowa i innych wiosek te 20 lat temu. Jak jak widzę facetow w garniturach w Mercu to zawsze trzymam odległość żeby mi nie wyskoczył ze spluwa albo nie wywiozl w bagazniku do jakiejś rudery w lesie bo zle na niego spojrzales albo cos

Gość

Czy to jest wiadomość z naszego regionu ? Czy WPR 24 brakuje tematów z naszego podwórka ?

Gość

Pruszków nie będzie miał co wąchać