27° Sobota
21 Lipca

Nie

Pon

Wt

Śr


wizualizacja/Estiudo Lamela Arquitect

Wizualizacja ośrodka Legii w Książenicach

Podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy została przedstawiona animacja 3D ośrodka Legii Warszawa, który ma powstać na pograniczu Urszulina i Książenic. Zobaczcie jak prezentuje się obiekt!

O budowie Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa na terenie gminy Grodzisk Mazowiecki mówi się od dawna. Półtora roku temu władze klubu i przedstawiciele samorządu podpisali umowę w tej sprawie. Na pograniczy Urszulina i Książenic ma powstać obiekt, którym Legia będzie mogła chwalić się w Europie. Kompleks badawczo-rozwojowy połączony z ośrodkiem treningowo-szkolnym, ogólnodostępna strefa rekreacyjno-sportowa, pełnowymiarowe boisko o sztucznej nawierzchni oraz mały stadion – tak w skrócie ma prezentować się ośrodek mistrza Polski.

Akademia ma służyć kształtowaniu młodych piłkarzy, ale z bazy będą również korzystać zawodnicy pierwszej drużyny. Na budowę ośrodka Legia otrzymała dofinansowanie z ministerstwa sportu w wysokości 15 mln zł. 

Tymczasem podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy zaprezentowano animację 3D przedstawiającą obiekt. Teraz każdy może wybrać się w podróż po akademii i ocenić planowaną inwestycję warszawskiej klubu. Wiadomo jak będzie wyglądał ośrodek, teraz czas na budowę. Akademia ma zostać oddana do użytku na przełomie 2018/2019 roku.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 8

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Polska do bogaty kraj - zamiast zboża - będzie boisko i szkoła dla piłkarzy.

kibic

ale kogo chcą kształcić, takie fajtłapy jak obecnie? W Europie nic nie potrafią wygrać...

Gość

Oto gospodarka miasta przyszłości

Radek

Szkoda ze Osrodek nie jest w Pruszkowie!

Gość

Akademia Piłkarska Legii Warszawa ma być kompleksem badawczo-rozwojowym połączony z ośrodkiem treningowo-szkolnym. Czyli co? Mają tam badać czy ktoś ma talent? Czy też to ma być wylęgarnia młodych talentów, która z niedojdy zrobi Messiego lub Ronaldo? Co tam ma być właściwie? Czy ktoś wie?

As

Jak Legia ma kase niech inwestuje. Mam nadzieje, że nasze podatki na to nie pójda.

Adas

Piekna sprawa! Bravo Legio

Gość

Jeszcze się budowa nie zaczęła a już termin oddania podają na przełom roku 2018/2019. Niezłe tempo będą tam mieli:).