29° Środa
20 Czerwca

Czw

Pią

Sob

Nie


pixabay.com

Włamywacz zatrzymany przez pruszkowskich policjantów

W ręce mundurowych z Pruszkowa wpadł 38-latek podejrzewany o włamania do samochodów. Mężczyzna wybijał szyby w pojazdach, a potem kradł z nich pozostawione tam przedmioty.

Do serii takich zdarzeń doszło w styczniu tego roku na terenie całego Pruszkowa. – W styczniu 2017 na terenie Pruszkowa doszło do kilku włamań do samochodów. Sprawca wybijał szyby, w zaparkowanych pojazdach za następnie kradł z nich pozostawione tam przedmioty. Jego łupem padły między innymi telefon komórkowy oraz tablet – informuje asp. Karolina Kańka z Komendy Powiatowej Policju w Pruszkowie.

Okradanie aut to nie jedyny występek zatrzymanego. – W wyniku pracy operacyjnej policjanci ustalili, że sprawcą tych włamań jest 38-letni mieszkaniec Pruszkowa. Po zatrzymaniu mężczyzny, podczas przeszukania   jego mieszkania, kryminalni ujawnili między innymi   skradzione rzeczy w tym telefon komórkowy i tablet, a także środki odurzające w postaci amfetaminy i marihuany – dodaje przedstawicielka pruszkowskiej jednostki.

Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy oraz dwa zarzuty posiadania środków odurzających. Przyznał się do wszystkich czynów i dobrowolnie poddał karze. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.


Ewelina Latosek
ewelina.latosek@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 9

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

do kamieniołomów dziada

Gość

przecież w więzieniach siedzi najwierniejszy elektorat PO http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/glosowanie-za-kratami-wiezniowie-za-komorowskim,545473.html

Gość 1

Nie podali kary bo może ta kara budzi większy wstyd niż te włamania...

Gość

I właśnie dla tego nie chcę was w stolicy.

Gość

skoro w recydywie to pewnie 3 miesiące w zawiasach broń boże więcej :P

Tylko PO

W więzieniu by nie zapracował PIS za poprzedniej kadencji zlikwidował większość przyzakładowych, zakładów pracy dla skazanych , jedynie prace społeczne!

Gość

Ale jakiej karze dobrowolnie się poddał to już nie napisali. Tylko maksymalny wymiar. Ile chce dostać, rok zawieszony na rok, czy może jeszcze mniej?

pio

Obciąć mu rękę

Gość

W więzieniu powinien zapracować na siebie