°


pixabay

Włamywacze w Piastowie? Mieszkańcy ostrzegają

Z jednego z domów przy ul. Dworcowej w Piastowie skradziono biżuterię. Mieszkańcy ostrzegają się nawzajem w internecie przed włamywaczami.

Złodzieje stosują różne metody, aby dokonać kradzieży. Jedni pod osłoną nocy stosują tzw. metodę na śpiocha, inni bacznie obserwują obiekt swoich zainteresowań i czekają na właściwy moment, aby niepostrzeżenie dostać się do środka.

W miniony weekend w jednym z domów w Piastowie skradziono biżuterię. Ślad po włamywaczach urwał się. – Z jednego z domów przy ul. Dworcowej skradziono biżuterię – mówi nam asp. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie. – 7 stycznia około godz. 20.40 mężczyzna na swojej posesji zastał kobietę w sportowym stroju. Właściciel został potraktowany gazem łzawiącym. Kobieta uciekła – dodaje.

Mieszkańcy Piastowa ostrzegają się nawzajem przed złodziejami. Podają, że wśród grupy włamywaczy znajduje się kobieta w wieku 25-30 lat. Każda informacja na temat złodziei może okazać się cenna w rozwiązaniu sprawy. – Wszystkich, którzy zauważyli w pobliżu ul. Dworcowej podejrzane osoby, prosimy o kontakt. Nadal szukamy sprawców kradzieży – podaje asp. Kańka. 

Policja zaleca szczególne środki ostrożności. Przede wszystkim należy zamykać drzwi, okna, a także furtki i nie pozostawiać cennych rzeczy w widocznych miejscach.  – Jeżeli w pobliżu naszego domu bądź na ulicy widzimy osoby zachowujące się w podejrzany sposób, należy zawiadomić o tym fakcie policję – radzi rzecznik pruszkowskiej policji.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 36

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

SMERF

Najwięcej patologii i włamań to na ul.Wysockiego w Piastowie - zresztą dawny rewir gangu Mutantów

Gość

Do Gościa 2017.01.12 09:28 : Piszesz o tych z Wołomina...."Niektórzy z nich" pracują w UM :-))

waldeczek

Podobno w Piastowie odkryto kopalnię mefedronu , złoża są dosyć obszerne i zasobne , sięgają swym zasięgiem aż do Błonia gdzie lokalni " górnicy " nie muszą już aż tak ciężko pracować .

Babcia

Zgwałcono babcię, pobito psa, przemyt ręczników do RPA. To wszystko dzieje się w Piastowie.

Gość

W Piastowie nie lubią kolorowych. Ostatnio jednego murzyna wytarzali w śniegu.

Reto

W Piastowie jak jakiś obcy się znajdzie pod blokiem to nie ma wybacz, już ma pisde pod okiem.

Denis

Piastowscy mefedroniarze przeczesują domy i mieszkania w poszukiwaniu kosztowności! Po osiedlach wolno suną samochody wypełnione cyganami, wpatrzonymi łakomo w okna piastowskich mieszkań! Wszędzie pełno przestępców z Ukrainy! Narkotykowe gangi i patologia! Piastów to zdechłe miasto!

narodowiec

Cały ten okrągłostołowy układ trzeba wysłać na śmietnik historii. Dopiero wtedy może się zrobi w Polsce normalnie. A tak to 8 lat doili kasę jedni złodzieje z PO, a teraz nastąpiła "drobna zamiana" i drudzy z PiS się pousadzali na stołkach i robią to samo tylko w mniejszej skali. Wszystkich won!

Gość

Jak Wołomin pozbył się PiS-owkiej mafii, całe towarzystwo przeniosło się do Pruszkowa i Piastowa. Od dawna już nie było tyle przedziwnych zdarzeń co teraz, aż strach co będzie dalej. PiS terroryzuje region i Polskę, to trzeba skończyć i dać odpór szaleństwu raz na zawsze.

Pażol

Do Piastowa przyjeżdzają ćpuny z całego powiatu po świetnej jakości mefedron! Śpiewają już o tym piosenki na yt!

Gośćolo

Do gościa z 10.51. Jak suka matka która go powiła ani wymiar sprawiedliwości nie nauczył szacunku do cudzej własności to ja taki element nauczyłem lewarkiem! Powinien być za to wdzięczny bo może i z uczczerbkiem na zdrowiu ale na ludzi wyjdzie.

Gość

Mefedron pokrywa całe miasto Piastów.

Pikpok

Chcemy porządnej nawierzchni na SUŁKOWSKIEGO

Głos

Piastów ,mefedronowa mekka...Nie ma co się dziwić że że taka sytuacja,a będzie jeszcze gorzej!

GOŚĆA

Do Gośćolo-szkoda, że złodziej nie poszedł na policję, zobaczyłbyś w więzieniu, jak on się czuł jak się nad nim we dwóch!!! znęcaliście, nie masz się czym chwalić !!! Strata kolegi, gdyby coś Mu ukradł w ten garażu, nie jest adekwatna do tej jaką Wy mu wyrządziliście. Zastanów się człowieku co piszesz.

Gośćolo

do: Gość 2017.01.10 23:13 Może i ma uszczerbek na zrowiu, ale więcej już nie ukradnie!

Gość

Piastów ma dobrą passę na tym portalu...co jedna informacja to "milsza"....tu sie zapalił śmietnik, tam samochód, kogoś pobili, do kogoś się włamali....a talib dalej opowiada o swoich planach na przyszłość...a "rządzi" już 2 lata......

Gość

Do gościa z 19:56 - a kim ty jesteś żeby policjantom wyznaczać na ile mogą stać i gdzie? I co ty w ogóle wiesz o pracy policjanta, żeby takie zdecydowane osądy wydawać? Do gość z 16:29 - ale jesteś kozak. We dwóch okładać lewarkiem złodzieja. Ciekawe co byś zrobił jak byś go poważnie uszkodził :))) on by dostał zawiasy, albo odsiedziałby rok czy dwa. A ty buliłbyś odszkodowania może po dziś dzień za uszczerbek na zdrowiu. Brawo ty :))))

Gość

Z relacji dziewczyny, która opisała zdarzenie na fb wynika, że do spotkania ze złodziejką doszło około godz. 20.00, a nie 20.40. O 20.40 to chyba już radiowóz był.

Gość

Z Zalewskiego to może być prawda, kiedyś przechodząc Godebskiego widziałem zaparkowany w tej uliczce radiowóz. Uliczka rzadko uczęszczana, wąska, krótka (na długość zaledwie dwóch posesji, więc nie ma tam żadnych bram wjazdowych), a ogrodzenia z obu stron zarośnięte żywopłotem, można zatem rzec, że to dobra miejscówka na drzemkę. Co innego (związanego z wykonywaniem obowiązków służbowych) mieliby tam robić? Raz, góra dwa razy, może im się zdarzyć taki krótki postój, że zatrzymają się tam na przykład w celu dokończenia w spokoju wypełniania jakichś papierów związanych z pracą w terenie, protokołów tudzież innych dokumentów (bo kto wie, czego tam jeszcze), ale nie częściej i nie na dłuższy czas...

Miećka

Jeszcze się taki nie urodził co by był z Piastowa i niczego nie ukradł!

Gośćolo

Ja na szczęście potrafię zadbać o bezpieczeństwo swojego domu. Jako dygresję wrzucę fakt z mojej przeszłości, kiedy to nakryliśmy złodzieja na gorącym u kolegi w garażu. Zamknęliśmy drzwi i do rana okładaliśmy koleżkę. Wcześniej każąc mu się rozebrać go gołego i co chwila strasząc ,że zostanie zgwałcony. Wielki figo fago z Pruszkowa a sikał pod siebie. Mój koszt to dwie butelki wódki wypite na rozgrzewkę i złamany na plecach złodzieja lewarek. Jakoś do tej pory złodziej nie poskarżył się Policji na nasze metody wychowawcze. Polecam, to działa.

jan

dalej pobłażajmy złodziejom to będzie jeszcze gorzej . Tylko odrąbywanie rąk może tu pomóc ! trzeba skończyć ze źle rozumianym humanitaryzmem i zacząć karać tych..... , chyba podludzie będzie dobrym określeniem !

Gość

Każdy policjant ma prawo do przerwy (w ciągu 12 godzin jest to 40 minut, chyba że są trudne warunki pogodowe to godzinę) w czasie której może spać, jeść kebaba czy chinola, siedzieć w parku i słuchać ćwierkania ptaszków czy też oglądać film na komórce w radiowozie. Nikomu nic do tego. W praktyce złapanie na gorącym uczynku włamywacza (bądź to w mieszkaniu bądź uciekającego bezpośrednio po włamie) jest czymś na granicy cudu, bo policjantów jest zwyczajnie za mało w stosunku do ilości zgłoszeń. Pośrednio jest to wina samych ludzi, którzy np. przez kilkanaście lat nie umieli wychować dziecka a teraz olaboga! Policja ratunku! Ludzie nie potrafią sami rozwiązywać swoich problemów i kierować swoim życiem i z każdą pierdołą dzwonią na Policję a potem efekty są takie jak widać. I tak teoretyczna szansa na złapanie przestępcy na gorącym uczynku spada do zera bo patrole jeżdżą i zajmują się głupotami.

Gość

jak śpią to wszystko jedno pod czyim domem

Zenek

W Piastowie jest taka mała uliczka Zalewskiego. Tam często stoi radiowóz w celu odpoczynku załogi. Policjanci śpią wewnątrz wozu. To ok. 300 m od komisariatu na ul. Popiełuszki oraz ok. 200 m. od domu pana burmistrza.

P.

do Gość z 11:06 - w takim razie proponuje ci "zmienić zawód" i zasilić szeregi polskiej policji a wtedy bedziesz mógł służyć narodowi 24 godziny na dobę tak jak wg ciebie być powinno bo to takie proste przecież. denerwują mnie tacy mądrale co Gucio się znają a komentują, twój poprzednik ma pojęcie o czym pisze, pisze jaka jest prawda, ludzie bzdurami policji dupe zwracają a potem mają pretensje że policji nie było akurat tam gdzie kradli. po drugie to policjanci nie pełnią służby w komisariacie tylko w terenie oprócz dyżurnego ale on ma inne zadania - to nie uwięziona księżniczka która w oknie wygląda księcia (w tym przypadku zlodzieja)!!!!!!!!

Gośćy

w piastowie kradzieże i wlamania to nic nowego, wielokrotnie bywały takie sytuacje chociażby w blokach przy ulicy wysockiego

Gość

do Gościa, jak się jest policjantem od 8:00 do 16:00 to się na nic nie ma czasu, zasłanianie się wymówkami o braku "NIE/mocy" to typowe dla obecnej policji, kto tego nie rozumie i nie umie, jak śp. Andrzej Struj niech zmieni zawód, amen

Gość

Policja w Piastowie to wystawia mandaty jak się wraca ze sklepu z piwem. Zamkniętym. Za usiłowanie spożycia. Dlatego jak widzę że włamują się do samochodu na osiedlu to wracam spokojnie przed telewizor. Nie będą sobie statystyk nabijać, niech sami szukają winnych.

Gość

Okradziono kilkadziesiąt mieszkań i ludzi na Ogińskiego. Uważajcie!

Gość

Do Bartosza z 9:55 - co robi Policja? Otóż Policja w Piastowie (podobnie jak każda inna) jeździ na głupie interwencje. A to rodzice kłócą się z dzieckiem, a to żona męża do mieszkania złośliwie nie wpuszcza, a to w Tesco ktoś ukradnie batonika, ewentualnie na ławeczce na osiedlu siedzi młodzież i drze ryja. W sumie jest tego tyle, że policjanci często nie mają czasu załatwić potrzeb fizjologicznych, a wy jeszcze byście chcieli by patrolowali miasto, łapali na gorącym uczynku włamywaczy i prewencyjnie byli wszędzie. Oczywiście poza pomiarami prędkości, bo tego Policja robić nie powinna, bo to nie ma nic wspólnego z bezpieczeństwem tylko jest to nabijanie pieniędzy na 500+ (często powtarzane argumenty).

Bartosz

Przecież tuż obok jest komisariat Policji. Pytam się co robi Policja? Czy czasem sen nie znużył Policjantów podczas gdy złodzieje rozpanoszyli się na dobre? Dlaczego środki z moich podatków przeznaczone na utrzymanie Policji są marnowane?

mariola

Obcinać ręce za kradzież. Zacząć od paluchów. Grozi im 5lat( w zawiasach ) dlatego każdy u siebie w domu powinien być uzbrojony i mieć możliwość neutralizacji insekta. A jakby to było dziecko z astmą lub staruszka i dostała by gazem? Policja jadąc do zgłoszenia włącza sygnały żeby nikogo nie zastać na miejscu

Gość

W Piastowie to nic nowego tam mieszkają albo ćpuny albo złodzieje od dawnych czasów

Gość

Skończy się jak zawsze.. jakiś włamywacz trafi przypadkiem na właściciela z siekierą, który rozwiąże problem.... a reszta bohaterów nogi za pas....