13° Poniedziałek
25 Czerwca

Wt

Śr

Czw

Pią


pruszkow.pl

Włodarze gmin z listem do mieszkańców w sprawie odwołanych referendów

4 czerwca w wielu gminach naszego regionu miały odbyć się referenda w sprawie „wielkiej Warszawy”. W Pruszkowie, Grodzisku, Michałowicach, Brwinowie i Milanówku głosowanie odwołano, a włodarze gmin tłumaczą tę decyzję w specjalnym liście do mieszkańców.

O zamieszaniu, jakie wywołało wycofanie z Sejmu kontrowersyjnego projektu o ustroju m. st. Warszawy informowaliśmy naszych czytelników na bieżąco. Podobnie jak o decyzjach rad gmin, które po tym jak „wielka Warszawa” w proponowanym dotąd kształcie trafiła do kosza, zdecydowały się na rezygnację z referendów w tej sprawie.

Choć o motywach tego kroku radni i włodarze mówili już także na naszych łamach, to przypominają je jeszcze raz we wspólnym liście do mieszkańców. – W styczniu grupa posłów PiS zgłosiła projekt ustawy, zgodnie z którym znaczna część decyzji dotyczących inwestycji czy planowania przestrzennego przeniesiona zostałaby z gmin do „centrali” w Warszawie, w tym także decyzje dotyczące remontów i modernizacji dróg powiatowych. Ze względu na wagę proponowanych rozwiązań dla wszystkich mieszkańców naszych gmin kilka tygodni temu wraz z radnymi podjęliśmy decyzje o przeprowadzeniu referendów – przypominają przedstawiciele władz Pruszkowa, Grodziska, Milanówka, Michałowic, Brwinowa i Błonia.

– Podnoszone przez nas argumenty jak i jednoznaczny oraz powszechny sprzeciw mieszkańców naszych gmin sprawiły, że posłowie wnioskodawcy wycofali z Sejmu kontrowersyjny projekt ustawy o utworzeniu tzw. mega Warszawy. Dlatego też wobec zaistniałej sytuacji rezygnujemy z przeprowadzania referednów. Podejmując tę decyzję chcielibyśmy wszystkim Państwu w całego serca podziękować za tak wspaniałą postawę, wsparcie oraz wolę obrony niezależności działania naszych małych ojczyzn – czytamy w liście.

I dalej: – Równocześnie deklarujemy Państwu, że w przypadku gdyby koncepcja włączenia naszych gmin do miasta stołecznego Warszawy jako metropolitalnej jednostki samorządu terytorialnego powróciła, będziemy wnioskowali do radnych, aby wszyscy nasi mieszkańcy mogli wypowiedzieć się w tej sprawie.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 38

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Oczywiście że będę pracował dokoąd mi zdrowie pozwoli i tobie też tego życzę - dużo zdrowia.

vester rex

a ten znowu swoje, on wie najlepiej, ,,Polacy chcą,,, znowu ten bełkot, a pracuj sobie gościu nawet do śmierci, co nas obchodzi twoje trucie

Gość

Niech Polacy sami pracują do kiedy chcą. Co ma kurdę Stalin do wieku emerytalnego? Znowu ten bełkot? Fakt jest jeden - ludzie żyją dziś dłużej i chcą dłużej pracować. I w czym jest problem? Są tacy co całe życie nie przepracują ani jednego dnia i dobrze im się na socjalu żyje. Jak będę miał swoją firmę i będę miał 80 lat to kto mi zabroni pracować?

Gość Polak

Czytam i oczom nie wierzę, że są tacy którzy żądają aby Polak pracował do śmierci. Stalin zabronił Polakom skorzystać z planu Marszala, więc Polak za "śledzia" odbudowywał domy i fabryki przy pomocy łopaty. Efektem pracy ponad siły była niska żywotność Polaków, szczególnie mężczyzn. Ogromne opóżnienie gospodarcze (brak narzędzi) spowodowało, że następne pokolenie ma zniszczone zdrowie i tacy mają pracować do końca życia ? Praca tych pokoleń została sprzedana za 30% wartości przez dawną nomenklaturę, a to były ich renty i emerytury. Może te słowa piszą ci których rodzice należeli do nomenklatury tzw. umysłowej, więc oni nie musieli pruć żył. Zawiść i głupota to nasza choroba narodowa która skończyła się rozbiorem Polski. Nadal aktualne jest powiedzenie, że Polak polaka w łyżce wody utopi. Czy rozbici wewnętrznie jesteśmy silni czy słabi ? Komu zależy na naszej słabości- wrogom czy przyjaciołom ? A może zależy wam na ponownym odzyskiwaniu wolności przez 123 lata ?

Gość

PO przegrała wybory bo była partią bierną nie wprowadziła żadnej znaczącej reformy. Zabranie środków z OFE też nie mogę im zapomnieć ale to co się dzieje dziś - to jest chory koszmar. Czym różni się zabieranie środków z OFE od nacjonalizacji za którą wszyscy musimy zapłacić? Albo dopłata do 500 +,przecież to są pieniądze podatników a nie polityków. Reforma szkolnictwa, reforma służby zdrowia - kpina. Czy wiecie że reforma służby zdrowia spowodowała wypowiedzenie umowy najmu lecznicom na Drzymały? To jest dobra zmiana - na zasadzie teraz My? Co to ma wspólnego z Polakami i budowaniem silnej Polski?

Emeryt

Komentatorzy - popietający wyższy wiek emertalny to bezmózgowcy!

Gość

A gdzie starosta Gołaś popierał Sasinowe dzieło likwidacji samorządu Pruszkowa a teraz będzie przez partię i wielkiego naczelnika wyznaczony na prezydenta Pruszkowa. Mysli ,że jak zrobi parę imprezek dla ludu to mu zapomną

Gość

do Gość 2017.05.22 14:35 to właśnie przez podwyższeniu wieku emerytalnego i zabraniu środków z ofe, platforma przegrala wybory w 2015 r. a sondaż jest taki; http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/532961,zdecydowana-wiekszosc-polakow-za-obnizka-wieku-emerytalnego-najnowszy-sondaz.html (oraz drugi; http://serwisy.gazetaprawna.pl/emerytury-i-renty/artykuly/975743,sondaz-o-obnizeniu-wieku-emerytalnego.html

Gość

szkoda na was strzępić ryja jak ujął to stonoga

Gość

Serio? To wytłumacz mi fakt że tyle osób w wieku ewmerytalnym nadal jest czynnych zawodowo? Może Polsat robił badania nie w tej grupie w której powinien. Widzisz chcieć a iść to jest spora różnica - jakby ciebie ktoś zapytał czy nie chcesz zarabiać 10 000 zł jak Misiewicz to co byś odpowiedział - że nie chcesz? Brak pieniędzy na wypłaty ewemrytalne jest pokłosiem działań jeszcze z przed zmian ustrojowych ale wg PIS w Polsce komunizm upadł w 2015 roku - kłamcy. Chcesz pieniędzy to weź się za KRUS i składki a nie skracaj wiek pracy ludziom którzy chcą pracować i mróź wiek kiedy dzieci mogą iść do szkoły.

Gość

do gość2017.05.22 10:22 gościu najwięcej komuchów i bylych ubeków to siedzi w platformie, http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2016-12-09/kukiz-opublikowal-liste-pzpr-owcow-i-wspolpracownikow-sb-platformy-obywatelskiej/

Gość

do Gość 2017.05.22 10:04 kłamiesz gościu na bezczela, ludzie wcale nie chcą dłużej pracować, i była o tym nawet mowa we wczorajszych wiadomościach Polsatu o 18.50, ponad 80 procent ludzi, chce iść na emeryturę w wieku 60 dla kobiet i 65 dla mężczyzn, Chyba, ze uznasz Polsat za organ PIS, ale u was to wszystko możliwe. Z czego im zapłacisz?, pyatsz, wystarczy nie kraść, jak robiła to kiedyś platforma, jakoś ruszył przemysł stoczniowy i reszta gospodarki, a nie jak dawniej wszystko nierentowne i najlepiej sprzedać to obcym za przysłowiową zlotowke; ci idioci z platformy sprzedali nawet ,,Polskie Nagrania,, za śmieszną kwotę 8 mln. Nie trzeba szukać wroga w kodzie, bo sami się ośmieszacie i jest tam m.in. płk Mazguła, który stwierdził, ze w stanie wojennym dochowano pewnej kultury.

Gość

W PIS nie ma towarzyszy? Tam pełno komuchów siedzi, którzy dziś liżą stopy prawicowym ludzkim panom bo jak towarzysz Piotrowicz - nie mają wyjścia czyt. nic do staracenia. Prezes wie jak wykorzystywać i manipulować straceńcami.

Gość

I bardzo dobrze że wiek eemrytalny został podniesiony - starsi ludzie chcą pracować i być aktywni jak najdłuzej - dzięki decyzjom PIS w tym roku przybędzie 320 tys uprawnionych do emerytury z czego im to zapłacisz? Chyba z własnej pensji. Jak wiek emerytalny był niższy - nikt się nie garnął na emeryturę zbytnio - a wielokrotnie słyszało się że "dziadek" czas już chyba odpocząć. Jakoś chętnych nie było. Co wy z tym Kod'em - znaleźliście wroga wewnętrznego do straszenia ludzi? Czy kod jest czy go nie ma - ludzie mają dosyć z różnicą taką że PO mieli po 8 latach a PIS już po 3 ech.

Zpora

W PIS - towarzyszy niema , są w ---po --- z tobą na czele głąbie np: tow. Boni itp.

Gość

do Gość 2017.05.21 23:20 dla kogoś kto nie rozumie to bardzo proste, po protestach mieszkańców i przegranych referendach PIS wycofal się z realizacji tego pomysłu, bowiem nie chciał na siłe forsowac ustawy. Co w tym dziwnego? gdyby uchwalili ją na siłe to dopiero byłby wrzask tych kodowców, darcie ryja i w mediach. Natomiast platforma tzw. obywatelska (dobry dowcip, ha ha ) podniosła wiek emerytalny do 67 lat nie licząc się z protestem ludzi i zebranymi podpisami, to samo dotyczyło posyłania 6 latków do szkół. Wtedy to się nazywało ,,demokracja,,

Gość

Czego to towarzysze z PiS'u nie wymyślą żeby przykryć swoje haniebne zachowania od początku tej schizofrenii rozdętej przez Sasina a kończąc na tym bełkocie Wojewody, Starosty radnych PIS szczególnie z Pruszkowa - piewców nowej lepszej zmiany samorządowej. Jak teraz muszą czuć się sponiewierani i jak wielki muszą mieć mętlik w głowie, kiedy po 3 miesiącach hejtu i wydawania publicznych pieniędzy na "konsultacje" "wujek" Wania Sasin wycofał się w podkulonym ogonem z pierwotnych deklaracji i zapewnień tłumacząc się jak uczniak? Nie tylko z tego się wycofali i polegli z kretesem - tak samo wycofali się z dwukadencjności - biedni. I co teraz? Co Gołoś i jego "ekipa" (prawnik, dyrektor biura poselskiego, ochroniarz z hotelu i ta reszta zbieraniny) powie mieszkańcom Pruszkowa? Nie słuchajcie pisowskiej propagandy która położy wszelki nacisk żeby tą hańbę zmyć z własnych twarzy ale nie uda im się to - nawet nie będą w stanie tego pod dywan zamieść.

Zapora

To zdjęcie to kodowcy gm. Michałowice , szkoda że nie zrobili sobie zdjęcia z kijowskim alimenciarzem

Gość

Pruszków według pomysłodawców ustawy miał być nadal Pruszkowem, ale propaganda ekipy Jana Starzyńskiego w bardzo gorliwym wykonaniu Andrzeja Kurzeli przyczyniła się do zakrzyczenia dobrego pomysłu, który zredukowałby rozdętą biurokracje, skoordynował działania dotychczasowych powiatów. Puszczono w obieg głupie plotki o likwidacji Starostwa a tymczasem pomysł był taki, aby nie było Rady Powiatu i Starosty, natomiast urząd miał funkcjonować jak dotychczas. Kompetencje gmin rozszerzyłyby się, ale ekipa Starzyńskiego i Kurzeli głosiła swoją propagandę o Wolnym Pruszkowie. Może jeszcze chcieli ogłosić Pruszków jako niepodległe państewko w obawie przed okupacyjnymi rządami PiS?

Gośćzgaduj -zgadula

Który z tych "orłów" z PGRowskiej obory trafił na salony samorządu ?

Gość

Zwiną tory skończy się kasa z Warszawy. Co nam Pan wtedy zaproponuje Panie Prezydencie ?

Gość

Szuplewski dalej walczy o swoją wspólnotę ;-)

Gość

Patrze jakie imprezy kulturalne organizuje miasto i znalazł się tam jeden zwolennik demokracji z KOD mianowicie aktor Wiktor Zborowski. Wybór władz miejskich jest nieprzypadkowy, polityczny. Trzeba zasilić finansowo totalną opozycję. Na stronie Kamyka nie ma jeszcze tej informacji, ale na miejskiej tak. Więc nadgorliwość ekipy Prezydenta jest tu charakterystyczna w propagowaniu piewców demokracji rodem z KOD a tak naprawdę piewców demokracji ludowej, postkomunistycznej. Na taką reklamę nie może liczyć Jan Pietrzak, Ewa Dałkowska, Anna Chodakowska bo trzeba zapraszać obrońców starej ekipy rządowej. Gdzie był Pan Zborowski jak zamordowano Marka Rosiaka?? Zaraz pewnie odezwą się głosy, że ten komentarz to propaganda, ale ja się nie przejmuje tym faktem bo władze Pruszkowa są zbyt stronnicze.

Gość

Co wymyślą piarowcy PIS i Gołosia . Przecież poparli ten gniot "wujka Sasina"

Gość

Szał ogarnia partyjnych sługusów którzy gotowi są największą głupotę "Wielkiego naczelnika" poprzeć teraz będą się rakiem wycofywać . Coraz bardziej przypominają PZPR

Gość

Wstyd panowie, wstyd. Musicie się tłumaczyć,a ludzie i tak wam nie darują. Odebraliście głos mieszkańcom decydując za nas. Uprawiacie politykę i tyle. Dogadaliście się z PISem, bo boicie się o własne stołki.

Gość

Temu towarzystwu ze zdjęcia trzeba podziękować!!!

Gość

Oj politowania godni na tym zdjęciu. A co tam robi radny Biskupski?

GośćJAN

Trzeci po prawej, to ten co najbardziej się obawiał utraty stołka i wszędzie latał jak kot z pęcherzem i namawiał do protestów przeciw ,,wawie''. A po co ten list ? nie mają na co pieniędzy wydawać ? Mnie drogi nie ma kto zrobić a na pisemka mają.

Gość

Jasio wie że nie ma szansy na koalicje z PiS to próbuje przytulić się do PO. Podobno nawet są w cichej koalicji dzięki nadaktywnosci Kurzeli który podobno widywany był na spotkaniach KODu

Gość

Hahaha a nie mówiłem ze co tydzień temat będzie wracał. Chyba już wszycy widzą że to były działania i referenda polityczne i nie miały nic wspolnego z obroną samorządów. Walczą nie o ojczyznę ale o koryto a wy mieszkańcy byliscie tylko narzędziem w ich rękach....

Gość

Tu chodzi jedynie aby wyborcy podczas wyborów nie zapomnieli o tych twarzach i nazwiskach. Jako mieszkaniec Grodziska powiem tak możecie wsadzić sobie ten list w buty i przestańcie wydawać pieniądze podatników na swoją promocję. Podatnicy oczekują od was pracy nie zaś listów.

Gość

Ja już nie chce tych ludzi w Moim Pruszkowie. Dosyć !!!!!! Czas na zmiany.

Gość

Grodzisk miastem przyszłości ????? W tym mieście wiedza jest złem ściganym i niszczonym. Za przekazywanie wiedzy mieszkańcom która nie zawiera tekstów obrazliwych, członkowie organizacji pozarządowej są stawiani przed miejscowym sądem i skazywani przez młodych sędziów, może weszli w buty po komunistach. Tak naprawdę wygląda PSLowskie miasto przyszłości.

Gość

Słuchajcie, jest afera. Podobno dzisiaj w siedzibie PiS na Kościelnej nie działał internet. Roszkowski cały zapłakany bo dostał target komentarzy na WPR min. 20 dziennie, a tak jest mocno w plecy :/

Piotr

Nie trzeba listu bo to chyba oczywiste. Poza tym listem nas nie informowaliście o podjętej uchwale to i o uchyleniu nie ma potrzeby. To, że dziękujecie za wspaniałą postawę to także oczywiste bo obroniliśmy przynajmiej części z Was wasze stołki. Powiaty prędzej czy później należałoby zlikwidować , co na szczęście nie wiąże się z włączeniem do Wawy. Na listy promujące was ysamych " drodzy" !! samorządowcy szkoda pieniędzy

Gość

Pilnują koryt.

Gość

Już po wielkiej wawie, a oni grzeją temat dalej - czuć wybory. Wpr nie pisz bo nie wiadomo, że to powszechnie ludzie nie chcieli ustawy. Referendum odwołane. Nie można generalizowac, z czego takie wnioski wyciąganie?