24° Wtorek
21 Sierpnia

Śr

Czw

Pią

Sob

Nie

Pon
RED

Wmurowali kamień węgielny pod budynek nowej szkoły

Piątek 25 maja 2018 r. stał się ważną datą w historii Szkoły Podstawowej nr 10 w Pruszkowie. To właśnie dziś odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego.

Przy ul. Pływackiej mieści się tylko szkoła podstawowa. Jednak za dwa lata powstanie tu duży oświatowy kompleks połączony z filią biblioteki. W pierwszej kolejności budowany jest nowy gmach szkoły podstawowej. Po zakończeniu prac szkoła przeniesie się do nowej części, a w miejscu istniejącego budynku powstanie przedszkole. Podstawówka w nowej odsłonie zacznie działać we wrześniu 2019 r, a przedszkole swoją prace rozpocznie rok później.

Dziś odbyło się wmurowanie kamienia węgielnego w nowej szkole. – Życzę wszystkim Państwu satysfakcji z realizacji i zakończenia budowy tego obiektu. Wiem, że i dzieciaki z najbliższych okolic, i rodzice, i dyrekcja szkoły oczekują na realizację tego obiektu. A będzie to piękny obiekt godny tego osiedla i XXI wieku – mówił w trakcie uroczystości Jan Starzyński, prezydent Pruszkowa.

Po zakończeniu rozbudowy w kompleksie będzie działać przedszkole dla 100 dzieci, szkoła podstawowa, która przyjmie 725 uczniów. Całości dopełni zaplecze sportowe oraz filia Książnicy Pruszkowskiej.


Anna Zwolińska
anna.zwoińska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 13

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość345

nie rozumiem o co wam chodzi. Przecież zawsze oficjele się pojawiają przy budowie nowych obiektów użyteczności publicznej. A na wpr już zaczyna się wojna przedwyborcza.

oburzony

Nasuwa sie pytanie kto zapłaci za ich cały CYRK z nierobów udziałem. Ile kosztowały banery, rostawienie trybuny dla pierwszego naczelnika pruszkowa? Czy trzej prezydenci są tam w godzinach pracy i my mieszkańcy za to im płacimy??? Zamiast rozwiązywać problemy z korkami, deweloperami, pracować sumiennie to się zabawiają . Wstyd Panowie, Wstyd. Proponuję ,żeby za ich zabawę nie płacic wynagrodzenia , tylko stracony przez nich czas odjąc od ich pensji.Wtedy sie nauczą co to znaczy prawdziwa praca na rzecz mieszkańców.

Piękna Patrycja

Do tego typka z godz.16:19 z dnia 25.05.br.to ty typku pisowski lepiej zapakuj się i wynocha z Pruszkowa śmierdziuchu podlizuchu starosty który bał się kolejnej klęski z Panem Starzyńskim w wyborach .Nawet twój prezes poznał się na gołosiu ze nic nie robił dla powiatu dlatego następnego synalka siepiery pcha na startowanie w wyborach.Widać ze to kolejna poraźka pisu będzie .pis w Pruszkowie i w powiacie się nie liczy .

Gość

O! Kurzela znów się pojawił. Pewnie w okolicy powstaną nowe blokowiska ;)

Gość

Takie szopki są śmieszne, ale to, że znaleźli kase i podjęli decyzję o budowie nowej szkoły idzie im na wielki plus

Gość

A "harcerzyk" wczoraj zapewniał że nie ma betonowania - z nazwiska nie wymienię bo jest RODO

Gąsiniak

Powinno być godny TEJ DZIELNICY a nie TEGO OSIEDLA. Gąsin to jednak historia miasta a nie sztuczne osiedle zbudowane przez deweloperów.

Gość

proponuje podjechac rano z alkomatem na teren budowy, bedzie ciekawie...

Maciuś

A gdzie ksiądz?

Gość

lubie rok wyborczy, wtedy wszystko ,,dasię,,

Gość

No brawo. 20 lat im sie zeszło. Pakować sie juz zaczęliście ?

To JA!

I znów czytamy Pruszków... A CO Z GMINAMI PODLEGAJACYMI POD POWIAT PRUSZKOWSKI? NIC?!

loku

ależ mnie wnerwiają takie szopki, czy ci urzędnicy nie mają nic innego do roboty?