29° Sobota
18 Sierpnia

Nie

wpr24

Wniosek o „300+” złożysz również osobiście

Od początku lipca można elektronicznie składać wnioski o tzw. 300+, czyli dofinansowanie wyprawki szkolnej. W ramach programu „Dobry Start” (tak nazywa się o świadczenie) każdemu uczniowi zostanie przyznane wspomniane 300 zł.

Świadczenie „Dobry Start”, czyli 300+ to kolejna forma wsparcia dla rodzin z dziećmi. W przeciwieństwie do 500+, dofinansowanie należy się każdemu uczniowi. Wnioski elektronicznie można składać od 1 lipca, a nabór wniosków papierowych zaczął się 1 sierpnia. 

Jak i gdzie ubiegać się o świadczenie? Świadczenie „Dobry Start” przysługuje raz w roku i obejmuje wszystkie dzieci do 20 roku życia, a w przypadku dzieci niepełnosprawnych do 24 roku życia. Warto pamiętać, że świadczenie nie obejmuje dzieci, które we wrześniu idą do „zerówki”. Co ważne 300+ należy się każdemu uczniowi, niezależnie od dochodów rodziny. 

– Od 1 lipca, kiedy można składać wnioski o świadczenia dla rodzin, wnioski były przesyłane przez portal empatia.mrpips.gov.pl oraz za pomocą bankowości elektronicznej. Na Mazowszu w ten sposób złożonych zostało blisko 158 tys. wniosków, co świadczy o dużej popularności programu – informuje Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie.

O świadczenie „Dobry start” można ubiegać się do 30 listopada. Jeśli chcemy mieć pieniądze jak najwcześniej , to powinniśmy wniosek składać już teraz. – Złożenie wniosku w programie Dobry Start w lipcu lub sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia, nie później niż do 30 września. W sytuacji, gdy wniosek zostanie złożony później, samorząd ma 2 miesiące na jego rozpatrzenie i wypłatę świadczenia – przypomina urząd.

Nabór wniosków przebiega na identycznych zasadach jak w przypadku „500+” i jest realizowane przez te same instytucje: urząd miasta lub gminy albo ośrodek pomocy społecznej (w zależności od danej gminy).


Redakcja
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 2

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Sedan Na Grodziskich

Niech w końcu się ludzie otrząsną i niech dowiedzą się że te 500 coś tam to jest z moich z ich podatków i wielu innych ludzi Bo PiS tylko kradnie wszystkim i rozdaje "biednym"

Sedan Na Grodziskich

Już niedługo znów prąd benzyna OC i wiele innych rzeczy bedzie droższe Brawo PISuary dalej kradnijcie i niszczcie Polskę Róbcie większe bezrobocie kolejnymi programami z serii 5 set +